Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VINAD CONSTRUCT SRL

VINAD CONSTRUCT SRL

CUI 28957386 · SRL· Loc. Arioneştii Noi, Oraş Urlaţi

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

VINAD CONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Arioneştii Noi, Oraş Urlaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-43,3%

Datoriile raportate sunt 2,6 K lei în 2025, față de 4,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 2025-2,1 K leiDe la 0 la -2,1 K lei2020: 3.1162021: -1.2512022: -1.2452023: 32024: 02025: -2.111
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20252,6 K lei-44,8% față de anul anterior2020: 95.9602021: 4.7092022: 4.7152023: 4.7172024: 4.7172025: 2.606
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20244,7 K lei
20252,6 K lei

Datorii raportate

20244,5 K lei
20252,6 K lei

Disponibilități bănești

20249,2 K lei
20255,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net3 lei0 lei-2,1 K leiDe la 0 la -2,1 K lei
Capitaluri proprii4,7 K lei4,7 K lei2,6 K lei-44,8% față de anul anterior
Datorii4,5 K lei4,5 K lei2,6 K lei-43,3% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / capitaluri proprii-81%0%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=1.759) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,02×2,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=2.249) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-2.111
Angajați
—
Datorii
2.550
Active imobilizate
—
Active circulante
5.156
Capitaluri proprii
2.606
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.111
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
4.500
Active imobilizate
—
Active circulante
9.217
Capitaluri proprii
4.717
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.217
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
3
Angajați
—
Datorii
4.500
Active imobilizate
—
Active circulante
9.217
Capitaluri proprii
4.717
Venituri totale
3
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.217
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.245
Angajați
—
Datorii
4.500
Active imobilizate
—
Active circulante
9.215
Capitaluri proprii
4.715
Venituri totale
5
Cheltuieli totale
1.250
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.215
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.251
Angajați
—
Datorii
4.500
Active imobilizate
—
Active circulante
9.209
Capitaluri proprii
4.709
Venituri totale
3
Cheltuieli totale
1.254
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.209
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
3.116
Angajați
1
Datorii
3.755
Active imobilizate
—
Active circulante
99.715
Capitaluri proprii
95.960
Venituri totale
4.005
Cheltuieli totale
769
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
99.715
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-01-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2024-12-19
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-01-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2024-12-19
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-12-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28957386
Număr de înregistrare
J29/1218/2011
Înmatriculare
4 august 2011
EUID
ROONRC.J29/1218/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
26 Loc. Arioneştii Noi, Oraş Urlaţi Prahova
Adresă fiscală
26 Arioneştii Noi PRAHOVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
19 decembrie 2024
Înregistrare fiscală
24 decembrie 2024
Telefon
072178090

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IVAN VICTORIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VINAD CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 19.12.2024
Înregistrare fiscală
4 august 2011
Număr registrul comerțului
J29/1218/2011
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil

Contact și adrese

Telefon
072178090
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, LOC. ARIONEŞTII NOI ORŞ. URLAŢI, , NR.26
Cod poștal fiscal
106301
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Loc. Arioneştii Noi Orş. Urlaţi
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
106301
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Arioneştii Noi Orş. Urlaţi
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
106301

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
18 august 2011
TVA până la
31 octombrie 2020
Anulare operată la
3 noiembrie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
10 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
11 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
9 ianuarie 2025
Publicarea deciziei
9 ianuarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Arioneştii Noi, Oraş UrlaţiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI