Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIS 2000 SRL

VIS 2000 SRL

CUI 9268563 · SRL· Loc. Darabani, Oraş Darabani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VIS 2000 SRL are sediul în Loc. Darabani, Oraş Darabani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 86,6 K lei, față de 89,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât16,5%

Marja netă calculată este 16,5% în 2025, față de 19,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+86,2%

Datoriile raportate sunt 36,1 K lei în 2025, față de 19,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202586,6 K lei-3,4% față de anul anterior2020: 45.8662021: 50.6932022: 52.6312023: 56.6852024: 89.6532025: 86.608
Rezultat net 202514,3 K lei-19,7% față de anul anterior2020: 6.0152021: 7.0982022: 2.7182023: 11.1522024: 17.8232025: 14.311
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025210 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 14.2252021: 9.2252022: 2.9282023: 2102024: 2102025: 210
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate045 K90 K2020: 45,9 K lei45,9 K20202021: 50,7 K lei50,7 K20212022: 52,6 K lei52,6 K20222023: 56,7 K lei56,7 K20232024: 89,7 K lei89,7 K20242025: 86,6 K lei86,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,9%19,9%2020: 13,1%13,1%20202021: 14%14%20212022: 5,2%5,2%20222023: 19,7%19,7%20232024: 19,9%19,9%20242025: 16,5%16,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -3,4% față de anul anterior.Marjă netă 16,5% · -3,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024210 lei
2025210 lei

Datorii raportate

202419,4 K lei
202536,1 K lei

Disponibilități bănești

20244,9 K lei
202511,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri56,7 K lei89,7 K lei86,6 K lei-3,4% față de anul anterior
Rezultat net11,2 K lei17,8 K lei14,3 K lei-19,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii210 lei210 lei210 leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii11,7 K lei19,4 K lei36,1 K lei+86,2% față de anul anterior
Creanțe——693 leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă16,5%19,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / capitaluri proprii6.814,8%8.487,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat86.608 lei89.653 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,01×1,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2,9 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări99,2 zile59,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.608
Rezultat net
14.311
Angajați
1
Datorii
36.119
Active imobilizate
—
Active circulante
36.329
Capitaluri proprii
210
Venituri totale
86.611
Cheltuieli totale
69.638
Stocuri
23.856
Creanțe
693
Casă și conturi la bănci
11.780
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.653
Rezultat net
17.823
Angajați
1
Datorii
19.401
Active imobilizate
—
Active circulante
19.611
Capitaluri proprii
210
Venituri totale
89.653
Cheltuieli totale
68.516
Stocuri
14.709
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.902
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.685
Rezultat net
11.152
Angajați
1
Datorii
11.653
Active imobilizate
262
Active circulante
11.601
Capitaluri proprii
210
Venituri totale
56.715
Cheltuieli totale
43.489
Stocuri
11.364
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
237
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.631
Rezultat net
2.718
Angajați
1
Datorii
7.097
Active imobilizate
712
Active circulante
9.313
Capitaluri proprii
2.928
Venituri totale
52.631
Cheltuieli totale
48.366
Stocuri
6.420
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.893
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.693
Rezultat net
7.098
Angajați
1
Datorii
7.751
Active imobilizate
1.161
Active circulante
15.815
Capitaluri proprii
9.225
Venituri totale
50.693
Cheltuieli totale
42.074
Stocuri
7.357
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.866
Rezultat net
6.015
Angajați
1
Datorii
429
Active imobilizate
1.610
Active circulante
13.044
Capitaluri proprii
14.225
Venituri totale
45.866
Cheltuieli totale
38.474
Stocuri
8.585
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.459
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-03-27 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9268563
Număr de înregistrare
J07/99/1997
Înmatriculare
27 martie 1997
EUID
ROONRC.J07/99/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PIETEI 1 Loc. Darabani, Oraş Darabani Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PIETEI 1 Darabani BOTOŞANI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 martie 1997
Înregistrare fiscală
9 februarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURLACU VERGIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIS 2000 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.03.1997
Înregistrare fiscală
20 martie 1997
Număr registrul comerțului
J07/99/1997
Cod CAEN
5530
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Darabani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, ORŞ. DARABANI, ALEEA PIEŢEI, NR.1
Cod poștal fiscal
715100
Strada sediului
Aleea Pieţei
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Orş. Darabani
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
715100
Strada domiciliului fiscal
Aleea Pieţei
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Darabani
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
715100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5122 Rev. 1Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 5224 Rev. 1Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 5225 Rev. 1Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

CAEN 5530 Rev. 1Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniLoc. Darabani, Oraş DarabaniStrada PieteiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI