Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VIYOGO BUSINESS S.R.L.

VIYOGO BUSINESS S.R.L.

CUI 43646839 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VIYOGO BUSINESS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+141,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,7 mil. lei, față de 712,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,2%

Marja netă calculată este 14,2% în 2025, față de -21,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+275,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. lei+141,7% față de anul anterior2021: 8.8062022: 292.0482023: 652.9492024: 712.3782025: 1.721.757
Rezultat net 2025244,4 K lei+262% față de anul anterior2021: -32.8222022: -55.2102023: 24.1322024: -150.8692025: 244.417
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202529,8 K lei+113,9% față de anul anterior2021: -32.8222022: -88.0322023: -63.7002024: -214.5692025: 29.848
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0861 K2 mil.2021: 8,8 K lei8,8 K20212022: 292 K lei292 K20222023: 652,9 K lei652,9 K20232024: 712,4 K lei712,4 K20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-372,7%-179,3%14,2%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=11312021: -372,7%-372,7%20212022: -18,9%-18,9%20222023: 3,7%3,7%20232024: -21,2%-21,2%20242025: 14,2%14,2%2025

Cifra de afaceri: +141,7% față de anul anterior. Marja netă: 14,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii29,8 K lei+113,9% față de anul anterior
Datorii472,8 K lei-4,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri652,9 K lei712,4 K lei1,7 mil. lei+141,7% față de anul anterior
Rezultat net24,1 K lei-150,9 K lei244,4 K lei+262% față de anul anterior
Capitaluri proprii-63,7 K lei-214,6 K lei29,8 K lei+113,9% față de anul anterior
Datorii355,2 K lei494,9 K lei472,8 K lei-4,5% față de anul anterior
Creanțe53,4 K lei30,1 K lei113 K lei+275,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,2%2,9%n=1.131-21,2%3,4%n=17.569
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)5,9%27%n=920-76,5%22,8%n=11.268
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)94,1%73,4%n=920176,5%77%n=11.268
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,3%9,8%n=9206,7%7,6%n=11.268
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)48,6%2,1%n=920-53,8%0,8%n=11.268
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive818,9%12,7%n=950—37,8%n=13.396
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,03×1,05×n=1.4220,53×0,93×n=23.783
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,62 zile68,96 zilen=1.09815,19 zile34,08 zilen=15.568
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36065,83 zile111,19 zilen=1.014105,34 zile75,57 zilen=13.878
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.721.757 lei396.266 lein=821712.378 lei259.712 lein=8.690

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.721.757
Rezultat net
244.417
Angajați
1
Datorii
472.809
Active imobilizate
16.838
Active circulante
485.819
Capitaluri proprii
29.848
Venituri totale
1.776.228
Cheltuieli totale
1.482.918
Stocuri
314.854
Creanțe
112.975
Casă și conturi la bănci
57.990
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
712.378
Rezultat net
-150.869
Angajați
1
Datorii
494.926
Active imobilizate
18.878
Active circulante
261.479
Capitaluri proprii
-214.569
Venituri totale
766.432
Cheltuieli totale
896.294
Stocuri
208.455
Creanțe
30.055
Casă și conturi la bănci
22.969
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
652.949
Rezultat net
24.132
Angajați
1
Datorii
355.157
Active imobilizate
21.528
Active circulante
269.518
Capitaluri proprii
-63.700
Venituri totale
654.589
Cheltuieli totale
624.668
Stocuri
164.469
Creanțe
53.354
Casă și conturi la bănci
51.695
Cheltuieli în avans
411
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.048
Rezultat net
-55.210
Angajați
—
Datorii
319.911
Active imobilizate
5.399
Active circulante
223.978
Capitaluri proprii
-88.032
Venituri totale
346.047
Cheltuieli totale
392.412
Stocuri
120.862
Creanțe
205.590
Casă și conturi la bănci
-102.474
Cheltuieli în avans
2.502
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.806
Rezultat net
-32.822
Angajați
—
Datorii
177.027
Active imobilizate
384
Active circulante
143.422
Capitaluri proprii
-32.822
Venituri totale
22.616
Cheltuieli totale
55.175
Stocuri
109.487
Creanțe
26.140
Casă și conturi la bănci
7.795
Cheltuieli în avans
399
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-27; reactivare la 2025-04-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-04-17

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-27; reactivare la 2025-04-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-04-17
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43646839
Număr de înregistrare
J2021001566401
Înmatriculare
1 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021001566401
Formă juridică
SRL
Sediu social
GRIGORE IONESCU 63 T73 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GRIGORE IONESCU 63 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 februarie 2021
Înregistrare fiscală
30 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROTARU VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VIYOGO BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.2021
Înregistrare fiscală
1 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001566401
Cod CAEN
4649
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR GRIGORE IONESCU, NR.63, CAMERA 1, BL.T73, SC.2, ET.4, AP.42
Cod poștal fiscal
23674
Strada sediului
Str. Grigore Ionescu
Numărul sediului
63
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
23674
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Grigore Ionescu
Numărul domiciliului fiscal
63
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
23674
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
25 aprilie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2021
Perioada 2: TVA până la
27 februarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
3 martie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 februarie 2025
Reactivare
17 aprilie 2025
Publicarea deciziei
27 februarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4649
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI