Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VILLA KREATIVE DESIGN S.R.L.

VILLA KREATIVE DESIGN S.R.L.

CUI 46467102 · SRL· Sat Nanov, Comuna Nanov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VILLA KREATIVE DESIGN S.R.L. are sediul în Sat Nanov, Comuna Nanov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 195,4 K lei, față de 205,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-18,5%

Marja netă calculată este -18,5% în 2025, față de 4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+713%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025195,4 K lei-4,9% față de anul anterior2024: 205.5112025: 195.356
Rezultat net 2025-36,1 K lei-460,3% față de anul anterior2022: -1702023: -30.5062024: 10.0332025: -36.148
Angajați 20252+0% față de anul anterior2024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-56,6 K lei-176,8% față de anul anterior2022: 302023: -30.4762024: -20.4432025: -56.591
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0103 K206 K—2022—20232024: 205,5 K lei205,5 K20242025: 195,4 K lei195,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18,5%-6,8%4,9%Mediana sectorului (2025): 1,7% · n=2297202220232024: 4,9%4,9%20242025: -18,5%-18,5%2025

Cifra de afaceri: -4,9% față de anul anterior. Marja netă: -18,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-56,6 K lei-176,8% față de anul anterior
Datorii640,8 K lei+28,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—205,5 K lei195,4 K lei-4,9% față de anul anterior
Rezultat net-30,5 K lei10 K lei-36,1 K lei-460,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-30,5 K lei-20,4 K lei-56,6 K lei-176,8% față de anul anterior
Datorii447,8 K lei499,4 K lei640,8 K lei+28,3% față de anul anterior
Creanțe—8,4 K lei68,3 K lei+713% față de anul anterior
Angajați—22+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-18,5%1,7%n=2.2974,9%1,6%n=3.389
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-9,7%10,1%n=2.046-4,3%11,4%n=3.001
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)109,7%80%n=2.046104,3%74,8%n=3.001
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)49,1%34,3%n=2.04671,3%35,1%n=3.001
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-6,2%0,4%n=2.0462,1%0,2%n=3.001
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,46×0,74×n=2.8970,28×0,8×n=4.196
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360125,9 zile37,58 zilen=2.04814,72 zile40,7 zilen=2.964
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360414,32 zile65,08 zilen=1.83182,33 zile64,68 zilen=2.668
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați97.678 lei149.219 lein=1.801102.756 lei126.887 lein=2.674

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
195.356
Rezultat net
-36.148
Angajați
2
Datorii
640.787
Active imobilizate
286.829
Active circulante
297.367
Capitaluri proprii
-56.591
Venituri totale
284.861
Cheltuieli totale
321.009
Stocuri
224.831
Creanțe
68.322
Casă și conturi la bănci
4.214
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.511
Rezultat net
10.033
Angajați
2
Datorii
499.439
Active imobilizate
341.447
Active circulante
137.549
Capitaluri proprii
-20.443
Venituri totale
219.650
Cheltuieli totale
207.706
Stocuri
46.999
Creanțe
8.404
Casă și conturi la bănci
82.146
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-30.506
Angajați
—
Datorii
447.813
Active imobilizate
381.449
Active circulante
35.888
Capitaluri proprii
-30.476
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
30.506
Stocuri
1.775
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
34.113
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-170
Angajați
—
Datorii
170
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
30
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
170
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-12-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-07-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46467102
Număr de înregistrare
J34/586/2022
Înmatriculare
13 iulie 2022
EUID
ROONRC.J34/586/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Primăverii 20 Sat Nanov, Comuna Nanov Teleorman
Adresă fiscală
Str. Primăverii 20 Nanov TELEORMAN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iulie 2022
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VLAD AURA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VILLA KREATIVE DESIGN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.07.2022
Înregistrare fiscală
13 iulie 2022
Număr registrul comerțului
J34/586/2022
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT NANOV COM. NANOV, STR. PRIMĂVERII, NR.20
Cod poștal fiscal
147215
Strada sediului
Str. Primăverii
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sat Nanov Com. Nanov
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
147215
Strada domiciliului fiscal
Str. Primăverii
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Nanov Com. Nanov
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
147215

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA ALEXANDRU COLFESCU2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

SCOALA CU CLASELE I - VIII POENI1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Articole de mobilier (Rev.2)3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 decembrie 2024Achiziție directă

pachet dulapuri depozitare materiale didactice

Autoritate: SCOALA CU CLASELE I - VIII POENI

CPV 39516000-2 — Articole de mobilier (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39516000-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.571 leiValoare publicată
29 noiembrie 2024Achiziție directă

39516000-2 Articole de mobilier

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA ALEXANDRU COLFESCU

CPV 39516000-2 — Articole de mobilier (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39516000-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.362 leiValoare publicată
26 septembrie 2024Achiziție directă

39516000-2 Articole de mobilier (Rev.2)

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA ALEXANDRU COLFESCU

CPV 39516000-2 — Articole de mobilier (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39516000-2

Vezi detaliile atribuirii →
5.300 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Nanov, Comuna NanovCAEN 3109
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI