Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIVIEN & DENISZ GRANIT S.R.L.

VIVIEN & DENISZ GRANIT S.R.L.

CUI 43350948 · SRL· Municipiul Carei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

VIVIEN & DENISZ GRANIT S.R.L. are sediul în Municipiul Carei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 15,9 K lei, față de 26,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut16,8%

Marja netă calculată este 16,8% în 2025, față de 8,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+95%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202515,9 K lei-39,8% față de anul anterior2021: 45.5412022: 13.3612023: 88.5512024: 26.3872025: 15.882
Rezultat net 20252,7 K lei+23,1% față de anul anterior2021: -9792022: -19.9632023: -14.3332024: 2.1712025: 2.673
Angajați 20250Fără an comparabil2023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025-32,3 K lei+7,6% față de anul anterior2021: -2.8202022: -22.7832023: -37.1172024: -34.9462025: -32.273
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate044 K89 K2021: 45,5 K lei45,5 K20212022: 13,4 K lei13,4 K20222023: 88,6 K lei88,6 K20232024: 26,4 K lei26,4 K20242025: 15,9 K lei15,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-149,4%-66,3%16,8%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=46912021: -2,1%-2,1%20212022: -149,4%-149,4%20222023: -16,2%-16,2%20232024: 8,2%8,2%20242025: 16,8%16,8%2025

Cifra de afaceri: -39,8% față de anul anterior. Marja netă: 16,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-32,3 K lei+7,6% față de anul anterior
Datorii358,7 K lei+13,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri88,6 K lei26,4 K lei15,9 K lei-39,8% față de anul anterior
Rezultat net-14,3 K lei2,2 K lei2,7 K lei+23,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-37,1 K lei-34,9 K lei-32,3 K lei+7,6% față de anul anterior
Datorii236,1 K lei315,9 K lei358,7 K lei+13,5% față de anul anterior
Creanțe2,6 K lei10,7 K lei20,8 K lei+95% față de anul anterior
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,8%5,1%n=4.6918,2%5,7%n=4.985
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-9,9%31,6%n=4.066-12,4%36,2%n=4.303
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)109,9%68,1%n=4.066112,4%63,3%n=4.303
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,8%11%n=4.0666,3%11%n=4.303
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,8%4,3%n=4.0660,8%4,6%n=4.303
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,87×1,1×n=5.9800,83×1,15×n=6.413
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360472,13 zile69,22 zilen=4.554145,76 zile64,91 zilen=4.770
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606.125,24 zile67,46 zilen=4.0743.106,83 zile70,02 zilen=4.254

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.882
Rezultat net
2.673
Angajați
0
Datorii
358.701
Active imobilizate
15.664
Active circulante
310.764
Capitaluri proprii
-32.273
Venituri totale
49.283
Cheltuieli totale
46.065
Stocuri
270.225
Creanțe
20.829
Casă și conturi la bănci
19.710
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.387
Rezultat net
2.171
Angajați
0
Datorii
315.937
Active imobilizate
17.679
Active circulante
263.312
Capitaluri proprii
-34.946
Venituri totale
42.129
Cheltuieli totale
39.544
Stocuri
227.722
Creanțe
10.684
Casă și conturi la bănci
24.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.551
Rezultat net
-14.333
Angajați
0
Datorii
236.121
Active imobilizate
19.700
Active circulante
179.304
Capitaluri proprii
-37.117
Venituri totale
119.523
Cheltuieli totale
133.856
Stocuri
163.212
Creanțe
2.600
Casă și conturi la bănci
13.492
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.361
Rezultat net
-19.963
Angajați
—
Datorii
192.897
Active imobilizate
41.408
Active circulante
128.706
Capitaluri proprii
-22.783
Venituri totale
30.525
Cheltuieli totale
49.850
Stocuri
119.129
Creanțe
9.418
Casă și conturi la bănci
159
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.541
Rezultat net
-979
Angajați
—
Datorii
131.268
Active imobilizate
28.723
Active circulante
99.725
Capitaluri proprii
-2.820
Venituri totale
53.811
Cheltuieli totale
54.370
Stocuri
91.453
Creanțe
2.600
Casă și conturi la bănci
5.672
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-11-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43350948
Număr de înregistrare
J30/970/2020
Înmatriculare
19 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J30/970/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂPLENILOR 49 Municipiul Carei Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CĂPLENILOR 49 Carei SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 noiembrie 2020
Înregistrare fiscală
6 martie 2023
Telefon
0741022304 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VAJU ERIK TIBOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIVIEN & DENISZ GRANIT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.11.2020
Înregistrare fiscală
19 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000970307
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Carei

Contact și adrese

Telefon
0741022304 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. CAREI, STR. CĂPLENILOR, NR.49
Cod poștal fiscal
445100
Strada sediului
Str. Căplenilor
Numărul sediului
49
Localitatea sediului
Mun. Carei
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
445100
Strada domiciliului fiscal
Str. Căplenilor
Numărul domiciliului fiscal
49
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Carei
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
445100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2021
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul CareiCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI