Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VLT CONSULTING EUROPE S.R.L.

VLT CONSULTING EUROPE S.R.L.

CUI 41860622 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VLT CONSULTING EUROPE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 449,7 K lei, față de 727,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât44,6%

Marja netă calculată este 44,6% în 2025, față de 62,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+51,5%

Datoriile raportate sunt 109,1 K lei în 2025, față de 72 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025449,7 K lei-38,2% față de anul anterior2020: 525.9642021: 496.3892022: 394.7982023: 780.4122024: 727.5182025: 449.713
Rezultat net 2025200,5 K lei-56% față de anul anterior2020: 335.4812021: 139.1312022: 226.3892023: 586.4572024: 455.2492025: 200.480
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,9 mil. lei+9,1% față de anul anterior2020: 391.9472021: 531.0782022: 757.4672023: 1.343.9242024: 1.704.8622025: 1.860.242
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0390 K780 K2020: 526 K lei526 K20202021: 496,4 K lei496,4 K20212022: 394,8 K lei394,8 K20222023: 780,4 K lei780,4 K20232024: 727,5 K lei727,5 K20242025: 449,7 K lei449,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,6%75,1%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022020: 63,8%63,8%20202021: 28%28%20212022: 57,3%57,3%20222023: 75,1%75,1%20232024: 62,6%62,6%20242025: 44,6%44,6%2025

Cifra de afaceri: -38,2% față de anul anterior. Marja netă: 44,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,9 mil. lei+9,1% față de anul anterior
Datorii109,1 K lei+51,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri780,4 K lei727,5 K lei449,7 K lei-38,2% față de anul anterior
Rezultat net586,5 K lei455,2 K lei200,5 K lei-56% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei1,7 mil. lei1,9 mil. lei+9,1% față de anul anterior
Datorii357,5 K lei72 K lei109,1 K lei+51,5% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei1,5 mil. lei1,6 mil. lei+10,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,6%29,1%n=14.70262,6%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,5%56%n=12.57395,9%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,5%42,1%n=12.5734,1%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%18,8%n=12.5730%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10,2%23,8%n=12.57025,6%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive10,8%78,2%n=14.54426,7%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii17,92×1,79×n=16.93924,67×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.286,58 zile117,71 zilen=13.837718,55 zile94,25 zilen=13.714
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360116,95 zile3,71 zilen=5.34673,55 zile3,82 zilen=5.383
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați449.713 lei202.575 lein=11.350727.518 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
449.713
Rezultat net
200.480
Angajați
1
Datorii
109.102
Active imobilizate
13.996
Active circulante
1.955.348
Capitaluri proprii
1.860.242
Venituri totale
454.961
Cheltuieli totale
247.240
Stocuri
146.096
Creanțe
1.607.197
Casă și conturi la bănci
202.055
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
727.518
Rezultat net
455.249
Angajați
1
Datorii
72.036
Active imobilizate
0
Active circulante
1.776.898
Capitaluri proprii
1.704.862
Venituri totale
728.966
Cheltuieli totale
255.166
Stocuri
148.643
Creanțe
1.452.109
Casă și conturi la bănci
176.146
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
780.412
Rezultat net
586.457
Angajați
1
Datorii
357.478
Active imobilizate
0
Active circulante
1.701.402
Capitaluri proprii
1.343.924
Venituri totale
786.046
Cheltuieli totale
192.954
Stocuri
90.139
Creanțe
1.292.836
Casă și conturi la bănci
318.427
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
394.798
Rezultat net
226.389
Angajați
1
Datorii
236.391
Active imobilizate
0
Active circulante
993.858
Capitaluri proprii
757.467
Venituri totale
397.616
Cheltuieli totale
164.186
Stocuri
88.019
Creanțe
836.807
Casă și conturi la bănci
69.032
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
496.389
Rezultat net
139.131
Angajați
1
Datorii
260.277
Active imobilizate
0
Active circulante
791.355
Capitaluri proprii
531.078
Venituri totale
496.574
Cheltuieli totale
346.246
Stocuri
55.665
Creanțe
695.515
Casă și conturi la bănci
40.175
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
525.964
Rezultat net
335.481
Angajați
0
Datorii
58.708
Active imobilizate
0
Active circulante
450.655
Capitaluri proprii
391.947
Venituri totale
526.079
Cheltuieli totale
175.706
Stocuri
69.034
Creanțe
360.675
Casă și conturi la bănci
20.946
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41860622
Număr de înregistrare
J2019015061403
Înmatriculare
6 noiembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019015061403
Formă juridică
SRL
Sediu social
SFÂNTUL PETRU TEI 62 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SFÂNTUL PETRU TEI 62 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
19 august 2021
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VLADIMERASHVILI TINATIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VLT CONSULTING EUROPE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.08.2021
Înregistrare fiscală
6 noiembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019015061403
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SFÂNTUL PETRU TEI, NR.62, PARTER , AP.1
Strada sediului
Str. Sfântul Petru Tei
Numărul sediului
62
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Sfântul Petru Tei
Numărul domiciliului fiscal
62
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI