Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VILINVEST AGRO S.R.L.

VILINVEST AGRO S.R.L.

CUI 38395323 · SRL· Sat Călina, Comuna Prundeni· Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VILINVEST AGRO S.R.L. are sediul în Sat Călina, Comuna Prundeni și raportează activitatea cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-57,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 66,6 K lei, față de 155,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-12,3%

Marja netă calculată este -12,3% în 2024, față de 8,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202466,6 K lei-57,2% față de anul anterior2020: 276.8392021: 175.0572022: 263.1922023: 155.6302024: 66.641
Rezultat net 2024-8,2 K lei-162,2% față de anul anterior2020: 165.0672021: -77.9362022: 20.4662023: 13.1432024: -8.172
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2024-108 K lei-8,2% față de anul anterior2020: -49.0792021: -128.5512022: -113.0062023: -99.8642024: -108.036
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0138 K277 K2020: 276,8 K lei276,8 K20202021: 175,1 K lei175,1 K20212022: 263,2 K lei263,2 K20222023: 155,6 K lei155,6 K20232024: 66,6 K lei66,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-44,5%7,6%59,6%Mediana sectorului (2024): 4,9% · n=72342020: 59,6%59,6%20202021: -44,5%-44,5%20212022: 7,8%7,8%20222023: 8,4%8,4%20232024: -12,3%-12,3%2024

Cifra de afaceri: -57,2% față de anul anterior. Marja netă: -12,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-108 K lei-8,2% față de anul anterior
Datorii117,8 K lei-57,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri263,2 K lei155,6 K lei66,6 K lei-57,2% față de anul anterior
Rezultat net20,5 K lei13,1 K lei-8,2 K lei-162,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-113 K lei-99,9 K lei-108 K lei-8,2% față de anul anterior
Datorii376,3 K lei275,1 K lei117,8 K lei-57,2% față de anul anterior
Creanțe133,8 K lei97,3 K lei3,2 K lei-96,7% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-12,3%4,9%n=7.2348,4%4,3%n=7.088
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,08×0,9×n=8.3810,64×0,94×n=8.164
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36017,31 zile120,82 zilen=7.030225,09 zile101,91 zilen=6.840
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—184,99 zilen=6.353161,49 zile154,69 zilen=6.223

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.641
Rezultat net
-8.172
Angajați
—
Datorii
117.816
Active imobilizate
—
Active circulante
9.780
Capitaluri proprii
-108.036
Venituri totale
3.812
Cheltuieli totale
11.984
Stocuri
—
Creanțe
3.204
Casă și conturi la bănci
6.576
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.630
Rezultat net
13.143
Angajați
—
Datorii
275.084
Active imobilizate
—
Active circulante
175.220
Capitaluri proprii
-99.864
Venituri totale
107.904
Cheltuieli totale
94.091
Stocuri
69.814
Creanțe
97.309
Casă și conturi la bănci
8.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.192
Rezultat net
20.466
Angajați
1
Datorii
376.297
Active imobilizate
—
Active circulante
263.291
Capitaluri proprii
-113.006
Venituri totale
374.332
Cheltuieli totale
348.655
Stocuri
113.541
Creanțe
133.787
Casă și conturi la bănci
15.963
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.057
Rezultat net
-77.936
Angajați
1
Datorii
216.534
Active imobilizate
—
Active circulante
87.983
Capitaluri proprii
-128.551
Venituri totale
183.655
Cheltuieli totale
259.734
Stocuri
25.787
Creanțe
38.244
Casă și conturi la bănci
23.952
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.839
Rezultat net
165.067
Angajați
1
Datorii
142.656
Active imobilizate
—
Active circulante
93.577
Capitaluri proprii
-49.079
Venituri totale
285.215
Cheltuieli totale
118.507
Stocuri
47.192
Creanțe
19.877
Casă și conturi la bănci
26.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38395323
Număr de înregistrare
J38/1069/2017
Înmatriculare
24 octombrie 2017
EUID
ROONRC.J38/1069/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
TUDOR VLADIMIRESCU 572 Sat Călina, Comuna Prundeni Vâlcea
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂLIN IONUŢ-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VILINVEST AGRO S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 28.08.2025
Înregistrare fiscală
24 octombrie 2017
Număr registrul comerțului
J38/1069/2017
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT CĂLINA COM. PRUNDENI, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.572
Cod poștal fiscal
247527
Strada sediului
Str. Tudor Vladimirescu
Numărul sediului
572
Localitatea sediului
Sat Călina Com. Prundeni
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247527
Strada domiciliului fiscal
Str. Tudor Vladimirescu
Numărul domiciliului fiscal
572
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Călina Com. Prundeni
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247527

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
12 martie 2018
TVA până la
28 august 2025
Anulare operată la
28 august 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Călina, Comuna PrundeniCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI