Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VRISCO BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.

VRISCO BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.

CUI 37445881 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VRISCO BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+301,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 96,1 K lei, față de 24 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut56,1%

Marja netă calculată este 56,1% în 2025, față de -17,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.803,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202596,1 K lei+301,1% față de anul anterior2020: 13.1852021: 11.9782022: 10.2112023: 25.9992024: 23.9592025: 96.088
Rezultat net 202553,9 K lei+1.359% față de anul anterior2020: -2.7572021: -1.3442022: 2922023: 3.4552024: -4.2792025: 53.871
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 0
Capitaluri proprii 202549,2 K lei+1.147,7% față de anul anterior2020: -2.8172021: -4.1612022: -3.8692023: -4142024: -4.6942025: 49.178
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate048 K96 K2020: 13,2 K lei13,2 K20202021: 12 K lei12 K20212022: 10,2 K lei10,2 K20222023: 26 K lei26 K20232024: 24 K lei24 K20242025: 96,1 K lei96,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,9%18,7%58,4%Mediana sectorului (2025): 58,4% · n=140732020: -20,9%-20,9%20202021: -11,2%-11,2%20212022: 2,9%2,9%20222023: 13,3%13,3%20232024: -17,9%-17,9%20242025: 56,1%56,1%2025

Cifra de afaceri: +301,1% față de anul anterior. Marja netă: 56,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii49,2 K lei+1.147,7% față de anul anterior
Datorii38,1 K lei+108,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri26 K lei24 K lei96,1 K lei+301,1% față de anul anterior
Rezultat net3,5 K lei-4,3 K lei53,9 K lei+1.359% față de anul anterior
Capitaluri proprii-414 lei-4,7 K lei49,2 K lei+1.147,7% față de anul anterior
Datorii11,7 K lei18,3 K lei38,1 K lei+108,1% față de anul anterior
Creanțe1,9 K lei1,3 K lei25,3 K lei+1.803,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri56,1%58,4%n=14.073-17,9%64%n=21.759
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)56,3%75%n=11.537-34,4%78,8%n=17.180
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)43,7%24,5%n=11.537134,4%20,7%n=17.180
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21%9,6%n=11.53782,5%6,7%n=17.180
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)61,7%58,3%n=11.534-31,4%63%n=17.178
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive109,5%99,7%n=14.527—99,7%n=22.123
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,81×3,2×n=16.5210,13×4,16×n=25.029
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36094,85 zile190,38 zilen=13.55119,98 zile179,46 zilen=20.525

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.088
Rezultat net
53.871
Angajați
—
Datorii
38.118
Active imobilizate
18.345
Active circulante
68.951
Capitaluri proprii
49.178
Venituri totale
104.592
Cheltuieli totale
40.867
Stocuri
—
Creanțe
25.317
Casă și conturi la bănci
43.634
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
23.959
Rezultat net
-4.279
Angajați
—
Datorii
18.321
Active imobilizate
11.249
Active circulante
2.378
Capitaluri proprii
-4.694
Venituri totale
23.959
Cheltuieli totale
28.111
Stocuri
—
Creanțe
1.330
Casă și conturi la bănci
1.048
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.999
Rezultat net
3.455
Angajați
—
Datorii
11.739
Active imobilizate
9.207
Active circulante
2.118
Capitaluri proprii
-414
Venituri totale
25.999
Cheltuieli totale
21.254
Stocuri
—
Creanțe
1.853
Casă și conturi la bănci
265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.211
Rezultat net
292
Angajați
0
Datorii
12.342
Active imobilizate
2.823
Active circulante
5.650
Capitaluri proprii
-3.869
Venituri totale
10.211
Cheltuieli totale
9.612
Stocuri
—
Creanțe
4.434
Casă și conturi la bănci
1.216
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.978
Rezultat net
-1.344
Angajați
1
Datorii
9.778
Active imobilizate
3.136
Active circulante
2.481
Capitaluri proprii
-4.161
Venituri totale
11.978
Cheltuieli totale
12.962
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.481
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.185
Rezultat net
-2.757
Angajați
1
Datorii
8.205
Active imobilizate
3.641
Active circulante
1.747
Capitaluri proprii
-2.817
Venituri totale
13.186
Cheltuieli totale
15.581
Stocuri
—
Creanțe
1.203
Casă și conturi la bănci
544
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-04-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37445881
Număr de înregistrare
J2017000944089
Înmatriculare
25 aprilie 2017
EUID
ROONRC.J2017000944089
Formă juridică
SRL
Sediu social
13 DECEMBRIE 129 1 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 13 DECEMBRIE 129 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 aprilie 2017
Înregistrare fiscală
4 mai 2026
Telefon
0756874726 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VRÎNCEANU ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VRISCO BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.04.2017
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000944089
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0756874726 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. 13 DECEMBRIE, NR.129, BL.1, SC.C, ET.8, AP.77
Cod poștal fiscal
500164
Strada sediului
Str. 13 Decembrie
Numărul sediului
129
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500164
Strada domiciliului fiscal
Str. 13 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
129
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500164

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

47 activități autorizate

CAEN 2611 Rev. 3Fabricarea componentelor electronice

CAEN 2612 Rev. 3Fabricarea subansamblurilor electronice (module)

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI