Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VOOM SRL

VOOM SRL

CUI 21925816 · SRL· Loc. Măgurele, Oraş Măgurele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VOOM SRL are sediul în Loc. Măgurele, Oraş Măgurele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,6%

Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 3,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+25,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei-1,7% față de anul anterior2020: 1.394.2282021: 1.385.9512022: 1.330.5172023: 1.073.5212024: 1.028.6322025: 1.011.394
Rezultat net 20256 K lei-83,2% față de anul anterior2020: 54.2562021: 56.2012022: 262023: -9.5042024: 35.5332025: 5.978
Angajați 202511Neschimbat față de anul anterior2020: 172021: 162022: 152023: 132024: 112025: 11
Capitaluri proprii 202546,4 K lei-24,2% față de anul anterior2020: 125.5212021: 92.8662022: 76.6602023: 55.8092024: 61.2392025: 46.414
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0697 K1 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,9%14,7%30,3%2020: 3,9%3,9%20202021: 4,1%4,1%20212022: 0%0%20222023: -0,9%-0,9%20232024: 3,5%3,5%20242025: 0,6%0,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 30,3% · n=2.613

Cifra de afaceri: -1,7% față de anul anterior.Marjă netă 0,6% · -2,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202461,2 K lei
202546,4 K lei

Datorii raportate

2024113,1 K lei
2025136,9 K lei

Disponibilități bănești

202437,4 K lei
202511,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1 mil. lei1 mil. lei-1,7% față de anul anterior
Rezultat net-9,5 K lei35,5 K lei6 K lei-83,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii55,8 K lei61,2 K lei46,4 K lei-24,2% față de anul anterior
Datorii86,4 K lei113,1 K lei136,9 K lei+21,1% față de anul anterior
Creanțe97,1 K lei136,9 K lei171,7 K lei+25,4% față de anul anterior
Angajați131111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,6%3,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 30,3% (n=2.613) · 2024: 32,8% (n=3.970)

Rezultat / capitaluri proprii12,9%58%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68,2% (n=2.596) · 2024: 69,2% (n=3.959)

Vânzări per angajat91.945 lei93.512 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.994 lei (n=1.746) · 2024: 186.552 lei (n=2.806)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,34×1,54×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,95× (n=3.214) · 2024: 2,4× (n=4.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări61,1 zile47,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 125,1 zile (n=2.451) · 2024: 109,2 zile (n=3.622)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.011.394
Rezultat net
5.978
Angajați
11
Datorii
136.918
Active imobilizate
—
Active circulante
183.332
Capitaluri proprii
46.414
Venituri totale
1.012.664
Cheltuieli totale
1.005.548
Stocuri
—
Creanțe
171.666
Casă și conturi la bănci
11.666
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.028.632
Rezultat net
35.533
Angajați
11
Datorii
113.053
Active imobilizate
—
Active circulante
174.292
Capitaluri proprii
61.239
Venituri totale
1.028.651
Cheltuieli totale
985.476
Stocuri
—
Creanțe
136.881
Casă și conturi la bănci
37.411
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.073.521
Rezultat net
-9.504
Angajați
13
Datorii
86.437
Active imobilizate
—
Active circulante
142.246
Capitaluri proprii
55.809
Venituri totale
1.073.521
Cheltuieli totale
1.072.505
Stocuri
—
Creanțe
97.129
Casă și conturi la bănci
45.117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.330.517
Rezultat net
26
Angajați
15
Datorii
94.723
Active imobilizate
—
Active circulante
171.383
Capitaluri proprii
76.660
Venituri totale
1.330.517
Cheltuieli totale
1.317.185
Stocuri
—
Creanțe
129.645
Casă și conturi la bănci
41.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.385.951
Rezultat net
56.201
Angajați
16
Datorii
104.750
Active imobilizate
19.356
Active circulante
178.260
Capitaluri proprii
92.866
Venituri totale
1.385.965
Cheltuieli totale
1.315.905
Stocuri
—
Creanțe
140.599
Casă și conturi la bănci
37.661
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.394.228
Rezultat net
54.256
Angajați
17
Datorii
117.063
Active imobilizate
43.529
Active circulante
199.055
Capitaluri proprii
125.521
Venituri totale
1.439.228
Cheltuieli totale
1.371.390
Stocuri
—
Creanțe
149.106
Casă și conturi la bănci
49.949
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-06-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21925816
Număr de înregistrare
J2007001613239
Înmatriculare
13 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007001613239
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BUJORILOR 3 B20 Loc. Măgurele, Oraş Măgurele Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BUJORILOR 3 Măgurele ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iunie 2007
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0722420413 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MERONI ENEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VOOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2007
Înregistrare fiscală
14 iunie 2007
Număr registrul comerțului
J2007001613239
Cod CAEN
6310
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0722420413 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT MĂGURELE ORŞ. MĂGURELE, STR. BUJORILOR, NR.3, BL.B20, SC.2, ET.1, AP.6
Cod poștal fiscal
77125
Strada sediului
Str. Bujorilor
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Măgurele Orş. Măgurele
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77125
Strada domiciliului fiscal
Str. Bujorilor
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Măgurele Orş. Măgurele
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77125

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 iunie 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 3Activități de editare a ziarelor

CAEN 5813 Rev. 3Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Măgurele, Oraş MăgureleStrada BujorilorCAEN 6311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI