Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIOREL ȘAPE ELICOPTERIZATE S.R.L.

VIOREL ȘAPE ELICOPTERIZATE S.R.L.

CUI 40648258 · SRL· Sat Corod, Comuna Corod

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VIOREL ȘAPE ELICOPTERIZATE S.R.L. are sediul în Sat Corod, Comuna Corod. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+54,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 649,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut62,6%

Marja netă calculată este 62,6% în 2025, față de 44,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+70,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei+54,8% față de anul anterior2020: 133.8802021: 258.5902022: 416.0492023: 479.3102024: 649.6302025: 1.005.320
Rezultat net 2025629,7 K lei+116,9% față de anul anterior2020: 73.7422021: 186.9632022: 299.7962023: 299.6902024: 290.3102025: 629.657
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025540,4 K lei-19,6% față de anul anterior2020: 133.0442021: 298.9542022: 231.7502023: 381.4412024: 671.7512025: 540.409
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0503 K1 mil.2020: 133,9 K lei133,9 K20202021: 258,6 K lei258,6 K20212022: 416 K lei416 K20222023: 479,3 K lei479,3 K20232024: 649,6 K lei649,6 K20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,2%72,3%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732020: 55,1%55,1%20202021: 72,3%72,3%20212022: 72,1%72,1%20222023: 62,5%62,5%20232024: 44,7%44,7%20242025: 62,6%62,6%2025

Cifra de afaceri: +54,8% față de anul anterior. Marja netă: 62,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii540,4 K lei-19,6% față de anul anterior
Datorii272,8 K lei+134,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri479,3 K lei649,6 K lei1 mil. lei+54,8% față de anul anterior
Rezultat net299,7 K lei290,3 K lei629,7 K lei+116,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii381,4 K lei671,8 K lei540,4 K lei-19,6% față de anul anterior
Datorii180 K lei116,2 K lei272,8 K lei+134,8% față de anul anterior
Creanțe165,7 K lei106,9 K lei182,4 K lei+70,6% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri62,6%9,1%n=21.87344,7%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,5%34,2%n=18.78685,3%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33,5%64,5%n=18.78614,7%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,9%20,4%n=18.7866,3%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)77,4%2,2%n=18.77536,8%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive116,5%19,6%n=21.04943,2%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,96×1,04×n=30.3836,35×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36065,33 zile95,63 zilen=19.90359,27 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3605,18 zile21,06 zilen=11.572—20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați335.107 lei146.488 lein=18.342216.543 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.005.320
Rezultat net
629.657
Angajați
3
Datorii
272.791
Active imobilizate
7.083
Active circulante
806.117
Capitaluri proprii
540.409
Venituri totale
1.005.832
Cheltuieli totale
350.689
Stocuri
14.463
Creanțe
182.442
Casă și conturi la bănci
609.212
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
649.630
Rezultat net
290.310
Angajați
3
Datorii
116.187
Active imobilizate
49.583
Active circulante
738.355
Capitaluri proprii
671.751
Venituri totale
649.630
Cheltuieli totale
341.316
Stocuri
—
Creanțe
106.946
Casă și conturi la bănci
631.409
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
479.310
Rezultat net
299.690
Angajați
3
Datorii
180.010
Active imobilizate
92.083
Active circulante
469.368
Capitaluri proprii
381.441
Venituri totale
479.310
Cheltuieli totale
174.928
Stocuri
—
Creanțe
165.683
Casă și conturi la bănci
303.685
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
416.049
Rezultat net
299.796
Angajați
2
Datorii
328.524
Active imobilizate
134.583
Active circulante
425.691
Capitaluri proprii
231.750
Venituri totale
416.049
Cheltuieli totale
112.717
Stocuri
—
Creanțe
69.419
Casă și conturi la bănci
356.272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.590
Rezultat net
186.963
Angajați
2
Datorii
1.658
Active imobilizate
—
Active circulante
300.612
Capitaluri proprii
298.954
Venituri totale
258.590
Cheltuieli totale
69.040
Stocuri
—
Creanțe
54.000
Casă și conturi la bănci
246.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.880
Rezultat net
73.742
Angajați
2
Datorii
12.267
Active imobilizate
—
Active circulante
145.311
Capitaluri proprii
133.044
Venituri totale
133.880
Cheltuieli totale
58.799
Stocuri
—
Creanțe
48.000
Casă și conturi la bănci
97.311
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40648258
Număr de înregistrare
J17/440/2019
Înmatriculare
15 februarie 2019
EUID
ROONRC.J17/440/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 1918 28 Sat Corod, Comuna Corod Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 1918 28 Corod GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 2019
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2026
Telefon
0761224653 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GAVRILIȚĂ VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIOREL ȘAPE ELICOPTERIZATE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.2019
Înregistrare fiscală
15 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J17/440/2019
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0761224653 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT COROD COM. COROD, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.28
Cod poștal fiscal
807080
Strada sediului
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Sat Corod Com. Corod
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807080
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Corod Com. Corod
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807080

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Corod, Comuna CorodCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI