Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VOPCOM SRL

VOPCOM SRL

CUI 4448822 · SRL· Municipiul Târgovişte

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VOPCOM SRL are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 145,5 K lei, față de 158,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-16,9%

Marja netă calculată este -16,9% în 2025, față de -13,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-30,1%

Datoriile raportate sunt 54,1 K lei în 2025, față de 77,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025145,5 K lei-8,1% față de anul anterior2020: 272.6772021: 307.3562022: 264.0362023: 232.4332024: 158.3042025: 145.452
Rezultat net 2025-24,6 K leiPierdere majorată cu 14,9%2020: 68.4512021: 52.6912022: 20.1602023: 15.3022024: -21.4212025: -24.605
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025198,8 K lei-11% față de anul anterior2020: 156.6562021: 209.3472022: 229.5072023: 244.8092024: 223.3882025: 198.783
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0154 K307 K2020: 272,7 K lei272,7 K20202021: 307,4 K lei307,4 K20212022: 264 K lei264 K20222023: 232,4 K lei232,4 K20232024: 158,3 K lei158,3 K20242025: 145,5 K lei145,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,9%4,1%25,1%2020: 25,1%25,1%20202021: 17,1%17,1%20212022: 7,6%7,6%20222023: 6,6%6,6%20232024: -13,5%-13,5%20242025: -16,9%-16,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,6% · n=6.054

Cifra de afaceri: -8,1% față de anul anterior.Marjă netă -16,9% · -3,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024223,4 K lei
2025198,8 K lei

Datorii raportate

202477,4 K lei
202554,1 K lei

Disponibilități bănești

2024104,4 K lei
2025101,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri232,4 K lei158,3 K lei145,5 K lei-8,1% față de anul anterior
Rezultat net15,3 K lei-21,4 K lei-24,6 K leiPierdere majorată cu 14,9%
Capitaluri proprii244,8 K lei223,4 K lei198,8 K lei-11% față de anul anterior
Datorii103,6 K lei77,4 K lei54,1 K lei-30,1% față de anul anterior
Creanțe181,7 K lei84,2 K lei62,1 K lei-26,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-16,9%-13,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,6% (n=6.054) · 2024: 13,6% (n=6.447)

Rezultat / active (A+B)-9,7%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,4% (n=4.954) · 2024: 8,1% (n=5.225)

Rezultat / capitaluri proprii-12,4%-9,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 48,7% (n=5.959) · 2024: 36,3% (n=6.347)

Vânzări per angajat145.452 lei158.304 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 262.222 lei (n=4.120) · 2024: 253.256 lei (n=4.555)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)78,6%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=4.955) · 2024: 48,8% (n=5.228)

Datorii / active (A+B)21,4%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,3% (n=4.955) · 2024: 51,2% (n=5.228)

Ponderea activelor imobilizate0,1%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,3% (n=4.955) · 2024: 15,3% (n=5.228)

Active circulante / datorii totale4,67×3,85×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,32× (n=7.715) · 2024: 1,42× (n=8.331)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări153,6 zile191,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94,4 zile (n=5.647) · 2024: 83 zile (n=5.885)

Stocuri în zile de vânzări219,5 zile249 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=3.576) · 2024: 35,4 zile (n=3.831)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.452
Rezultat net
-24.605
Angajați
1
Datorii
54.123
Active imobilizate
331
Active circulante
252.575
Capitaluri proprii
198.783
Venituri totale
149.045
Cheltuieli totale
172.235
Stocuri
88.688
Creanțe
62.053
Casă și conturi la bănci
101.834
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.304
Rezultat net
-21.421
Angajați
1
Datorii
77.389
Active imobilizate
—
Active circulante
298.077
Capitaluri proprii
223.388
Venituri totale
158.921
Cheltuieli totale
178.929
Stocuri
109.496
Creanțe
84.211
Casă și conturi la bănci
104.370
Cheltuieli în avans
2.700
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.433
Rezultat net
15.302
Angajați
1
Datorii
103.570
Active imobilizate
547
Active circulante
347.832
Capitaluri proprii
244.809
Venituri totale
232.754
Cheltuieli totale
215.383
Stocuri
120.974
Creanțe
181.747
Casă și conturi la bănci
45.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.036
Rezultat net
20.160
Angajați
1
Datorii
204.615
Active imobilizate
12.173
Active circulante
421.949
Capitaluri proprii
229.507
Venituri totale
264.469
Cheltuieli totale
242.061
Stocuri
111.286
Creanțe
232.321
Casă și conturi la bănci
78.342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
307.356
Rezultat net
52.691
Angajați
1
Datorii
237.583
Active imobilizate
35.846
Active circulante
411.084
Capitaluri proprii
209.347
Venituri totale
314.250
Cheltuieli totale
258.479
Stocuri
126.828
Creanțe
268.043
Casă și conturi la bănci
16.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.677
Rezultat net
68.451
Angajați
1
Datorii
265.567
Active imobilizate
59.519
Active circulante
368.485
Capitaluri proprii
156.656
Venituri totale
279.773
Cheltuieli totale
208.764
Stocuri
115.611
Creanțe
204.106
Casă și conturi la bănci
48.768
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.781
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-25

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-06-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-24–2026-10-25 · verificat 2026-10-25.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4448822
Număr de înregistrare
J1993001155154
Înmatriculare
9 iulie 1993
EUID
ROONRC.J1993001155154
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul INDEPENDENTEI H13 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul INDEPENDENTEI Târgovişte DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
12 iunie 2014
Înregistrare fiscală
22 martie 2020
Telefon
0245620545 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VOINEA LUCIAN-SERGIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VOPCOM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 12.06.2014
Înregistrare fiscală
9 august 1993
Număr registrul comerțului
J1993001155154
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0245620545 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. INDEPENDENŢEI, BL.H13, AP.21
Cod poștal fiscal
130017
Strada sediului
Bld. Independenţei
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Independenţei
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
130017

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
17 iunie 2014
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 1993
Perioada 2: TVA până la
19 aprilie 2014
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2020
Actualizare TVA la încasare
15 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
16 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-25Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI