Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VTP SERVING SRL

VTP SERVING SRL

CUI 17518105 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

VTP SERVING SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 288,2 K lei, față de 299,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut44,8%

Marja netă calculată este 44,8% în 2025, față de 26,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.208,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025288,2 K lei-3,9% față de anul anterior2020: 290.8802021: 299.7752022: 299.7982023: 299.2872024: 299.8582025: 288.151
Rezultat net 2025129,2 K lei+62,9% față de anul anterior2020: 141.3892021: 116.2262022: 134.8452023: 22.1022024: 79.3092025: 129.167
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025131,6 K lei+83,5% față de anul anterior2020: 143.7892021: 118.6262022: 137.2712023: 24.5022024: 71.7092025: 131.567
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0150 K300 K2020: 290,9 K lei290,9 K20202021: 299,8 K lei299,8 K20212022: 299,8 K lei299,8 K20222023: 299,3 K lei299,3 K20232024: 299,9 K lei299,9 K20242025: 288,2 K lei288,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,3%48,6%2020: 48,6%48,6%20202021: 38,8%38,8%20212022: 45%45%20222023: 7,4%7,4%20232024: 26,4%26,4%20242025: 44,8%44,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -3,9% față de anul anterior.Marjă netă 44,8% · +18,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202471,7 K lei
2025131,6 K lei

Datorii raportate

2024169,1 K lei
2025207,4 K lei

Disponibilități bănești

202431 K lei
202554,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri299,3 K lei299,9 K lei288,2 K lei-3,9% față de anul anterior
Rezultat net22,1 K lei79,3 K lei129,2 K lei+62,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii24,5 K lei71,7 K lei131,6 K lei+83,5% față de anul anterior
Datorii91,2 K lei169,1 K lei207,4 K lei+22,6% față de anul anterior
Creanțe16,9 K lei9 K lei118,1 K lei+1.208,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă44,8%26,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)38,1%32,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii98,2%110,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat288.151 lei299.858 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)38,8%29,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)61,2%70,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate49,1%83,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale0,83×0,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări147,5 zile10,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
288.151
Rezultat net
129.167
Angajați
1
Datorii
207.350
Active imobilizate
166.250
Active circulante
172.667
Capitaluri proprii
131.567
Venituri totale
332.286
Cheltuieli totale
199.862
Stocuri
—
Creanțe
118.097
Casă și conturi la bănci
54.570
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.858
Rezultat net
79.309
Angajați
1
Datorii
169.088
Active imobilizate
200.779
Active circulante
40.018
Capitaluri proprii
71.709
Venituri totale
299.886
Cheltuieli totale
216.615
Stocuri
—
Creanțe
9.025
Casă și conturi la bănci
30.993
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.287
Rezultat net
22.102
Angajați
1
Datorii
91.180
Active imobilizate
20.729
Active circulante
94.953
Capitaluri proprii
24.502
Venituri totale
299.791
Cheltuieli totale
274.751
Stocuri
—
Creanțe
16.863
Casă și conturi la bănci
78.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.798
Rezultat net
134.845
Angajați
1
Datorii
156.869
Active imobilizate
30.679
Active circulante
263.461
Capitaluri proprii
137.271
Venituri totale
299.803
Cheltuieli totale
162.171
Stocuri
—
Creanțe
18.053
Casă și conturi la bănci
245.408
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.775
Rezultat net
116.226
Angajați
2
Datorii
141.860
Active imobilizate
1.823
Active circulante
258.663
Capitaluri proprii
118.626
Venituri totale
299.777
Cheltuieli totale
180.613
Stocuri
—
Creanțe
12.880
Casă și conturi la bănci
245.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.880
Rezultat net
141.389
Angajați
2
Datorii
139.517
Active imobilizate
4.948
Active circulante
278.358
Capitaluri proprii
143.789
Venituri totale
290.882
Cheltuieli totale
146.794
Stocuri
—
Creanțe
10.908
Casă și conturi la bănci
267.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-07-29; reactivare la 2019-08-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-08-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-12Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-07-29; reactivare la 2019-08-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-08-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-04-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

92 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17518105
Număr de înregistrare
J2005001540124
Înmatriculare
22 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J2005001540124
Formă juridică
SRL
Sediu social
AUREL VLAICU 25 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str AUREL VLAICU 25 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 aprilie 2005
Înregistrare fiscală
16 decembrie 2025
Telefon
0745617670 · Firme cu același număr
Fax
0264552646

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LAZĂR DANIEL-NICUȘOR
administrator
RUSU RAUL-BOGDAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VTP SERVING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.04.2005
Înregistrare fiscală
22 aprilie 2005
Număr registrul comerțului
J2005001540124
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0745617670 · Firme cu același număr
Fax
0264552646 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. AUREL VLAICU, NR.25, AP.66
Cod poștal fiscal
400581
Strada sediului
Str. Aurel Vlaicu
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400581
Strada domiciliului fiscal
Str. Aurel Vlaicu
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400581

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2008
TVA până la
16 ianuarie 2013
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
16 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
17 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
18 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
29 iulie 2019
Reactivare
29 august 2019
Publicarea deciziei
29 iulie 2019

Achiziții publice

Explorează toate (92) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE CLUJ-NAPOCA5 din 92 înregistrări (5,4%) · Vezi relația

DOMENIUL PUBLIC NAPOCA SA4 din 92 înregistrări (4,3%) · Vezi relația

SPITALUL MUNICIPAL CAREI4 din 92 înregistrări (4,3%) · Vezi relația

Unitatea Militara 018123 din 92 înregistrări (3,3%) · Vezi relația

SPITAL CLINIC CAI FERATE CONSTANTA3 din 92 înregistrări (3,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)55 din 92 înregistrări (59,8%) · Vezi selecția

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)10 din 92 înregistrări (10,9%) · Vezi selecția

Servicii de inspectie tehnica (Rev.2)10 din 92 înregistrări (10,9%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)8 din 92 înregistrări (8,7%) · Vezi selecția

Servicii de inspectie a utilajelor (Rev.2)2 din 92 înregistrări (2,2%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

12 iunie 2026Achiziție directă

Verificare supape de siguranta

Autoritate: Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie "Leon Daniello" Cluj-Napoca

CPV 71630000-3 — Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71630000-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.625 leiValoare publicată
10 iunie 2026Achiziție directă

Verificare supape de siguranta-2 BUC

Autoritate: Teatrul National "Lucian Blaga" Cluj-Napoca

CPV 71630000-3 — Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71630000-3

Vezi detaliile atribuirii →
500 leiValoare publicată
10 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de control tehnic (Rev.2) · Anunț SCNA1133893

Autoritate: SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC VALEA JIULUI SA

CPV 71356100-9

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 71356100-9

Vezi detaliile atribuirii →
7.900 leiValoare publicată
12 mai 2026Achiziție directă

Verificare supape de siguranta

Autoritate: DIRECTIA JUDETEANA DE STATISTICA CLUJ

CPV 71630000-3 — Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71630000-3

Vezi detaliile atribuirii →
400 leiValoare publicată
12 mai 2026Achiziție directă

Verificare supape de siguranta

Autoritate: AQUATIM S.A. Timisoara

CPV 71630000-3 — Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71630000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.575 leiValoare publicată
6 mai 2026Achiziție directă

Verificare supape de siguranta

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII IZOTOPICE SI MOLECULARE

CPV 71630000-3 — Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71630000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.870 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI