Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VZB AUTO TRUCK S.R.L.

VZB AUTO TRUCK S.R.L.

CUI 44005794 · SRL· Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VZB AUTO TRUCK S.R.L. are sediul în Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+72,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 352 K lei, față de 204,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-11,2%

Marja netă calculată este -11,2% în 2025, față de 4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+35,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025352 K lei+72,1% față de anul anterior2022: 363.9402023: 212.6182024: 204.4722025: 351.976
Rezultat net 2025-39,4 K lei-489% față de anul anterior2021: -1.7392022: 11.1722023: -111.8512024: 10.1212025: -39.374
Angajați 20252+100% față de anul anterior2022: 22023: 32024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025-131,5 K lei-42,8% față de anul anterior2021: -1.5392022: 9.6332023: -102.2182024: -92.0972025: -131.471
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0182 K364 K—20212022: 363,9 K lei363,9 K20222023: 212,6 K lei212,6 K20232024: 204,5 K lei204,5 K20242025: 352 K lei352 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-52,6%-23,8%4,9%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=3049020212022: 3,1%3,1%20222023: -52,6%-52,6%20232024: 4,9%4,9%20242025: -11,2%-11,2%2025

Cifra de afaceri: +72,1% față de anul anterior. Marja netă: -11,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-131,5 K lei-42,8% față de anul anterior
Datorii183,8 K lei+3,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri212,6 K lei204,5 K lei352 K lei+72,1% față de anul anterior
Rezultat net-111,9 K lei10,1 K lei-39,4 K lei-489% față de anul anterior
Capitaluri proprii-102,2 K lei-92,1 K lei-131,5 K lei-42,8% față de anul anterior
Datorii148 K lei177,8 K lei183,8 K lei+3,4% față de anul anterior
Creanțe12,4 K lei33,1 K lei44,8 K lei+35,3% față de anul anterior
Angajați312+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-11,2%3,7%n=30.4904,9%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-251,3%24,6%n=27.272-107,4%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)351,3%76,6%n=27.272207,4%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3%32,1%n=27.27210,9%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-75,3%3,5%n=27.26311,8%2,7%n=29.187
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,28×0,8×n=37.8800,43×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36045,8 zile61,23 zilen=29.16258,28 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați175.988 lei278.223 lein=25.896204.472 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
351.976
Rezultat net
-39.374
Angajați
2
Datorii
183.777
Active imobilizate
1.560
Active circulante
50.746
Capitaluri proprii
-131.471
Venituri totale
351.976
Cheltuieli totale
391.350
Stocuri
—
Creanțe
44.778
Casă și conturi la bănci
5.968
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.472
Rezultat net
10.121
Angajați
1
Datorii
177.811
Active imobilizate
9.365
Active circulante
76.349
Capitaluri proprii
-92.097
Venituri totale
224.932
Cheltuieli totale
211.596
Stocuri
—
Creanțe
33.101
Casă și conturi la bănci
43.248
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
212.618
Rezultat net
-111.851
Angajați
3
Datorii
147.986
Active imobilizate
17.168
Active circulante
28.600
Capitaluri proprii
-102.218
Venituri totale
252.182
Cheltuieli totale
361.907
Stocuri
882
Creanțe
12.381
Casă și conturi la bănci
15.337
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
363.940
Rezultat net
11.172
Angajați
2
Datorii
82.265
Active imobilizate
24.974
Active circulante
66.924
Capitaluri proprii
9.633
Venituri totale
365.865
Cheltuieli totale
351.128
Stocuri
6.086
Creanțe
19.768
Casă și conturi la bănci
41.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.739
Angajați
—
Datorii
1.700
Active imobilizate
—
Active circulante
161
Capitaluri proprii
-1.539
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.739
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44005794
Număr de înregistrare
J35/1327/2021
Înmatriculare
29 martie 2021
EUID
ROONRC.J35/1327/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
226/I Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
226/I Sânmihaiu Român TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 martie 2021
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VÎRZOB NICU-MARINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VZB AUTO TRUCK S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.03.2021
Înregistrare fiscală
29 martie 2021
Număr registrul comerțului
J35/1327/2021
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT SÂNMIHAIU ROMÂN COM. SÂNMIHAIU ROMÂN, NR.226/I, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
307380
Numărul sediului
226/I
Localitatea sediului
Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307380
Detalii sediu
CAMERA 1
Numărul domiciliului fiscal
226/I
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sânmihaiu Român Com. Sânmihaiu Român
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307380
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu RomanCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI