148.979 lei în total.
ANAF · 2026-06-30VIM ENGINEERING SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
VIM ENGINEERING SRL are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 11,1 mil. lei, față de 4,6 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025Marja netă calculată este 25,6% în 2025, față de 10,7% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 4,7% · n=76Cifra de afaceri: +138,9% față de anul anterior.Marjă netă 25,6% · +14,9 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 7,1 mil. lei | 4,6 mil. lei | 11,1 mil. lei | +138,9% față de anul anterior |
| Rezultat net | 1,7 mil. lei | 495,1 K lei | 2,8 mil. lei | +472,9% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 2,8 mil. lei | 2,6 mil. lei | 4 mil. lei | +54% față de anul anterior |
| Datorii | 2,9 mil. lei | 2,1 mil. lei | 3 mil. lei | +43% față de anul anterior |
| Creanțe | 1,8 mil. lei | 987,1 K lei | 2,1 mil. lei | +109,9% față de anul anterior |
| Angajați | 18 | 19 | 20 | +5,3% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 4,7% (n=76) · 2024: 5,2% (n=167)
Mediana sectorului: 2025: 8,8% (n=70) · 2024: 10,5% (n=162)
Mediana sectorului: 2025: 23,7% (n=74) · 2024: 28,1% (n=164)
Mediana sectorului: 2025: 1.227.513 lei (n=74) · 2024: 1.415.331 lei (n=166)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 34,3% (n=70) · 2024: 40,5% (n=162)
Mediana sectorului: 2025: 65,3% (n=70) · 2024: 58,5% (n=162)
Mediana sectorului: 2025: 7,8% (n=70) · 2024: 8,1% (n=162)
Mediana sectorului: 2025: 1,33× (n=81) · 2024: 1,41× (n=177)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 67,8 zile (n=76) · 2024: 67,5 zile (n=167)
Mediana sectorului: 2025: 63,9 zile (n=72) · 2024: 48,9 zile (n=158)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 11.066.101
- Rezultat net
- 2.836.485
- Angajați
- 20
- Datorii
- 3.005.716
- Active imobilizate
- 1.094.234
- Active circulante
- 5.872.740
- Capitaluri proprii
- 3.966.764
- Venituri totale
- 11.081.433
- Cheltuieli totale
- 7.668.520
- Stocuri
- 1.607.843
- Creanțe
- 2.071.367
- Casă și conturi la bănci
- 2.193.530
- Cheltuieli în avans
- 33.943
- Venituri în avans
- 28.437
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 4.631.441
- Rezultat net
- 495.071
- Angajați
- 19
- Datorii
- 2.101.977
- Active imobilizate
- 1.190.308
- Active circulante
- 3.492.717
- Capitaluri proprii
- 2.575.279
- Venituri totale
- 4.818.014
- Cheltuieli totale
- 4.172.255
- Stocuri
- 1.801.115
- Creanțe
- 987.067
- Casă și conturi la bănci
- 704.535
- Cheltuieli în avans
- 33.293
- Venituri în avans
- 39.062
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 7.134.538
- Rezultat net
- 1.685.730
- Angajați
- 18
- Datorii
- 2.917.222
- Active imobilizate
- 1.472.070
- Active circulante
- 4.287.274
- Capitaluri proprii
- 2.824.772
- Venituri totale
- 7.145.579
- Cheltuieli totale
- 5.246.710
- Stocuri
- 1.487.786
- Creanțe
- 1.762.131
- Casă și conturi la bănci
- 1.037.357
- Cheltuieli în avans
- 32.337
- Venituri în avans
- 49.687
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 4.425.577
- Rezultat net
- 2.572
- Angajați
- 16
- Datorii
- 3.548.979
- Active imobilizate
- 1.173.897
- Active circulante
- 3.499.627
- Capitaluri proprii
- 1.139.042
- Venituri totale
- 4.444.097
- Cheltuieli totale
- 4.396.995
- Stocuri
- 1.636.321
- Creanțe
- 1.348.153
- Casă și conturi la bănci
- 515.153
- Cheltuieli în avans
- 20.122
- Venituri în avans
- 5.625
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 4.203.907
- Rezultat net
- -46.839
- Angajați
- 17
- Datorii
- 2.931.659
- Active imobilizate
- 938.029
- Active circulante
- 3.429.148
- Capitaluri proprii
- 1.437.520
- Venituri totale
- 4.251.221
- Cheltuieli totale
- 4.226.570
- Stocuri
- 1.437.034
- Creanțe
- 1.250.373
- Casă și conturi la bănci
- 741.741
- Cheltuieli în avans
- 9.502
- Venituri în avans
- 7.500
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 5.553.016
- Rezultat net
- 998.685
- Angajați
- 20
- Datorii
- 2.580.295
- Active imobilizate
- 998.238
- Active circulante
- 3.966.578
- Capitaluri proprii
- 2.391.475
- Venituri totale
- 5.556.464
- Cheltuieli totale
- 4.348.671
- Stocuri
- 1.406.183
- Creanțe
- 1.611.247
- Casă și conturi la bănci
- 949.148
- Cheltuieli în avans
- 6.954
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
148.979 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
148.979 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-03-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 128.518 lei | 0 lei | 128.518 lei | 128.518 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 14.613 lei | 0 lei | 14.613 lei | 14.613 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 5.848 lei | 0 lei | 5.848 lei | 5.848 lei | 0 lei |
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-06-30 | 148.979 lei | 128.518 lei | 14.613 lei | 0 lei | 5.848 lei | 0 lei |
| 2016-03-31 | 33.292 lei | 33.292 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
4 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.
validare poprire · Fond
anulare proces verbal de contravenţie seria PGLW nr.252395/08.02.2026 · Fond
3 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.10.2026 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-09-30
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.09.2026, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 15 Septembrie 2026.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-09-15
plângere contravenţională seria PGLW nr.252394/08.02.2026 · Fond
2 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Termen preschimbat
Având în vedere Decizia nr. 34 din 08.05.2026 (art. 4) a Preşedintelui Judecătoriei Galaţi, prin care s-a stabilit desfiinţarea completului C5, şi repartizarea dosarelor, prin metoda de repartizare aleatorie în sistem ciclic, către celelalte completuri alocate judecătorilor definitivi, se acordă termen de judecată la data de 07.12.2026, ora 10:00, CC4.
pretenţii · Fond
3 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
Amână judecarea cauzei la data de 13.01.2027.
Document: incheieredesedinta · 2026-09-09
Amână cauza
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 09.09.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-04-15
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
27 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 18493424
- Număr de înregistrare
- J2006000496179
- Înmatriculare
- 17 martie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000496179
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- TECUCI 156D T4 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str TECUCI 156D Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 17 martie 2006
- Înregistrare fiscală
- 19 februarie 2025
- Telefon
- 0723828527 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- CRISTEA MARICEL
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- VIM ENGINEERING SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 17.03.2006
- Înregistrare fiscală
- 17 martie 2006
- Număr registrul comerțului
- J17/496/2006
- Cod CAEN
- 4650
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Contact și adrese
- Telefon
- 0723828527 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. TECUCI, NR.156D, BL.T4, ET.2, AP.11
- Strada sediului
- Str. Tecuci
- Numărul sediului
- 156D
- Localitatea sediului
- Mun. Galaţi
- Județul sediului
- GALAŢI
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Tecuci
- Numărul domiciliului fiscal
- 156D
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Galaţi
- Județul domiciliului fiscal
- GALAŢI
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 20 martie 2006
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 noiembrie 2013
- Actualizare TVA la încasare
- 29 octombrie 2013
- Publicare TVA la încasare
- 30 octombrie 2013
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 august 2022
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (27) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
APA CANAL S.A.12 din 27 înregistrări (44,4%) · Vezi relația
Autoritatea Vamala Romana8 din 27 înregistrări (29,6%) · Vezi relația
SPITALUL CLINIC DE OBSTETRICA-GINECOLOGIE BUNA VESTIRE GALATI2 din 27 înregistrări (7,4%) · Vezi relația
Municipiul Galati2 din 27 înregistrări (7,4%) · Vezi relația
TRANSURB S.A .GALATI1 din 27 înregistrări (3,7%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Lucrari de cablare electrica (Rev.2)4 din 27 înregistrări (14,8%) · Vezi selecția
Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)3 din 27 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția
Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructii (Rev.2)3 din 27 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția
Conexiuni si elemente de contact (Rev.2)2 din 27 înregistrări (7,4%) · Vezi selecția
Sisteme de comanda si control (Rev.2)2 din 27 înregistrări (7,4%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Lucrari reparatie LES 20kv
Autoritate: APA CANAL S.A.
CPV 45310000-3 — Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →DRVGL Servicii inlocuire contor electronic monofazat BVF Oancea
Autoritate: Autoritatea Vamala Romana
CPV 50711000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →« Lucrari de reparatie la coloana de joasa tensiune transformator 400 KVA PT3 Frontul 3-Vadu Rosca.
Autoritate: APA CANAL S.A.
CPV 45310000-3 — Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii inlocuire corpuri iluminat
Autoritate: Autoritatea Vamala Romana
CPV 71318100-1 — Servicii tehnice de iluminat natural si artificial pentru cladiri (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Neoane si becuri
Autoritate: Autoritatea Vamala Romana
CPV 24111400-9 — Neon (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →DRVGL Inlocuire intrerupator 160A
Autoritate: Autoritatea Vamala Romana
CPV 50711000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
35 activități autorizate
CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
CAEN 2711 Rev. 2Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
CAEN 2712 Rev. 2Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
CAEN 2733 Rev. 2Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
CAEN 2740 Rev. 2Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
CAEN 2790 Rev. 2Fabricarea altor echipamente electrice
CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor
CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice
CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice
CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor
CAEN 6110 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
CAEN 6120 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației
CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură
CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice
CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-06 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.