Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIS TRANSPORT SORIN S.R.L.

VIS TRANSPORT SORIN S.R.L.

CUI 41938543 · SRL· Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VIS TRANSPORT SORIN S.R.L. are sediul în Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 310,4 K lei, față de 304,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,8%

Marja netă calculată este 12,8% în 2025, față de 12,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7%

Datoriile raportate sunt 87 K lei în 2025, față de 93,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025310,4 K lei+1,9% față de anul anterior2020: 288.2542021: 328.7432022: 308.8762023: 247.3112024: 304.5672025: 310.376
Rezultat net 202539,8 K lei+2,1% față de anul anterior2020: 87.2402021: 77.2532022: 44.9992023: 9.6192024: 39.0002025: 39.807
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202563,7 K lei+38,2% față de anul anterior2020: 87.4402021: 164.6932022: 51.7962023: 61.4152024: 46.0672025: 63.651
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0164 K329 K2020: 288,3 K lei288,3 K20202021: 328,7 K lei328,7 K20212022: 308,9 K lei308,9 K20222023: 247,3 K lei247,3 K20232024: 304,6 K lei304,6 K20242025: 310,4 K lei310,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%15,1%30,3%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 30,3%30,3%20202021: 23,5%23,5%20212022: 14,6%14,6%20222023: 3,9%3,9%20232024: 12,8%12,8%20242025: 12,8%12,8%2025

Cifra de afaceri: +1,9% față de anul anterior. Marja netă: 12,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii63,7 K lei+38,2% față de anul anterior
Datorii87 K lei-7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri247,3 K lei304,6 K lei310,4 K lei+1,9% față de anul anterior
Rezultat net9,6 K lei39 K lei39,8 K lei+2,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii61,4 K lei46,1 K lei63,7 K lei+38,2% față de anul anterior
Datorii31,9 K lei93,6 K lei87 K lei-7% față de anul anterior
Creanțe34,6 K lei42 K lei37,1 K lei-11,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri12,8%3,7%n=30.49012,8%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)44%24,6%n=27.27233%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,2%76,6%n=27.27267%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,9%32,1%n=27.27215,3%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27,5%3,5%n=27.26327,9%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive62,5%26,7%n=25.15584,7%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,45×0,8×n=37.8801,26×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36043 zile61,23 zilen=29.16249,69 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile5,37 zilen=16.0950 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați310.376 lei278.223 lein=25.896304.567 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
310.376
Rezultat net
39.807
Angajați
1
Datorii
87.038
Active imobilizate
18.732
Active circulante
125.962
Capitaluri proprii
63.651
Venituri totale
310.386
Cheltuieli totale
265.918
Stocuri
0
Creanțe
37.075
Casă și conturi la bănci
88.887
Cheltuieli în avans
5.995
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
304.567
Rezultat net
39.000
Angajați
1
Datorii
93.591
Active imobilizate
21.335
Active circulante
118.323
Capitaluri proprii
46.067
Venituri totale
304.595
Cheltuieli totale
261.266
Stocuri
0
Creanțe
42.038
Casă și conturi la bănci
76.285
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.311
Rezultat net
9.619
Angajați
1
Datorii
31.947
Active imobilizate
17.720
Active circulante
75.642
Capitaluri proprii
61.415
Venituri totale
247.353
Cheltuieli totale
235.310
Stocuri
9.562
Creanțe
34.593
Casă și conturi la bănci
31.487
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
308.876
Rezultat net
44.999
Angajați
1
Datorii
46.096
Active imobilizate
8.482
Active circulante
86.503
Capitaluri proprii
51.796
Venituri totale
313.876
Cheltuieli totale
262.035
Stocuri
—
Creanțe
25.580
Casă și conturi la bănci
60.923
Cheltuieli în avans
2.907
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
328.743
Rezultat net
77.253
Angajați
1
Datorii
79.661
Active imobilizate
12.796
Active circulante
231.558
Capitaluri proprii
164.693
Venituri totale
332.388
Cheltuieli totale
252.210
Stocuri
—
Creanțe
91.512
Casă și conturi la bănci
140.046
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
288.254
Rezultat net
87.240
Angajați
1
Datorii
41.539
Active imobilizate
17.409
Active circulante
111.570
Capitaluri proprii
87.440
Venituri totale
288.263
Cheltuieli totale
198.386
Stocuri
—
Creanțe
51.698
Casă și conturi la bănci
59.872
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-11-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41938543
Număr de înregistrare
J27/1281/2019
Înmatriculare
22 noiembrie 2019
EUID
ROONRC.J27/1281/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
90 Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean Neamţ
Adresă fiscală
90 Bicazu Ardelean NEAMŢ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 noiembrie 2019
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0752702485 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŢEPEŞ IONICĂ-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIS TRANSPORT SORIN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.11.2019
Înregistrare fiscală
22 noiembrie 2019
Număr registrul comerțului
J27/1281/2019
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească BICAZ

Contact și adrese

Telefon
0752702485 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT BICAZU ARDELEAN COM. BICAZU ARDELEAN, NR.90
Cod poștal fiscal
617065
Numărul sediului
90
Localitatea sediului
Sat Bicazu Ardelean Com. Bicazu Ardelean
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617065
Numărul domiciliului fiscal
90
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bicazu Ardelean Com. Bicazu Ardelean
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617065

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 decembrie 2019
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2020
Actualizare TVA la încasare
23 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
24 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu ArdeleanCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI