Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VILSEM SA

VILSEM SA

CUI 3239089 · SA· Municipiul Râmnicu Vâlcea· Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2016-12-07. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

VILSEM SA are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea și raportează activitatea activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2016-12-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 350,4 K lei în 2024, față de 350,4 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20240 leiNeschimbat față de anul anterior2022: 02023: 02024: 0
Rezultat net 2024-101,4 K leiPierdere majorată cu 42,1 K%2022: 02023: -2402024: -101.377
Angajați 20240Neschimbat față de anul anterior2022: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 2024-348,7 K leiDeficit de capital majorat cu 41%2022: -247.0912023: -247.3312024: -348.708
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei02024

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-247,3 K lei
2024-348,7 K lei

Datorii raportate

2023350,4 K lei
2024350,4 K lei

Disponibilități bănești

20234,8 K lei
20241,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net0 lei-240 lei-101,4 K leiPierdere majorată cu 42,1 K%
Capitaluri proprii-247,1 K lei-247,3 K lei-348,7 K leiDeficit de capital majorat cu 41%
Datorii350,4 K lei350,4 K lei350,4 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)-5.853,2%-0,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1% (n=208) · 2023: 1% (n=219)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-20.133,3%-239,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 33,8% (n=208) · 2023: 31,7% (n=219)

Datorii / active (A+B)20.233,3%339,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 59,7% (n=208) · 2023: 62,3% (n=219)

Ponderea activelor imobilizate5,8%95,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 50,4% (n=208) · 2023: 52,6% (n=219)

Active circulante / datorii totale0×0,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,8× (n=222) · 2023: 0,79× (n=232)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-101.377
Angajați
0
Datorii
350.440
Active imobilizate
100
Active circulante
1.632
Capitaluri proprii
-348.708
Venituri totale
37.822
Cheltuieli totale
139.199
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.632
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
303.345
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-240
Angajați
0
Datorii
350.440
Active imobilizate
98.297
Active circulante
4.812
Capitaluri proprii
-247.331
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
240
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.812
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
303.345
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
350.440
Active imobilizate
98.297
Active circulante
5.052
Capitaluri proprii
-247.091
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.052
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
303.345
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2016-12-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2016-12-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Dosar 4035/90/2015/a32024-12-18 · Tribunalul VALCEA · Intimat

contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar · Fond

2 termene · ultima soluție: respinge cererea

2025-02-19 · 09:00

respinge cererea

Admite excepţia tardivităţii invocată de intimat. Respinge contestaţia ca tardiv formulată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la publicarea prezentei hotărâri în BPI, cererea de apel urmând a fi depusă la Tribunalul Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, la data de 19.02.2025.

Document: Hotarare 80/2025 · 2025-02-19

2025-02-12 · 10:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 19.02.2025. Pronunţată în şedinţa din data de 12.02.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-02-12

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3239089
Număr de înregistrare
J38/898/1991
Înmatriculare
2 august 1991
EUID
ROONRC.J38/898/1991
Formă juridică
SA
Sediu social
PANSELUŢELOR 1 C32 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea PANSELUŢELOR 1 Râmnicu Vâlcea VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 1993
Înregistrare fiscală
12 decembrie 2016
Telefon
0740877302 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator provizoriu
VIZAL CONSULTING IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VILSEM SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.1993
Înregistrare fiscală
15 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J38/898/1991
Cod CAEN
150
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, ALEEA PANSELUŢELOR, NR.1, BL.C32, SC.E, ET.2, AP.12
Cod poștal fiscal
240022
Strada sediului
Aleea Panseluţelor
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
240022
Detalii sediu
zona Ostroveni
Strada domiciliului fiscal
Aleea Panseluţelor
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
240022

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
7 decembrie 2016
Anulare operată la
12 decembrie 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
7 decembrie 2016
Actualizare TVA la încasare
14 decembrie 2016
Publicare TVA la încasare
15 decembrie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
7 decembrie 2016
Publicarea deciziei
9 decembrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaCAEN 0150
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI