Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIRIDIS NOVA FOODS S.R.L.

VIRIDIS NOVA FOODS S.R.L.

CUI 44809748 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VIRIDIS NOVA FOODS S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-18,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 73,9 K lei, față de 90,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-4,2%

Marja netă calculată este -4,2% în 2025, față de 21,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,8%

Datoriile raportate sunt 17,1 K lei în 2025, față de 17,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202573,9 K lei-18,3% față de anul anterior2021: 2.7952022: 76.0272023: 80.4272024: 90.4512025: 73.873
Rezultat net 2025-3,1 K lei-116,1% față de anul anterior2021: -1.1852022: 11.9592023: -23.3972024: 19.1352025: -3.085
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 12023: 11
Capitaluri proprii 20253,7 K lei-45,3% față de anul anterior2021: -8852022: 11.0742023: -12.3232024: 6.8122025: 3.727
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate045 K90 K2021: 2,8 K lei2,8 K20212022: 76 K lei76 K20222023: 80,4 K lei80,4 K20232024: 90,5 K lei90,5 K20242025: 73,9 K lei73,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-42,4%-10,6%21,2%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432021: -42,4%-42,4%20212022: 15,7%15,7%20222023: -29,1%-29,1%20232024: 21,2%21,2%20242025: -4,2%-4,2%2025

Cifra de afaceri: -18,3% față de anul anterior. Marja netă: -4,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3,7 K lei-45,3% față de anul anterior
Datorii17,1 K lei-0,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri80,4 K lei90,5 K lei73,9 K lei-18,3% față de anul anterior
Rezultat net-23,4 K lei19,1 K lei-3,1 K lei-116,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-12,3 K lei6,8 K lei3,7 K lei-45,3% față de anul anterior
Datorii15,4 K lei17,2 K lei17,1 K lei-0,8% față de anul anterior
Creanțe358 lei163 lei163 lei+0% față de anul anterior
Angajați11——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4,2%1,2%n=7.54321,2%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)17,9%8,1%n=7.31428,3%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)82,1%90,9%n=7.31471,7%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)50,6%37%n=7.31412,1%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-14,8%0,1%n=7.30479,6%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-82,8%16,6%n=5.346280,9%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,6×0,48×n=10.1191,23×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,79 zile19,85 zilen=7.0170,65 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36011,43 zile17,17 zilen=6.45512,27 zile16,79 zilen=10.605

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.873
Rezultat net
-3.085
Angajați
—
Datorii
17.108
Active imobilizate
10.535
Active circulante
10.300
Capitaluri proprii
3.727
Venituri totale
73.873
Cheltuieli totale
73.236
Stocuri
2.345
Creanțe
163
Casă și conturi la bănci
7.792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.451
Rezultat net
19.135
Angajați
—
Datorii
17.242
Active imobilizate
2.903
Active circulante
21.151
Capitaluri proprii
6.812
Venituri totale
90.452
Cheltuieli totale
68.291
Stocuri
3.082
Creanțe
163
Casă și conturi la bănci
17.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.427
Rezultat net
-23.397
Angajați
11
Datorii
15.371
Active imobilizate
98
Active circulante
2.950
Capitaluri proprii
-12.323
Venituri totale
80.427
Cheltuieli totale
103.178
Stocuri
1.495
Creanțe
358
Casă și conturi la bănci
1.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.027
Rezultat net
11.959
Angajați
1
Datorii
10.323
Active imobilizate
134
Active circulante
21.263
Capitaluri proprii
11.074
Venituri totale
76.027
Cheltuieli totale
61.904
Stocuri
852
Creanțe
43
Casă și conturi la bănci
20.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.795
Rezultat net
-1.185
Angajați
—
Datorii
2.754
Active imobilizate
171
Active circulante
1.698
Capitaluri proprii
-885
Venituri totale
2.795
Cheltuieli totale
3.896
Stocuri
1.081
Creanțe
254
Casă și conturi la bănci
363
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44809748
Număr de înregistrare
J5/2210/2021
Înmatriculare
27 august 2021
EUID
ROONRC.J5/2210/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
AUREL COVACI 3A Municipiul Oradea Bihor
Adresă fiscală
Str. AUREL COVACI 3A Oradea BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 august 2021
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2024
Telefon
0744123911 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MÂNDROVICI CARMEN-MARIA
administrator
MÂNDROVICI MIHAI-ANTONIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIRIDIS NOVA FOODS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.08.2021
Înregistrare fiscală
27 august 2021
Număr registrul comerțului
J05/2210/2021
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0744123911 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. AUREL COVACI, NR.3A
Strada sediului
Str. Aurel Covaci
Numărul sediului
3A
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Aurel Covaci
Numărul domiciliului fiscal
3A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI