Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VYKY INSTAL ELECTRIC S.R.L.

VYKY INSTAL ELECTRIC S.R.L.

CUI 45204299 · SRL· Sat Giroc, Comuna Giroc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VYKY INSTAL ELECTRIC S.R.L. are sediul în Sat Giroc, Comuna Giroc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-40,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 151 K lei, față de 252,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât24,1%

Marja netă calculată este 24,1% în 2025, față de 58,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+85,9%

Datoriile raportate sunt 28,2 K lei în 2025, față de 15,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025151 K lei-40,2% față de anul anterior2022: 74.0002023: 256.0702024: 252.2862025: 150.950
Rezultat net 202536,4 K lei-75,4% față de anul anterior2021: 02022: 15.2652023: 135.9902024: 147.8332025: 36.361
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025260,6 K lei+16,2% față de anul anterior2021: 2002022: 15.4652023: 151.4552024: 224.2882025: 260.649
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0128 K256 K—20212022: 74 K lei74 K20222023: 256,1 K lei256,1 K20232024: 252,3 K lei252,3 K20242025: 151 K lei151 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,3%58,6%Mediana sectorului (2025): 13,8% · n=699920212022: 20,6%20,6%20222023: 53,1%53,1%20232024: 58,6%58,6%20242025: 24,1%24,1%2025

Cifra de afaceri: -40,2% față de anul anterior. Marja netă: 24,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii260,6 K lei+16,2% față de anul anterior
Datorii28,2 K lei+85,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri256,1 K lei252,3 K lei151 K lei-40,2% față de anul anterior
Rezultat net136 K lei147,8 K lei36,4 K lei-75,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii151,5 K lei224,3 K lei260,6 K lei+16,2% față de anul anterior
Datorii5,7 K lei15,1 K lei28,2 K lei+85,9% față de anul anterior
Creanțe137,9 K lei235,1 K lei255 K lei+8,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri24,1%13,8%n=6.99958,6%11,8%n=7.027
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14%65,9%n=6.32765,9%46,7%n=6.247
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii10,26×1,34×n=8.18815,81×1,42×n=8.159
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360608,17 zile78,41 zilen=6.537335,41 zile71,52 zilen=6.456
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,1 zile17,21 zilen=4.056—19,74 zilen=4.026
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați150.950 lei191.347 lein=5.668252.286 lei164.925 lein=5.834

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.950
Rezultat net
36.361
Angajați
1
Datorii
28.157
Active imobilizate
—
Active circulante
288.806
Capitaluri proprii
260.649
Venituri totale
150.950
Cheltuieli totale
113.077
Stocuri
44
Creanțe
255.010
Casă și conturi la bănci
33.752
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.286
Rezultat net
147.833
Angajați
1
Datorii
15.145
Active imobilizate
—
Active circulante
239.433
Capitaluri proprii
224.288
Venituri totale
252.286
Cheltuieli totale
101.980
Stocuri
—
Creanțe
235.054
Casă și conturi la bănci
4.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
256.070
Rezultat net
135.990
Angajați
1
Datorii
5.658
Active imobilizate
—
Active circulante
157.113
Capitaluri proprii
151.455
Venituri totale
256.070
Cheltuieli totale
117.647
Stocuri
—
Creanțe
137.941
Casă și conturi la bănci
19.172
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.000
Rezultat net
15.265
Angajați
1
Datorii
6.787
Active imobilizate
—
Active circulante
22.252
Capitaluri proprii
15.465
Venituri totale
74.000
Cheltuieli totale
58.009
Stocuri
—
Creanțe
17.805
Casă și conturi la bănci
4.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-11-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45204299
Număr de înregistrare
J35/4620/2021
Înmatriculare
10 noiembrie 2021
EUID
ROONRC.J35/4620/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALUNULUI 3 Sat Giroc, Comuna Giroc Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ALUNULUI 3 Giroc TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 noiembrie 2021
Înregistrare fiscală
14 martie 2022
Fax
0356881230

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOADER COSMIN ILIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VYKY INSTAL ELECTRIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.11.2021
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2021
Număr registrul comerțului
J35/4620/2021
Cod CAEN
4399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Fax
0356881230 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, STR. ALUNULUI, NR.3, ET.PARTER, AP.3
Cod poștal fiscal
307220
Strada sediului
Str. Alunului
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Giroc Com. Giroc
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307220
Strada domiciliului fiscal
Str. Alunului
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Giroc Com. Giroc
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307220

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Giroc, Comuna GirocCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI