Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIITORUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

VIITORUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

CUI 2415101 · SC· Loc. Năvodari, Oraş Năvodari

mandat administratori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VIITORUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ are sediul în Loc. Năvodari, Oraş Năvodari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,2%

Marja netă calculată este 1,2% în 2025, față de 2,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+59%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei+15,2% față de anul anterior2020: 723.9652021: 832.1912022: 929.3212023: 1.016.4332024: 1.273.5952025: 1.467.595
Rezultat net 202517,8 K lei-50,3% față de anul anterior2020: -46.6452021: 45.5222022: 39.5882023: 20.1512024: 35.7592025: 17.782
Angajați 202522-4,3% față de anul anterior2020: 282021: 252022: 262023: 292024: 232025: 22
Capitaluri proprii 2025650,9 K lei-1,4% față de anul anterior2020: 583.2562021: 623.6032022: 652.2512023: 644.9892024: 660.0972025: 650.909
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0734 K1 mil.2020: 724 K lei724 K20202021: 832,2 K lei832,2 K20212022: 929,3 K lei929,3 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,4%-0,5%5,5%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=27352020: -6,4%-6,4%20202021: 5,5%5,5%20212022: 4,3%4,3%20222023: 2%2%20232024: 2,8%2,8%20242025: 1,2%1,2%2025

Cifra de afaceri: +15,2% față de anul anterior. Marja netă: 1,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii650,9 K lei-1,4% față de anul anterior
Datorii157,3 K lei+12,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1,3 mil. lei1,5 mil. lei+15,2% față de anul anterior
Rezultat net20,2 K lei35,8 K lei17,8 K lei-50,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii645 K lei660,1 K lei650,9 K lei-1,4% față de anul anterior
Datorii117 K lei140,3 K lei157,3 K lei+12,1% față de anul anterior
Creanțe62,5 K lei67 K lei106,6 K lei+59% față de anul anterior
Angajați292322-4,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,2%1,5%n=2.7352,8%1,3%n=13.055
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)81,3%0,2%n=1.58584,5%-3,6%n=7.667
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)19,6%98,5%n=1.58518%99,7%n=7.667
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,7%26,7%n=1.58510,5%28,9%n=7.667
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,2%0,7%n=1.5854,6%0%n=7.661
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,7%68,3%n=1.4755,4%34,4%n=7.169
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,7×0,59×n=3.0314,98×0,51×n=14.983
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36026,14 zile9,2 zilen=1.75618,95 zile10,82 zilen=8.309
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,07 zile20,55 zilen=1.5734,34 zile25,15 zilen=7.322
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați66.709 lei71.317 lein=1.88055.374 lei63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.467.595
Rezultat net
17.782
Angajați
22
Datorii
157.273
Active imobilizate
61.803
Active circulante
739.187
Capitaluri proprii
650.909
Venituri totale
1.490.719
Cheltuieli totale
1.465.487
Stocuri
12.516
Creanțe
106.564
Casă și conturi la bănci
620.107
Cheltuieli în avans
7.192
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
41.090
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.273.595
Rezultat net
35.759
Angajați
23
Datorii
140.324
Active imobilizate
82.418
Active circulante
699.008
Capitaluri proprii
660.097
Venituri totale
1.330.381
Cheltuieli totale
1.260.250
Stocuri
15.369
Creanțe
67.041
Casă și conturi la bănci
616.598
Cheltuieli în avans
18.995
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
41.090
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.016.433
Rezultat net
20.151
Angajați
29
Datorii
117.030
Active imobilizate
110.279
Active circulante
638.910
Capitaluri proprii
644.989
Venituri totale
1.186.918
Cheltuieli totale
1.155.729
Stocuri
20.058
Creanțe
62.546
Casă și conturi la bănci
556.306
Cheltuieli în avans
12.830
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
41.590
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
929.321
Rezultat net
39.588
Angajați
26
Datorii
102.410
Active imobilizate
145.493
Active circulante
596.933
Capitaluri proprii
652.251
Venituri totale
1.024.167
Cheltuieli totale
975.607
Stocuri
18.986
Creanțe
73.805
Casă și conturi la bănci
504.142
Cheltuieli în avans
12.235
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
41.820
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
832.191
Rezultat net
45.522
Angajați
25
Datorii
83.736
Active imobilizate
178.711
Active circulante
517.014
Capitaluri proprii
623.603
Venituri totale
923.970
Cheltuieli totale
870.099
Stocuri
12.791
Creanțe
55.241
Casă și conturi la bănci
448.982
Cheltuieli în avans
11.614
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.120
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
723.965
Rezultat net
-46.645
Angajați
28
Datorii
85.902
Active imobilizate
218.989
Active circulante
437.926
Capitaluri proprii
583.256
Venituri totale
806.669
Cheltuieli totale
847.655
Stocuri
9.347
Creanțe
47.393
Casă și conturi la bănci
381.186
Cheltuieli în avans
12.843
Venituri în avans
600
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
41.360
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCmandat administratori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2415101
Număr de înregistrare
C2005000027137
Înmatriculare
9 august 2005
EUID
ROONRC.C2005000027137
Formă juridică
SC
Sediu social
Str. NUFERILOR,BL.B1 3 Loc. Năvodari, Oraş Năvodari Constanţa
Adresă fiscală
Str. NUFERILOR,BL.B1 3 Năvodari CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
27 mai 2025
Telefon
0040241760969 · Firme cu același număr
Fax
0040241760969

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORDEA LAURA-ELENA
administrator
BUBUIOC ELENA
administrator
COMAN ADINA
administrator
PARASCHIV COSTINA
administrator
STOENESCU RUXANDA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIITORUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Înregistrare fiscală
9 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000027137
Cod CAEN
9621
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241760969 · Firme cu același număr
Fax
0241760969 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NĂVODARI, STR. NUFERILOR, NR.3
Cod poștal fiscal
905700
Strada sediului
Str. NUFERILOR,BL.B1
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Orş. Năvodari
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905700
Strada domiciliului fiscal
Str. Nuferilor
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Năvodari
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 4542 Rev. 1Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Năvodari, Oraş NăvodariStrada Nuferilor,bl.B1CAEN 9621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI