Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VRM 57 BANIŢA S.R.L.

VRM 57 BANIŢA S.R.L.

CUI 38800000 · SRL· Sat Baniţa, Comuna Săgeata

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VRM 57 BANIŢA S.R.L. are sediul în Sat Baniţa, Comuna Săgeata. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 409,8 K lei, față de 389,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât24,9%

Marja netă calculată este 24,9% în 2025, față de 33,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-19,2%

Datoriile raportate sunt 89,3 K lei în 2025, față de 110,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025409,8 K lei+5,1% față de anul anterior2021: 52.8872022: 327.3432023: 386.8382024: 389.8072025: 409.829
Rezultat net 2025102,1 K lei-21,4% față de anul anterior2020: -4.8092021: 100.8442022: 120.3182023: 38.5512024: 129.9082025: 102.052
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025337,2 K lei+29,3% față de anul anterior2020: -43.2292021: 57.6152022: 177.9332023: 172.6792024: 260.7502025: 337.247
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0205 K410 K—20202021: 52,9 K lei52,9 K20212022: 327,3 K lei327,3 K20222023: 386,8 K lei386,8 K20232024: 389,8 K lei389,8 K20242025: 409,8 K lei409,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%95,3%190,7%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=40120202021: 190,7%190,7%20212022: 36,8%36,8%20222023: 10%10%20232024: 33,3%33,3%20242025: 24,9%24,9%2025

Cifra de afaceri: +5,1% față de anul anterior. Marja netă: 24,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii337,2 K lei+29,3% față de anul anterior
Datorii89,3 K lei-19,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri386,8 K lei389,8 K lei409,8 K lei+5,1% față de anul anterior
Rezultat net38,6 K lei129,9 K lei102,1 K lei-21,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii172,7 K lei260,8 K lei337,2 K lei+29,3% față de anul anterior
Datorii131,3 K lei110,6 K lei89,3 K lei-19,2% față de anul anterior
Creanțe36 K lei8 K lei7,5 K lei-6,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri24,9%3,7%n=40133,3%4,8%n=479
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,1%29,6%n=48870,2%28,8%n=574
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)20,9%54,1%n=48829,8%54,9%n=574
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,8%49,3%n=4881,8%50,6%n=574
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)23,9%0,5%n=48835%0,4%n=573
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive30,3%3,6%n=41149,8%4,3%n=484
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,74×0,79×n=5553,3×0,82×n=664
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,56 zile110,15 zilen=3707,37 zile126,75 zilen=439
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360347,08 zile187,07 zilen=340311,68 zile183,63 zilen=401
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați204.915 lei245.611 lein=276194.904 lei207.558 lein=325

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
409.829
Rezultat net
102.052
Angajați
2
Datorii
89.348
Active imobilizate
3.500
Active circulante
423.095
Capitaluri proprii
337.247
Venituri totale
533.249
Cheltuieli totale
425.523
Stocuri
395.125
Creanțe
7.470
Casă și conturi la bănci
20.500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
389.807
Rezultat net
129.908
Angajați
2
Datorii
110.595
Active imobilizate
6.500
Active circulante
364.845
Capitaluri proprii
260.750
Venituri totale
395.090
Cheltuieli totale
262.792
Stocuri
337.483
Creanțe
7.984
Casă și conturi la bănci
19.378
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.838
Rezultat net
38.551
Angajați
2
Datorii
131.260
Active imobilizate
9.500
Active circulante
294.439
Capitaluri proprii
172.679
Venituri totale
397.033
Cheltuieli totale
356.631
Stocuri
245.453
Creanțe
36.031
Casă și conturi la bănci
12.955
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
327.343
Rezultat net
120.318
Angajați
1
Datorii
75.403
Active imobilizate
—
Active circulante
253.336
Capitaluri proprii
177.933
Venituri totale
338.090
Cheltuieli totale
215.556
Stocuri
119.216
Creanțe
16.644
Casă și conturi la bănci
117.476
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.887
Rezultat net
100.844
Angajați
—
Datorii
48.674
Active imobilizate
57.000
Active circulante
49.289
Capitaluri proprii
57.615
Venituri totale
121.429
Cheltuieli totale
18.928
Stocuri
103
Creanțe
4.274
Casă și conturi la bănci
44.912
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.809
Angajați
—
Datorii
44.082
Active imobilizate
—
Active circulante
853
Capitaluri proprii
-43.229
Venituri totale
66
Cheltuieli totale
4.873
Stocuri
—
Creanțe
386
Casă și conturi la bănci
467
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38800000
Număr de înregistrare
J10/115/2018
Înmatriculare
5 februarie 2018
EUID
ROONRC.J10/115/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
BANIŢA 173 Sat Baniţa, Comuna Săgeata Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
BANIŢA 173 Baniţa BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 februarie 2018
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRAGU RODICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VRM 57 BANIŢA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.02.2018
Înregistrare fiscală
5 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J10/115/2018
Cod CAEN
141
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT BANIŢA COM. SĂGEATA, BANIŢA, NR.173
Cod poștal fiscal
127526
Strada sediului
BANIŢA
Numărul sediului
173
Localitatea sediului
Sat Baniţa Com. Săgeata
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127526
Strada domiciliului fiscal
BANIŢA
Numărul domiciliului fiscal
173
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baniţa Com. Săgeata
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127526

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
12 martie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 2Activități după recoltare

CAEN 0164 Rev. 2Pregătirea semințelor

CAEN 1051 Rev. 2Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Baniţa, Comuna SăgeataCAEN 0141
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI