Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VRAJA CRASNEI MOFTIN S.R.L.

VRAJA CRASNEI MOFTIN S.R.L.

CUI 47356064 · SRL· Sat Moftinu Mic, Comuna Moftin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VRAJA CRASNEI MOFTIN S.R.L. are sediul în Sat Moftinu Mic, Comuna Moftin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+267,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,7 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,4%

Marja netă calculată este 9,4% în 2025, față de 2,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+48,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,7 mil. lei+267,3% față de anul anterior2023: 973.8372024: 1.014.6802025: 3.727.225
Rezultat net 2025352,2 K lei+1.280% față de anul anterior2023: 25.6592024: 25.5212025: 352.182
Angajați 20255+66,7% față de anul anterior2023: 42024: 32025: 5
Capitaluri proprii 2025396,4 K lei+671,5% față de anul anterior2023: 25.8592024: 51.3802025: 396.395
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2023: 973,8 K lei973,8 K20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 3,7 mil. lei3,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,7%9,4%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432023: 2,6%2,6%20232024: 2,5%2,5%20242025: 9,4%9,4%2025

Cifra de afaceri: +267,3% față de anul anterior. Marja netă: 9,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii396,4 K lei+671,5% față de anul anterior
Datorii2,2 mil. lei+196% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri973,8 K lei1 mil. lei3,7 mil. lei+267,3% față de anul anterior
Rezultat net25,7 K lei25,5 K lei352,2 K lei+1.280% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,9 K lei51,4 K lei396,4 K lei+671,5% față de anul anterior
Datorii211,7 K lei740,8 K lei2,2 mil. lei+196% față de anul anterior
Creanțe201,6 K lei404,7 K lei602,7 K lei+48,9% față de anul anterior
Angajați435+66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,4%1,2%n=7.5432,5%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)15,5%8,1%n=7.3146,6%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)85,9%90,9%n=7.31495,6%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)72,3%37%n=7.31445,7%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13,8%0,1%n=7.3043,3%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive88,8%16,6%n=5.34649,7%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,32×0,48×n=10.1190,57×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36058,21 zile19,85 zilen=7.017143,59 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,43 zile17,17 zilen=6.4551,52 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați745.445 lei172.895 lein=6.066338.227 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.727.225
Rezultat net
352.182
Angajați
5
Datorii
2.192.861
Active imobilizate
1.846.828
Active circulante
706.632
Capitaluri proprii
396.395
Venituri totale
4.040.633
Cheltuieli totale
3.627.165
Stocuri
4.488
Creanțe
602.659
Casă și conturi la bănci
99.485
Cheltuieli în avans
35.796
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.014.680
Rezultat net
25.521
Angajați
3
Datorii
740.797
Active imobilizate
354.160
Active circulante
420.580
Capitaluri proprii
51.380
Venituri totale
1.148.590
Cheltuieli totale
1.118.663
Stocuri
4.295
Creanțe
404.719
Casă și conturi la bănci
11.566
Cheltuieli în avans
17.437
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
973.837
Rezultat net
25.659
Angajați
4
Datorii
211.715
Active imobilizate
14.464
Active circulante
221.976
Capitaluri proprii
25.859
Venituri totale
1.035.131
Cheltuieli totale
1.002.504
Stocuri
14.055
Creanțe
201.637
Casă și conturi la bănci
6.284
Cheltuieli în avans
1.134
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-12-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47356064
Număr de înregistrare
J2022001423303
Înmatriculare
21 decembrie 2022
EUID
ROONRC.J2022001423303
Formă juridică
SRL
Sediu social
MOFTINU MIC 152/A Sat Moftinu Mic, Comuna Moftin Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
MOFTINU MIC 152/A Moftinu Mic SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 decembrie 2022
Înregistrare fiscală
28 mai 2026
Telefon
0769346625 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUREŞAN ELENA VERONICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VRAJA CRASNEI MOFTIN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.12.2022
Înregistrare fiscală
21 decembrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022001423303
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Carei

Contact și adrese

Telefon
0769346625 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, SAT MOFTINU MIC COM. MOFTIN, MOFTINU MIC, NR.152/A
Cod poștal fiscal
447207
Strada sediului
MOFTINU MIC
Numărul sediului
152/A
Localitatea sediului
Sat Moftinu Mic Com. Moftin
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
447207
Strada domiciliului fiscal
MOFTINU MIC
Numărul domiciliului fiscal
152/A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Moftinu Mic Com. Moftin
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
447207

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareSat Moftinu Mic, Comuna MoftinCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI