Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VLAD BUSUIOC LEGUME FRUCTE S.R.L.

VLAD BUSUIOC LEGUME FRUCTE S.R.L.

CUI 42913997 · SRL· Sat Tău, Comuna Roşia de Secaş· Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

VLAD BUSUIOC LEGUME FRUCTE S.R.L. are sediul în Sat Tău, Comuna Roşia de Secaş și raportează activitatea comerț cu ridicata al fructelor și legumelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,1 mil. leiFără an comparabil2020: 15.0512022: 1.260.4722023: 1.545.2342024: 1.106.637
Rezultat net 2024-89,3 K leiFără an comparabil2020: -17.3412022: 232.3712023: 56.0482024: -89.317
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 12022: 2
Capitaluri proprii 2024-33,1 K leiFără an comparabil2020: -17.1412022: 478.1632023: 56.2482024: -33.069
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0773 K2 mil.2020: 15,1 K lei15,1 K20202022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-115,2%-48,4%18,4%Mediana sectorului (2024): 0% · n=2532020: -115,2%-115,2%20202022: 18,4%18,4%20222023: 3,6%3,6%20232024: -8,1%-8,1%2024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii-33,1 K leiFără an comparabil
Datorii131,4 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,5 mil. lei1,1 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net232,4 K lei56 K lei-89,3 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii478,2 K lei56,2 K lei-33,1 K leiFără an comparabil
Datorii77,6 K lei75 K lei131,4 K leiFără an comparabil
Creanțe969 lei——Fără an comparabil
Angajați2——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-8,1%0%n=253
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,75×1,02×n=278
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,07 zile14,34 zilen=239

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.106.637
Rezultat net
-89.317
Angajați
—
Datorii
131.440
Active imobilizate
—
Active circulante
98.371
Capitaluri proprii
-33.069
Venituri totale
1.106.637
Cheltuieli totale
1.190.617
Stocuri
55.550
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
42.821
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.545.234
Rezultat net
56.048
Angajați
—
Datorii
74.999
Active imobilizate
8.000
Active circulante
123.247
Capitaluri proprii
56.248
Venituri totale
1.544.734
Cheltuieli totale
1.473.543
Stocuri
79.527
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
43.720
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.260.472
Rezultat net
232.371
Angajați
2
Datorii
77.580
Active imobilizate
20.000
Active circulante
535.743
Capitaluri proprii
478.163
Venituri totale
1.260.472
Cheltuieli totale
1.022.309
Stocuri
369.046
Creanțe
969
Casă și conturi la bănci
165.728
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.051
Rezultat net
-17.341
Angajați
1
Datorii
96.845
Active imobilizate
44.000
Active circulante
35.704
Capitaluri proprii
-17.141
Venituri totale
15.051
Cheltuieli totale
31.952
Stocuri
23.392
Creanțe
3.470
Casă și conturi la bănci
8.842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42913997
Număr de înregistrare
J1/794/2020
Înmatriculare
13 august 2020
EUID
ROONRC.J1/794/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
342 Sat Tău, Comuna Roşia de Secaş Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
342 Tău ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 august 2020
Înregistrare fiscală
10 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUSUIOC GELU DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VLAD BUSUIOC LEGUME FRUCTE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.08.2020
Înregistrare fiscală
13 august 2020
Număr registrul comerțului
J01/794/2020
Cod CAEN
4631
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Blaj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, SAT TĂU COM. ROŞIA DE SECAŞ, NR.342
Cod poștal fiscal
517641
Numărul sediului
342
Localitatea sediului
Sat Tău Com. Roşia de Secaş
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
517641
Numărul domiciliului fiscal
342
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tău Com. Roşia de Secaş
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
517641

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 septembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaSat Tău, Comuna Roşia de SecaşCAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI