Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VILCOM SRL

VILCOM SRL

CUI 11026871 · SRL· Sat Tântava, Comuna Grădinari· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VILCOM SRL are sediul în Sat Tântava, Comuna Grădinari și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+10,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 195,7 K lei, față de 177,6 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-2,6%

Marja netă calculată este -2,6% în 2023, față de 6,3% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023195,7 K lei+10,2% față de anul anterior2020: 226.1632021: 163.3772022: 177.5752023: 195.723
Rezultat net 2023-5,2 K leiTrecere pe pierdere2020: 14.1662021: 7.8702022: 11.1942023: -5.173
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 202395 lei-99,7% față de anul anterior2020: 60.2052021: 46.0742022: 35.2682023: 95
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0113 K226 K2020: 226,2 K lei226,2 K20202021: 163,4 K lei163,4 K20212022: 177,6 K lei177,6 K20222023: 195,7 K lei195,7 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,6%1,8%6,3%2020: 6,3%6,3%20202021: 4,8%4,8%20212022: 6,3%6,3%20222023: -2,6%-2,6%2023Reper 2023: mediana sectorului 2,7% · n=32.917

Cifra de afaceri: +10,2% față de anul anterior.Marjă netă -2,6% · -8,9 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202235,3 K lei
202395 lei

Datorii raportate

20222,8 K lei
20238,3 K lei

Disponibilități bănești

20226,8 K lei
20232,5 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri163,4 K lei177,6 K lei195,7 K lei+10,2% față de anul anterior
Rezultat net7,9 K lei11,2 K lei-5,2 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii46,1 K lei35,3 K lei95 lei-99,7% față de anul anterior
Datorii2,5 K lei2,8 K lei8,3 K lei+192,1% față de anul anterior
Creanțe53 lei53 lei53 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-2,6%6,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 2,7% (n=32.917) · 2022: 3,1% (n=32.422)

Rezultat / capitaluri proprii-5.445,3%31,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 20,4% (n=24.103) · 2022: 24,7% (n=23.369)

Vânzări per angajat195.723 lei177.575 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 218.952 lei (n=24.646) · 2022: 190.943 lei (n=24.158)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Active circulante / datorii totale1,01×13,42×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,98× (n=39.917) · 2022: 0,98× (n=39.183)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări0,1 zile0,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 6,9 zile (n=25.500) · 2022: 7,1 zile (n=23.602)

Stocuri în zile de vânzări10,7 zile63,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 69,7 zile (n=30.370) · 2022: 70,9 zile (n=29.923)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
195.723
Rezultat net
-5.173
Angajați
1
Datorii
8.296
Active imobilizate
—
Active circulante
8.391
Capitaluri proprii
95
Venituri totale
195.723
Cheltuieli totale
198.939
Stocuri
5.797
Creanțe
53
Casă și conturi la bănci
2.541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.575
Rezultat net
11.194
Angajați
1
Datorii
2.840
Active imobilizate
—
Active circulante
38.108
Capitaluri proprii
35.268
Venituri totale
177.575
Cheltuieli totale
164.605
Stocuri
31.230
Creanțe
53
Casă și conturi la bănci
6.825
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.377
Rezultat net
7.870
Angajați
1
Datorii
2.494
Active imobilizate
—
Active circulante
48.568
Capitaluri proprii
46.074
Venituri totale
163.377
Cheltuieli totale
154.174
Stocuri
23.867
Creanțe
53
Casă și conturi la bănci
24.648
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.163
Rezultat net
14.166
Angajați
1
Datorii
2.282
Active imobilizate
—
Active circulante
62.487
Capitaluri proprii
60.205
Venituri totale
226.163
Cheltuieli totale
210.349
Stocuri
31.470
Creanțe
545
Casă și conturi la bănci
30.472
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-17
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-17 · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-17.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2024-10-01–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Dosar 1976/329/20262026-05-13 · Judecătoria TURNUMAGURELE · Terţ poprit

validare poprire · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
11026871
Număr de înregistrare
J52/227/1998
Înmatriculare
18 septembrie 1998
EUID
ROONRC.J52/227/1998
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. GRADINARI SAT TANTAVA Sat Tântava, Comuna Grădinari Giurgiu
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STAN VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VILCOM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.02.2025
Înregistrare fiscală
1 octombrie 1998
Număr registrul comerțului
J52/227/1998
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Contact și adrese

Telefon
0246251083 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT TÂNTAVA COM. GRĂDINARI, COM. GRADINARI SAT TANTAVA
Cod poștal fiscal
87116
Strada sediului
Com. GRADINARI SAT TANTAVA
Localitatea sediului
Sat Tântava Com. Grădinari
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87116
Strada domiciliului fiscal
Com. GRADINARI SAT TANTAVA
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tântava Com. Grădinari
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87116

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 1999
TVA până la
5 aprilie 2016
Anulare operată la
5 aprilie 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
5 aprilie 2016
Actualizare TVA la încasare
5 aprilie 2016
Publicare TVA la încasare
6 aprilie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5212 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5222 Rev. 1Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 5224 Rev. 1Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 5540 Rev. 1Baruri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-17Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Tântava, Comuna GrădinariCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI