Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VISOF MED S.R.L.

VISOF MED S.R.L.

CUI 43160307 · SRL· Municipiul Brăila· Intermedieri în comerțul cu produse diverse

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VISOF MED S.R.L. are sediul în Municipiul Brăila și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu produse diverse. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-98,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 3,5 K lei, față de 289,1 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-285,8%

Marja netă calculată este -285,8% în 2023, față de 68,3% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20233,5 K lei-98,8% față de anul anterior2020: 34.9812021: 210.3342022: 289.1322023: 3.467
Rezultat net 2023-9,9 K lei-105% față de anul anterior2020: 28.6832021: 147.2772022: 197.5062023: -9.908
Angajați 2023—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2023-9,1 K lei-104,6% față de anul anterior2020: 28.8832021: 176.1602022: 197.7662023: -9.143
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0145 K289 K2020: 35 K lei35 K20202021: 210,3 K lei210,3 K20212022: 289,1 K lei289,1 K20222023: 3,5 K lei3,5 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-285,8%-101,9%82%Mediana sectorului (2023): 16,5% · n=64052020: 82%82%20202021: 70%70%20212022: 68,3%68,3%20222023: -285,8%-285,8%2023

Cifra de afaceri: -98,8% față de anul anterior. Marja netă: -285,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-9,1 K lei-104,6% față de anul anterior
Datorii20,1 K lei-24,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri210,3 K lei289,1 K lei3,5 K lei-98,8% față de anul anterior
Rezultat net147,3 K lei197,5 K lei-9,9 K lei-105% față de anul anterior
Capitaluri proprii176,2 K lei197,8 K lei-9,1 K lei-104,6% față de anul anterior
Datorii46,8 K lei26,8 K lei20,1 K lei-24,8% față de anul anterior
Creanțe93,2 K lei215,3 K lei7,5 K lei-96,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-285,8%16,5%n=6.40568,3%21,8%n=5.987
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-83,3%51,6%n=5.21088,1%49,8%n=4.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)183,3%48%n=5.21011,9%49,5%n=4.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21,5%12,3%n=5.2101%11,2%n=4.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-90,2%9,4%n=5.20888%13,4%n=4.750
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—39,2%n=6.28299,9%53,7%n=5.864
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,43×1,55×n=8.1398,3×1,6×n=7.568
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360779,08 zile83,09 zilen=5.884268,01 zile92,45 zilen=5.366

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.467
Rezultat net
-9.908
Angajați
—
Datorii
20.122
Active imobilizate
2.356
Active circulante
8.623
Capitaluri proprii
-9.143
Venituri totale
3.467
Cheltuieli totale
13.375
Stocuri
—
Creanțe
7.503
Casă și conturi la bănci
1.120
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.132
Rezultat net
197.506
Angajați
—
Datorii
26.770
Active imobilizate
2.356
Active circulante
222.180
Capitaluri proprii
197.766
Venituri totale
289.132
Cheltuieli totale
83.386
Stocuri
—
Creanțe
215.250
Casă și conturi la bănci
6.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
210.334
Rezultat net
147.277
Angajați
—
Datorii
46.792
Active imobilizate
306
Active circulante
222.646
Capitaluri proprii
176.160
Venituri totale
210.334
Cheltuieli totale
57.504
Stocuri
—
Creanțe
93.207
Casă și conturi la bănci
129.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.981
Rezultat net
28.683
Angajați
—
Datorii
3.049
Active imobilizate
306
Active circulante
31.626
Capitaluri proprii
28.883
Venituri totale
34.981
Cheltuieli totale
5.249
Stocuri
—
Creanțe
30.763
Casă și conturi la bănci
863
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43160307
Număr de înregistrare
J9/641/2020
Înmatriculare
8 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J9/641/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
CINEMATOGRAFULUI 7 U Municipiul Brăila Brăila · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA ALEXANDRU-ȘTEFĂNIȚĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VISOF MED S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 20.12.2024
Înregistrare fiscală
8 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J09/641/2020
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, ALEEA CINEMATOGRAFULUI, NR.7, BL.U, SC.4, ET.2, AP.70
Cod poștal fiscal
810270
Strada sediului
Aleea Cinematografului
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Brăila
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
810270
Strada domiciliului fiscal
Aleea Cinematografului
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Brăila
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
810270

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaMunicipiul BrăilaCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI