Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.

CUI 42209305 · SRL· Sat Stejaru, Comuna Stejaru

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. are sediul în Sat Stejaru, Comuna Stejaru. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,3 mil. lei, față de 3,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,6%

Marja netă calculată este 2,6% în 2025, față de 24,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+94,3%

Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 715,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,3 mil. lei+12,8% față de anul anterior2020: 166.8742021: 440.3722022: 481.9972023: 1.348.0592024: 3.831.5712025: 4.320.740
Rezultat net 2025110,7 K lei-88,3% față de anul anterior2020: -17.7502021: 43.3142022: 30.4022023: 346.0812024: 946.1242025: 110.667
Angajați 202524+33,3% față de anul anterior2020: 22021: 52022: 42023: 72024: 182025: 24
Capitaluri proprii 202586,7 K lei-90,9% față de anul anterior2020: -17.5502021: 25.7192022: 50.7822023: 346.2812024: 951.3652025: 86.710
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 166,9 K lei166,9 K20202021: 440,4 K lei440,4 K20212022: 482 K lei482 K20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 3,8 mil. lei3,8 mil.20242025: 4,3 mil. lei4,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,6%7,5%25,7%Mediana sectorului (2025): 7,9% · n=35522020: -10,6%-10,6%20202021: 9,8%9,8%20212022: 6,3%6,3%20222023: 25,7%25,7%20232024: 24,7%24,7%20242025: 2,6%2,6%2025

Cifra de afaceri: +12,8% față de anul anterior. Marja netă: 2,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii86,7 K lei-90,9% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei+94,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei3,8 mil. lei4,3 mil. lei+12,8% față de anul anterior
Rezultat net346,1 K lei946,1 K lei110,7 K lei-88,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii346,3 K lei951,4 K lei86,7 K lei-90,9% față de anul anterior
Datorii227,7 K lei715,1 K lei1,4 mil. lei+94,3% față de anul anterior
Creanțe450,2 K lei1,3 mil. lei906,3 K lei-28,7% față de anul anterior
Angajați71824+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,6%7,9%n=3.55224,7%8,4%n=3.749
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)5,9%35,2%n=2.39157,1%42,6%n=2.486
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)94,1%65,2%n=2.39142,9%58,2%n=2.486
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)25,8%24,2%n=2.39120,8%22,6%n=2.486
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,5%9,7%n=2.39056,8%7,4%n=2.484
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive127,6%50,9%n=3.20699,4%39,3%n=3.497
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,79×1,2×n=4.3341,85×1,37×n=4.624
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36075,52 zile40,99 zilen=3.101119,44 zile40,19 zilen=3.162
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3609,96 zile2,82 zilen=1.2032,48 zile3,11 zilen=1.257
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați180.031 lei123.181 lein=2.528212.865 lei110.981 lein=2.667

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.320.740
Rezultat net
110.667
Angajați
24
Datorii
1.389.733
Active imobilizate
381.017
Active circulante
1.095.426
Capitaluri proprii
86.710
Venituri totale
4.336.233
Cheltuieli totale
4.163.340
Stocuri
119.546
Creanțe
906.339
Casă și conturi la bănci
69.541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.831.571
Rezultat net
946.124
Angajați
18
Datorii
715.142
Active imobilizate
347.007
Active circulante
1.319.500
Capitaluri proprii
951.365
Venituri totale
3.831.579
Cheltuieli totale
2.756.407
Stocuri
26.443
Creanțe
1.271.179
Casă și conturi la bănci
21.878
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.348.059
Rezultat net
346.081
Angajați
7
Datorii
227.739
Active imobilizate
15.349
Active circulante
558.671
Capitaluri proprii
346.281
Venituri totale
1.349.307
Cheltuieli totale
990.227
Stocuri
397
Creanțe
450.199
Casă și conturi la bănci
108.075
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
481.997
Rezultat net
30.402
Angajați
4
Datorii
23.032
Active imobilizate
—
Active circulante
73.814
Capitaluri proprii
50.782
Venituri totale
482.550
Cheltuieli totale
447.667
Stocuri
3.061
Creanțe
1.180
Casă și conturi la bănci
69.573
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
440.372
Rezultat net
43.314
Angajați
5
Datorii
16.407
Active imobilizate
—
Active circulante
42.126
Capitaluri proprii
25.719
Venituri totale
440.790
Cheltuieli totale
393.068
Stocuri
4.754
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
37.372
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.874
Rezultat net
-17.750
Angajați
2
Datorii
28.710
Active imobilizate
180
Active circulante
10.980
Capitaluri proprii
-17.550
Venituri totale
166.874
Cheltuieli totale
183.194
Stocuri
30
Creanțe
23
Casă și conturi la bănci
10.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-01-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42209305
Număr de înregistrare
J2024000035369
Înmatriculare
17 ianuarie 2024
EUID
ROONRC.J2024000035369
Formă juridică
SRL
Sediu social
4 19 Sat Stejaru, Comuna Stejaru Tulcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 4 19 Stejaru TULCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
17 ianuarie 2024
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2025
Telefon
0756330177 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VIȚU ANDREI-TRANDAFIR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 17.01.2024
Înregistrare fiscală
5 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J2024000035369
Cod CAEN
5320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Comunală Baia

Contact și adrese

Telefon
0756330177 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, SAT STEJARU COM. STEJARU, STR. 4, NR.19
Cod poștal fiscal
827215
Strada sediului
Str. 4
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Sat Stejaru Com. Stejaru
Județul sediului
TULCEA
Codul poștal al sediului
827215
Strada domiciliului fiscal
Str. 4
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Stejaru Com. Stejaru
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
827215

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaSat Stejaru, Comuna StejaruCAEN 5320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI