Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VINURI NOBILE TOMAI S.R.L.

VINURI NOBILE TOMAI S.R.L.

CUI 38721144 · SRL· Comuna Jilava

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VINURI NOBILE TOMAI S.R.L. are sediul în Comuna Jilava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+12%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-7,7%

Marja netă calculată este -7,7% în 2025, față de -6,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei+12% față de anul anterior2020: 1.848.3782021: 1.430.3572022: 1.966.4612023: 1.137.1002024: 1.363.6082025: 1.526.594
Rezultat net 2025-117,9 K lei-34,5% față de anul anterior2020: 228.3372021: 645.9652022: 19.8752023: -357.9972024: -87.7152025: -117.946
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 42023: 52024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025-389,2 K lei-43,5% față de anul anterior2020: 490.2972021: 1.136.2622022: 657.6682023: -180.2722024: -271.2912025: -389.237
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0983 K2 mil.2020: 1,8 mil. lei1,8 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-31,5%6,8%45,2%Mediana sectorului (2025): 1% · n=4262020: 12,4%12,4%20202021: 45,2%45,2%20212022: 1%1%20222023: -31,5%-31,5%20232024: -6,4%-6,4%20242025: -7,7%-7,7%2025

Cifra de afaceri: +12% față de anul anterior. Marja netă: -7,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-389,2 K lei-43,5% față de anul anterior
Datorii3,4 mil. lei+60,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,4 mil. lei1,5 mil. lei+12% față de anul anterior
Rezultat net-358 K lei-87,7 K lei-117,9 K lei-34,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-180,3 K lei-271,3 K lei-389,2 K lei-43,5% față de anul anterior
Datorii2,1 mil. lei2,1 mil. lei3,4 mil. lei+60,5% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei1,2 mil. lei1,3 mil. lei+4,9% față de anul anterior
Angajați554-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-7,7%1%n=426-6,4%0,9%n=433
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-13,1%1,3%n=392-14,9%3,6%n=422
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)113,1%98,9%n=392114,9%97,3%n=422
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)35,3%10,3%n=3923,6%9,8%n=422
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-4%0%n=392-4,8%0%n=422
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,57×0,77×n=6260,84×0,74×n=674
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360303,36 zile90,8 zilen=415323,85 zile97,54 zilen=419
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36063,8 zile76,94 zilen=38795,6 zile71,99 zilen=389
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați381.649 lei371.716 lein=264272.722 lei326.564 lein=285

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.526.594
Rezultat net
-117.946
Angajați
4
Datorii
3.366.355
Active imobilizate
1.049.765
Active circulante
1.927.353
Capitaluri proprii
-389.237
Venituri totale
1.526.679
Cheltuieli totale
1.644.625
Stocuri
270.560
Creanțe
1.286.417
Casă și conturi la bănci
370.376
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.363.608
Rezultat net
-87.715
Angajați
5
Datorii
2.096.989
Active imobilizate
66.238
Active circulante
1.759.279
Capitaluri proprii
-271.291
Venituri totale
1.364.551
Cheltuieli totale
1.449.461
Stocuri
362.104
Creanțe
1.226.667
Casă și conturi la bănci
170.508
Cheltuieli în avans
181
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.137.100
Rezultat net
-357.997
Angajați
5
Datorii
2.058.992
Active imobilizate
95.233
Active circulante
1.783.487
Capitaluri proprii
-180.272
Venituri totale
1.158.585
Cheltuieli totale
1.504.978
Stocuri
497.261
Creanțe
1.276.019
Casă și conturi la bănci
10.207
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.966.461
Rezultat net
19.875
Angajați
4
Datorii
1.881.993
Active imobilizate
61.185
Active circulante
2.478.476
Capitaluri proprii
657.668
Venituri totale
1.985.831
Cheltuieli totale
1.947.097
Stocuri
797.052
Creanțe
1.660.742
Casă și conturi la bănci
20.682
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.430.357
Rezultat net
645.965
Angajați
3
Datorii
1.072.358
Active imobilizate
107.345
Active circulante
2.101.275
Capitaluri proprii
1.136.262
Venituri totale
1.430.557
Cheltuieli totale
771.931
Stocuri
853.800
Creanțe
1.101.325
Casă și conturi la bănci
146.150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.848.378
Rezultat net
228.337
Angajați
2
Datorii
1.130.080
Active imobilizate
155.153
Active circulante
1.465.224
Capitaluri proprii
490.297
Venituri totale
1.848.447
Cheltuieli totale
1.601.626
Stocuri
285.175
Creanțe
1.027.459
Casă și conturi la bănci
152.590
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

450.933 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

450.933 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat445.320 lei0 lei445.320 lei445.320 lei0 lei
Asigurări sociale4.009 lei0 lei4.009 lei4.009 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate1.604 lei0 lei1.604 lei1.604 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38721144
Număr de înregistrare
J23/213/2018
Înmatriculare
19 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J23/213/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
CIULINI 102 Comuna Jilava Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cristeşti IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
14 septembrie 2018
Înregistrare fiscală
9 decembrie 2025
Telefon
0745184342 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MELCAN ANATOLI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VINURI NOBILE TOMAI S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 14.09.2018
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J22/2450/2018
Cod CAEN
4634
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0745184342 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT CRISTEŞTI COM. HOLBOCA, , CAMERA 1, ETAJ, CORP ADMINISTRATIV
Cod poștal fiscal
707251
Localitatea sediului
Sat Cristeşti Com. Holboca
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707251
Detalii sediu
camera 1, etaj, corp administrativ
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cristeşti Com. Holboca
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707251
Detalii domiciliu fiscal
camera 1, etaj, corp administrativ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
9 decembrie 2025
Perioada 2: TVA de la
24 aprilie 2018
Perioada 2: TVA până la
1 decembrie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
2 decembrie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
24 aprilie 2018
Actualizare TVA la încasare
9 mai 2018
Publicare TVA la încasare
10 mai 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovComuna JilavaCAEN 4634
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI