Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/W & L ATRACTIV DOORS DESIGN SRL

W & L ATRACTIV DOORS DESIGN SRL

CUI 24541690 · SRL· Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

W & L ATRACTIV DOORS DESIGN SRL are sediul în Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-49,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 80,2 K lei, față de 158,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-63,8%

Marja netă calculată este -63,8% în 2025, față de -60,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+8,2%

Datoriile raportate sunt 909,8 K lei în 2025, față de 840,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202580,2 K lei-49,2% față de anul anterior2020: 1.180.9722021: 943.5862022: 687.0192023: 268.0712024: 158.0552025: 80.244
Rezultat net 2025-51,2 K lei+46,5% față de anul anterior2020: 45.3482021: 54.2942022: -46.7122023: -18.4772024: -95.6942025: -51.177
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei-4,6% față de anul anterior2020: 1.211.2712021: 1.265.5652022: 1.218.8532023: 1.200.3762024: 1.104.6822025: 1.053.505
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0590 K1 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 943,6 K lei943,6 K20212022: 687 K lei687 K20222023: 268,1 K lei268,1 K20232024: 158,1 K lei158,1 K20242025: 80,2 K lei80,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-63,8%-29%5,8%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=46912020: 3,8%3,8%20202021: 5,8%5,8%20212022: -6,8%-6,8%20222023: -6,9%-6,9%20232024: -60,5%-60,5%20242025: -63,8%-63,8%2025

Cifra de afaceri: -49,2% față de anul anterior. Marja netă: -63,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,1 mil. lei-4,6% față de anul anterior
Datorii909,8 K lei+8,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri268,1 K lei158,1 K lei80,2 K lei-49,2% față de anul anterior
Rezultat net-18,5 K lei-95,7 K lei-51,2 K lei+46,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,2 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-4,6% față de anul anterior
Datorii825,6 K lei840,7 K lei909,8 K lei+8,2% față de anul anterior
Creanțe321,2 K lei291,3 K lei344,8 K lei+18,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-63,8%5,1%n=4.691-60,5%5,7%n=4.985
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)53,7%31,6%n=4.06656,8%36,2%n=4.303
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,3%68,1%n=4.06643,2%63,3%n=4.303
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)52,5%11%n=4.06639%11%n=4.303
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,6%4,3%n=4.066-4,9%4,6%n=4.303
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-4,9%21%n=4.279-8,7%21,1%n=4.534
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,03×1,1×n=5.9801,41×1,15×n=6.413
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.546,96 zile69,22 zilen=4.554663,59 zile64,91 zilen=4.770
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602.097,86 zile67,46 zilen=4.0741.211,93 zile70,02 zilen=4.254
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați80.244 lei443.847 lein=3.356158.055 lei414.316 lein=3.672

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.244
Rezultat net
-51.177
Angajați
1
Datorii
909.810
Active imobilizate
1.030.183
Active circulante
933.132
Capitaluri proprii
1.053.505
Venituri totale
123.556
Cheltuieli totale
174.733
Stocuri
467.613
Creanțe
344.818
Casă și conturi la bănci
120.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
232.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.055
Rezultat net
-95.694
Angajați
1
Datorii
840.738
Active imobilizate
758.108
Active circulante
1.187.312
Capitaluri proprii
1.104.682
Venituri totale
158.055
Cheltuieli totale
253.749
Stocuri
532.089
Creanțe
291.343
Casă și conturi la bănci
363.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
232.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
268.071
Rezultat net
-18.477
Angajați
1
Datorii
825.580
Active imobilizate
758.892
Active circulante
1.267.064
Capitaluri proprii
1.200.376
Venituri totale
279.385
Cheltuieli totale
295.137
Stocuri
671.991
Creanțe
321.177
Casă și conturi la bănci
273.896
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
232.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
687.019
Rezultat net
-46.712
Angajați
1
Datorii
949.929
Active imobilizate
750.889
Active circulante
1.417.893
Capitaluri proprii
1.218.853
Venituri totale
699.853
Cheltuieli totale
740.382
Stocuri
723.279
Creanțe
335.436
Casă și conturi la bănci
359.178
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
232.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
943.586
Rezultat net
54.294
Angajați
2
Datorii
1.219.606
Active imobilizate
716.511
Active circulante
1.768.660
Capitaluri proprii
1.265.565
Venituri totale
1.051.018
Cheltuieli totale
987.041
Stocuri
820.777
Creanțe
295.542
Casă și conturi la bănci
652.341
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
232.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.180.972
Rezultat net
45.348
Angajați
2
Datorii
1.319.452
Active imobilizate
665.050
Active circulante
1.865.673
Capitaluri proprii
1.211.271
Venituri totale
1.280.174
Cheltuieli totale
1.223.255
Stocuri
1.043.744
Creanțe
371.828
Casă și conturi la bănci
450.101
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
232.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-01-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24541690
Număr de înregistrare
J2023000002520
Înmatriculare
4 ianuarie 2023
EUID
ROONRC.J2023000002520
Formă juridică
SRL
Sediu social
23 AUGUST 98 Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal Giurgiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 23 AUGUST 98 Bolintin-Deal GIURGIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
3 ianuarie 2023
Înregistrare fiscală
27 mai 2026
Telefon
4447827

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LU MING
administrator
WU DEQI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
W & L ATRACTIV DOORS DESIGN SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 03.01.2023
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2008
Număr registrul comerțului
J2023000002520
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Contact și adrese

Telefon
4447827
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT BOLINTIN-DEAL COM. BOLINTIN-DEAL, STR. 23 AUGUST, NR.98, CAM. NR. 1
Cod poștal fiscal
87015
Strada sediului
Str. 23 August
Numărul sediului
98
Localitatea sediului
Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87015
Detalii sediu
CAM. NR. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. 23 August
Numărul domiciliului fiscal
98
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87015
Detalii domiciliu fiscal
CAM. NR. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 octombrie 2008
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2015
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2015
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-DealCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI