Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VLAX AGRO & IMOBILIARE S.R.L.

VLAX AGRO & IMOBILIARE S.R.L.

CUI 44555801 · SRL· Sat Livada de Bihor, Comuna Nojorid

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

VLAX AGRO & IMOBILIARE S.R.L. are sediul în Sat Livada de Bihor, Comuna Nojorid. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-74,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 84 K lei, față de 329,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut33,9%

Marja netă calculată este 33,9% în 2025, față de -34,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+193,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202584 K lei-74,5% față de anul anterior2022: 598.9942023: 253.6532024: 329.6972025: 83.959
Rezultat net 202528,5 K lei+124,8% față de anul anterior2022: 13.0892023: -78.3372024: -114.7212025: 28.489
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-152,5 K lei+15,7% față de anul anterior2022: 12.1022023: -66.2352024: -180.9572025: -152.468
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0299 K599 K2022: 599 K lei599 K20222023: 253,7 K lei253,7 K20232024: 329,7 K lei329,7 K20242025: 84 K lei84 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-34,8%-0,4%33,9%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=67912022: 2,2%2,2%20222023: -30,9%-30,9%20232024: -34,8%-34,8%20242025: 33,9%33,9%2025

Cifra de afaceri: -74,5% față de anul anterior. Marja netă: 33,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-152,5 K lei+15,7% față de anul anterior
Datorii326,8 K lei-25% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri253,7 K lei329,7 K lei84 K lei-74,5% față de anul anterior
Rezultat net-78,3 K lei-114,7 K lei28,5 K lei+124,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-66,2 K lei-181 K lei-152,5 K lei+15,7% față de anul anterior
Datorii670,7 K lei435,5 K lei326,8 K lei-25% față de anul anterior
Creanțe150,7 K lei20,4 K lei59,8 K lei+193,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri33,9%7,7%n=6.791-34,8%15,6%n=2.103
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-87,5%28,2%n=6.662-71,1%-1,6%n=4.190
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)187,5%62,4%n=6.662171,1%101,6%n=4.190
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)15,1%45,8%n=6.66238%91,5%n=4.190
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)16,3%2,3%n=6.662-45,1%-0,2%n=4.189
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,45×0,86×n=7.7790,36×0,14×n=5.060
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360256,23 zile96,62 zilen=6.64822,26 zile191,48 zilen=1.985
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360265,09 zile153,02 zilen=6.036103,13 zile65,57 zilen=944
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați83.959 lei424.493 lein=5.169329.697 lei250.021 lein=1.143

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.959
Rezultat net
28.489
Angajați
1
Datorii
326.810
Active imobilizate
26.379
Active circulante
147.963
Capitaluri proprii
-152.468
Venituri totale
298.959
Cheltuieli totale
267.480
Stocuri
61.825
Creanțe
59.758
Casă și conturi la bănci
26.380
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
329.697
Rezultat net
-114.721
Angajați
1
Datorii
435.471
Active imobilizate
96.723
Active circulante
157.791
Capitaluri proprii
-180.957
Venituri totale
329.697
Cheltuieli totale
439.447
Stocuri
94.453
Creanțe
20.382
Casă și conturi la bănci
42.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.653
Rezultat net
-78.337
Angajați
1
Datorii
670.677
Active imobilizate
167.067
Active circulante
437.375
Capitaluri proprii
-66.235
Venituri totale
255.953
Cheltuieli totale
331.730
Stocuri
262.171
Creanțe
150.657
Casă și conturi la bănci
24.547
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
598.994
Rezultat net
13.089
Angajați
1
Datorii
428.023
Active imobilizate
227.144
Active circulante
212.981
Capitaluri proprii
12.102
Venituri totale
603.594
Cheltuieli totale
584.590
Stocuri
11.426
Creanțe
194.545
Casă și conturi la bănci
7.010
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 75% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 75% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44555801
Număr de înregistrare
J2021001758055
Înmatriculare
7 iulie 2021
EUID
ROONRC.J2021001758055
Formă juridică
SRL
Sediu social
Florilor 11 Sat Livada de Bihor, Comuna Nojorid Bihor
Adresă fiscală
Str Florilor 11 Livada de Bihor BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 iulie 2021
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRIMBA FLORIN
administrator
DRIMBA IOANA-DOINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VLAX AGRO & IMOBILIARE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.07.2021
Înregistrare fiscală
7 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001758055
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT LIVADA DE BIHOR COM. NOJORID, STR. FLORILOR, NR.11
Cod poștal fiscal
417349
Strada sediului
Str. Florilor
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sat Livada de Bihor Com. Nojorid
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417349
Strada domiciliului fiscal
Str. Florilor
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Livada de Bihor Com. Nojorid
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417349

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Livada de Bihor, Comuna NojoridCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI