Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VINO RESORT INVEST S.R.L.

VINO RESORT INVEST S.R.L.

CUI 44941152 · SRL· Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VINO RESORT INVEST S.R.L. are sediul în Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 240 K lei, față de 223,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,8%

Marja netă calculată este 4,8% în 2025, față de 11,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+51,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025240 K lei+7,4% față de anul anterior2022: 46.4752023: 276.0562024: 223.5672025: 240.030
Rezultat net 202511,6 K lei-56,6% față de anul anterior2021: -5.1832022: -176.1742023: 7.8492024: 26.6662025: 11.569
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202524,8 K lei+87,3% față de anul anterior2021: -5.0832022: -181.2572023: -173.4092024: 13.2572025: 24.827
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0138 K276 K—20212022: 46,5 K lei46,5 K20222023: 276,1 K lei276,1 K20232024: 223,6 K lei223,6 K20242025: 240 K lei240 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-379,1%-183,6%11,9%20212022: -379,1%-379,1%20222023: 2,8%2,8%20232024: 11,9%11,9%20242025: 4,8%4,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,6% · n=4.967

Cifra de afaceri: +7,4% față de anul anterior.Marjă netă 4,8% · -7,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202413,3 K lei
202524,8 K lei

Datorii raportate

2024857,7 K lei
2025790,9 K lei

Disponibilități bănești

20247 K lei
202510,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri276,1 K lei223,6 K lei240 K lei+7,4% față de anul anterior
Rezultat net7,8 K lei26,7 K lei11,6 K lei-56,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-173,4 K lei13,3 K lei24,8 K lei+87,3% față de anul anterior
Datorii1 mil. lei857,7 K lei790,9 K lei-7,8% față de anul anterior
Creanțe39,6 K lei7,4 K lei11,1 K lei+51,2% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,8%11,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,6% (n=4.967) · 2024: 7,7% (n=4.989)

Rezultat / active (A+B)1,4%3,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,5% (n=4.754) · 2024: 1,5% (n=4.604)

Rezultat / capitaluri proprii46,6%201,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=4.199) · 2024: 19,6% (n=4.258)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)3%1,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=4.758) · 2024: 30,9% (n=4.608)

Datorii / active (A+B)97%98,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 67,2% (n=4.758) · 2024: 59% (n=4.608)

Ponderea activelor imobilizate96,7%98%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,4% (n=4.758) · 2024: 58,2% (n=4.608)

Active circulante / datorii totale0,03×0,02×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,58× (n=6.298) · 2024: 0,68× (n=6.102)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări16,7 zile11,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 35,8 zile (n=4.415) · 2024: 35,4 zile (n=4.304)

Stocuri în zile de vânzări7,6 zile5,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 16,7 zile (n=2.656) · 2024: 16,4 zile (n=2.595)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.030
Rezultat net
11.569
Angajați
—
Datorii
790.908
Active imobilizate
788.732
Active circulante
26.608
Capitaluri proprii
24.827
Venituri totale
241.579
Cheltuieli totale
227.237
Stocuri
5.094
Creanțe
11.122
Casă și conturi la bănci
10.392
Cheltuieli în avans
395
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
160.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.567
Rezultat net
26.666
Angajați
—
Datorii
857.699
Active imobilizate
852.838
Active circulante
17.769
Capitaluri proprii
13.257
Venituri totale
224.471
Cheltuieli totale
193.529
Stocuri
3.413
Creanțe
7.354
Casă și conturi la bănci
7.002
Cheltuieli în avans
349
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
160.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.056
Rezultat net
7.849
Angajați
—
Datorii
1.041.058
Active imobilizate
799.179
Active circulante
67.594
Capitaluri proprii
-173.409
Venituri totale
281.467
Cheltuieli totale
271.045
Stocuri
3.031
Creanțe
39.615
Casă și conturi la bănci
24.948
Cheltuieli în avans
876
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.475
Rezultat net
-176.174
Angajați
—
Datorii
1.113.362
Active imobilizate
766.579
Active circulante
164.447
Capitaluri proprii
-181.257
Venituri totale
54.736
Cheltuieli totale
229.507
Stocuri
975
Creanțe
160.125
Casă și conturi la bănci
3.347
Cheltuieli în avans
1.079
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.183
Angajați
—
Datorii
53.358
Active imobilizate
35.400
Active circulante
12.694
Capitaluri proprii
-5.083
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.183
Stocuri
—
Creanțe
6.990
Casă și conturi la bănci
5.704
Cheltuieli în avans
181
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-26

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-25–2026-10-26 · verificat 2026-10-26.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44941152
Număr de înregistrare
J2021005801238
Înmatriculare
21 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021005801238
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOARELUI 8 Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca Ilfov
Adresă fiscală
Str SOARELUI 8 Corbeanca ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PILECKI LORÁNT- ZOLTÁN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VINO RESORT INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.09.2021
Înregistrare fiscală
21 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021005801238
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT CORBEANCA COM. CORBEANCA, STR. SOARELUI, NR.8
Cod poștal fiscal
77065
Strada sediului
Str. Soarelui
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Sat Corbeanca Com. Corbeanca
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77065
Strada domiciliului fiscal
Str. Soarelui
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Corbeanca Com. Corbeanca
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77065

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 septembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-26Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Corbeanca, Comuna CorbeancaCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI