Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIEDAS MEDICAL S.R.L.

VIEDAS MEDICAL S.R.L.

CUI 39769400 · SRL· Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VIEDAS MEDICAL S.R.L. are sediul în Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+117,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 376 K lei, față de 173,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,9%

Marja netă calculată este 5,9% în 2025, față de -32,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-45,5%

Datoriile raportate sunt 136,8 K lei în 2025, față de 251,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025376 K lei+117,1% față de anul anterior2022: 270.5742023: 290.3012024: 173.2232025: 375.988
Rezultat net 202522,1 K lei+138,7% față de anul anterior2022: 30.1052023: 7602024: -57.0452025: 22.104
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 42023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025421 lei+101,6% față de anul anterior2022: 30.3052023: 31.0642024: -25.9812025: 421
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0188 K376 K2022: 270,6 K lei270,6 K20222023: 290,3 K lei290,3 K20232024: 173,2 K lei173,2 K20242025: 376 K lei376 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,9%-10,9%11,1%Mediana sectorului (2025): 10,4% · n=16542022: 11,1%11,1%20222023: 0,3%0,3%20232024: -32,9%-32,9%20242025: 5,9%5,9%2025

Cifra de afaceri: +117,1% față de anul anterior. Marja netă: 5,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii421 lei+101,6% față de anul anterior
Datorii136,8 K lei-45,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri290,3 K lei173,2 K lei376 K lei+117,1% față de anul anterior
Rezultat net760 lei-57 K lei22,1 K lei+138,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii31,1 K lei-26 K lei421 lei+101,6% față de anul anterior
Datorii250,8 K lei251,3 K lei136,8 K lei-45,5% față de anul anterior
Creanțe58,5 K lei51,1 K lei33,3 K lei-34,8% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,9%10,4%n=1.654-32,9%9,9%n=1.694
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)0,3%41,2%n=1.502-11,5%48,2%n=1.525
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)99,7%48,6%n=1.502111,5%41,5%n=1.525
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)51,4%42,5%n=1.50247,4%42,6%n=1.525
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)16,1%10,5%n=1.502-25,3%9,3%n=1.525
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5.250,4%47,9%n=1.420—37,4%n=1.443
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,49×1,04×n=1.8610,47×1,16×n=1.891
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36031,9 zile33,6 zilen=1.401106,11 zile27,58 zilen=1.386
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,7 zile19,99 zilen=1.045117,02 zile23,19 zilen=1.065
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați375.988 lei129.514 lein=1.417173.223 lei118.296 lein=1.458

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
375.988
Rezultat net
22.104
Angajați
1
Datorii
136.830
Active imobilizate
70.549
Active circulante
66.702
Capitaluri proprii
421
Venituri totale
385.122
Cheltuieli totale
356.893
Stocuri
4.911
Creanțe
33.313
Casă și conturi la bănci
28.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.223
Rezultat net
-57.045
Angajați
1
Datorii
251.281
Active imobilizate
106.743
Active circulante
118.557
Capitaluri proprii
-25.981
Venituri totale
174.269
Cheltuieli totale
229.582
Stocuri
56.309
Creanțe
51.059
Casă și conturi la bănci
11.189
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.301
Rezultat net
760
Angajați
2
Datorii
250.768
Active imobilizate
142.937
Active circulante
138.895
Capitaluri proprii
31.064
Venituri totale
290.435
Cheltuieli totale
286.772
Stocuri
52.101
Creanțe
58.473
Casă și conturi la bănci
28.321
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.574
Rezultat net
30.105
Angajați
4
Datorii
10.248
Active imobilizate
73
Active circulante
40.480
Capitaluri proprii
30.305
Venituri totale
270.992
Cheltuieli totale
238.181
Stocuri
10.275
Creanțe
10.900
Casă și conturi la bănci
19.305
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-09-21; reactivare la 2022-03-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-03-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-09-21; reactivare la 2022-03-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-03-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

91 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39769400
Număr de înregistrare
J22/2181/2018
Înmatriculare
22 august 2018
EUID
ROONRC.J22/2181/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
DEBARCADERULUI 44-46 Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DEBARCADERULUI 44-46 Valea Adâncă IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 august 2018
Înregistrare fiscală
17 februarie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TELEMAN ANDREI DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIEDAS MEDICAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.08.2018
Înregistrare fiscală
22 august 2018
Număr registrul comerțului
J2018002181221
Cod CAEN
3250
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT BREAZU COM. REDIU, ŞOS. COPOULUI, NR.264
Strada sediului
Şos. Copoului
Numărul sediului
264
Localitatea sediului
Sat Breazu Com. Rediu
Județul sediului
IAŞI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Copoului
Numărul domiciliului fiscal
264
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Breazu Com. Rediu
Județul domiciliului fiscal
IAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 septembrie 2026
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
10 septembrie 2026
Actualizare TVA la încasare
14 septembrie 2026
Publicare TVA la încasare
15 septembrie 2026
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
21 septembrie 2020
Reactivare
29 martie 2022
Publicarea deciziei
28 septembrie 2020

Achiziții publice

Explorează toate (91) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL CLINIC CAI FERATE IASI25 din 91 înregistrări (27,5%) · Vezi relația

Spital Clinic Judetean de Urgenta "Pius Brinzeu" Timisoara16 din 91 înregistrări (17,6%) · Vezi relația

SPITALUL ORASENESC CAMPENI8 din 91 înregistrări (8,8%) · Vezi relația

SERVICIUL DE AMBULANTA BUCURESTI-ILFOV7 din 91 înregistrări (7,7%) · Vezi relația

SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE CLUJ-NAPOCA7 din 91 înregistrări (7,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Aparate de purificare a apei (Rev.2)32 din 91 înregistrări (35,2%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului medical si chirurgical (Rev.2)19 din 91 înregistrări (20,9%) · Vezi selecția

Aparate de filtrare a apei (Rev.2)15 din 91 înregistrări (16,5%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)11 din 91 înregistrări (12,1%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de echipamente sanitare (Rev.2)4 din 91 înregistrări (4,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de mentenanta cu schimb de consumabile-igienizare-reglaj pentru sisteme de apa sterila

Autoritate: SPITALUL CLINIC CAI FERATE IASI

CPV 50000000-5 — Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.853 leiValoare publicată
17 iunie 2026Achiziție directă

Servicii verificare, recalibrare si igienizare sistem apa sterila brat mobil

Autoritate: SPITALUL CLINIC DR. C. I. PARHON

CPV 50420000-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului medical si chirurgical (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50420000-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.329 leiValoare publicată
10 iunie 2026Achiziție directă

Capsula microfiltranta, neautoclavabila, model H2OTAP4000

Autoritate: Spital Clinic Judetean de Urgenta "Pius Brinzeu" Timisoara

CPV 42912310-8 — Aparate de filtrare a apei (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42912310-8

Vezi detaliile atribuirii →
36.000 leiValoare publicată
9 iunie 2026Achiziție directă

Capsula de filtrare finala H2Otap4000 , neautoclavabila cu un termen de valabilitate de 92 zile

Autoritate: SPITALUL CLINIC CAI FERATE IASI

CPV 42912310-8 — Aparate de filtrare a apei (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42912310-8

Vezi detaliile atribuirii →
580 leiValoare publicată
29 mai 2026Achiziție directă

Capsula de filtrare finala H2Otap4000 , neautoclavabila cu un termen de valabilitate de 92 zile

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE CLUJ-NAPOCA

CPV 42912330-4 — Aparate de purificare a apei (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42912330-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.400 leiValoare publicată
29 mai 2026Achiziție directă

Servicii de menetenanta cu schimb de consumabile-reglare-verificare preventive-igienizare

Autoritate: SPITALUL ORASENESC CAMPENI

CPV 50420000-5 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului medical si chirurgical (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50420000-5

Vezi detaliile atribuirii →
5.918 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 3250 Rev. 2Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3600 Rev. 2Captarea, tratarea și distribuția apei

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4774 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Valea Adâncă, Comuna MiroslavaCAEN 3250
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI