Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VISION IDUNA - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.

VISION IDUNA - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.

CUI 41190263 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VISION IDUNA - AGENT DE ASIGURARE S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-50,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 109,9 K lei, față de 222,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât42,4%

Marja netă calculată este 42,4% în 2025, față de 50,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-91,5%

Datoriile raportate sunt 6 K lei în 2025, față de 70,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025109,9 K lei-50,6% față de anul anterior2020: 92.9622021: 132.9982022: 151.4842023: 199.2892024: 222.3072025: 109.869
Rezultat net 202546,6 K lei-58,3% față de anul anterior2020: 54.7882021: 89.9082022: 88.0822023: 90.8862024: 111.7402025: 46.581
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 202546,8 K lei-58,2% față de anul anterior2020: 91.7782021: 181.6862022: 88.3222023: 120.3362024: 111.9802025: 46.821
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0111 K222 K2020: 93 K lei93 K20202021: 133 K lei133 K20212022: 151,5 K lei151,5 K20222023: 199,3 K lei199,3 K20232024: 222,3 K lei222,3 K20242025: 109,9 K lei109,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,8%67,6%Mediana sectorului (2025): 32,7% · n=41842020: 58,9%58,9%20202021: 67,6%67,6%20212022: 58,1%58,1%20222023: 45,6%45,6%20232024: 50,3%50,3%20242025: 42,4%42,4%2025

Cifra de afaceri: -50,6% față de anul anterior. Marja netă: 42,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii46,8 K lei-58,2% față de anul anterior
Datorii6 K lei-91,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri199,3 K lei222,3 K lei109,9 K lei-50,6% față de anul anterior
Rezultat net90,9 K lei111,7 K lei46,6 K lei-58,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii120,3 K lei112 K lei46,8 K lei-58,2% față de anul anterior
Datorii3,5 K lei70,5 K lei6 K lei-91,5% față de anul anterior
Creanțe27,7 K lei88,2 K lei33,8 K lei-61,7% față de anul anterior
Angajați00—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri42,4%32,7%n=4.18450,3%29,7%n=4.510
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)88,7%71,6%n=3.04961,4%76,5%n=3.223
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)11,3%28,5%n=3.04938,6%23,4%n=3.223
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,8%17,8%n=3.0499,8%17,3%n=3.223
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)88,2%35%n=3.04761,2%23,6%n=3.220
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,5%74,3%n=4.31799,8%41,8%n=4.702
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,72×2,76×n=4.6752,33×3,53×n=5.055
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360110,81 zile90 zilen=3.571142,86 zile65,56 zilen=3.660
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—2,03 zilen=1.1480 zile2,93 zilen=1.239

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.869
Rezultat net
46.581
Angajați
—
Datorii
5.963
Active imobilizate
6.774
Active circulante
46.010
Capitaluri proprii
46.821
Venituri totale
111.869
Cheltuieli totale
56.342
Stocuri
—
Creanțe
33.819
Casă și conturi la bănci
12.191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.307
Rezultat net
111.740
Angajați
0
Datorii
70.539
Active imobilizate
17.875
Active circulante
164.644
Capitaluri proprii
111.980
Venituri totale
225.847
Cheltuieli totale
93.136
Stocuri
0
Creanțe
88.221
Casă și conturi la bănci
76.423
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.289
Rezultat net
90.886
Angajați
0
Datorii
3.477
Active imobilizate
31.537
Active circulante
92.276
Capitaluri proprii
120.336
Venituri totale
199.289
Cheltuieli totale
91.137
Stocuri
2.739
Creanțe
27.668
Casă și conturi la bănci
61.869
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.484
Rezultat net
88.082
Angajați
0
Datorii
49.354
Active imobilizate
45.319
Active circulante
92.357
Capitaluri proprii
88.322
Venituri totale
151.484
Cheltuieli totale
58.948
Stocuri
0
Creanțe
58.874
Casă și conturi la bănci
33.483
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.998
Rezultat net
89.908
Angajați
0
Datorii
790
Active imobilizate
18.553
Active circulante
163.923
Capitaluri proprii
181.686
Venituri totale
132.998
Cheltuieli totale
39.579
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
163.923
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.962
Rezultat net
54.788
Angajați
0
Datorii
1.023
Active imobilizate
0
Active circulante
92.801
Capitaluri proprii
91.778
Venituri totale
92.962
Cheltuieli totale
35.385
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
92.801
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41190263
Număr de înregistrare
J2019001976223
Înmatriculare
29 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019001976223
Formă juridică
SRL
Sediu social
Prof. Nicolae Oblu 10C B8 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Prof. Nicolae Oblu 10C Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 mai 2019
Înregistrare fiscală
22 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZĂLINCĂ VLAD ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VISION IDUNA - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.05.2019
Înregistrare fiscală
29 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019001976223
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. PROF. NICOLAE OBLU, NR.10C, CAM. 2, BL.B8, ET.1, AP.18
Strada sediului
Str. Prof. Nicolae Oblu
Numărul sediului
10C
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Detalii sediu
cam. 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Prof. Nicolae Oblu
Numărul domiciliului fiscal
10C
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Detalii domiciliu fiscal
cam. 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI