Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WATERVIEW APARTMENTS S.R.L.

WATERVIEW APARTMENTS S.R.L.

CUI 38772989 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

WATERVIEW APARTMENTS S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-29,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,8 mil. lei, față de 6,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29,4%

Marja netă calculată este 29,4% în 2025, față de 12,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-84%

Datoriile raportate sunt 933,2 K lei în 2025, față de 5,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,8 mil. lei-29,5% față de anul anterior2020: 1.409.5322021: 3.582.8872024: 6.860.4922025: 4.836.426
Rezultat net 20251,4 mil. lei+68,5% față de anul anterior2020: 554.8352021: 616.3462022: 1.5902023: 02024: 844.8792025: 1.423.446
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20253,6 mil. lei+66,2% față de anul anterior2020: 545.2852021: 1.161.6312022: 1.311.8912023: 1.311.8912024: 2.150.2482025: 3.573.694
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.7 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 3,6 mil. lei3,6 mil.2021—2022—20232024: 6,9 mil. lei6,9 mil.20242025: 4,8 mil. lei4,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,7%39,4%Mediana sectorului (2025): 9,3% · n=20742020: 39,4%39,4%20202021: 17,2%17,2%2021202220232024: 12,3%12,3%20242025: 29,4%29,4%2025

Cifra de afaceri: -29,5% față de anul anterior. Marja netă: 29,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3,6 mil. lei+66,2% față de anul anterior
Datorii933,2 K lei-84% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—6,9 mil. lei4,8 mil. lei-29,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei844,9 K lei1,4 mil. lei+68,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei2,2 mil. lei3,6 mil. lei+66,2% față de anul anterior
Datorii9,7 mil. lei5,8 mil. lei933,2 K lei-84% față de anul anterior
Creanțe546,4 K lei1,5 mil. lei998,2 K lei-32,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri29,4%9,3%n=2.07412,3%10,3%n=3.401
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,3%2,2%n=3.531—1,7%n=5.784
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)20,7%97,4%n=3.531—97,9%n=5.784
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)28,6%70,6%n=3.531—72,2%n=5.784
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)31,6%-0,2%n=3.531—-0,2%n=5.784
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive39,8%2%n=2.40639,3%2,3%n=3.820
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,45×0,42×n=4.4871,28×0,42×n=7.199
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36074,3 zile149,41 zilen=2.01977,29 zile160,96 zilen=3.293
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360139,9 zile153,54 zilen=1.343219,53 zile163,17 zilen=2.148
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați4.836.426 lei353.319 lein=1.3626.860.492 lei331.651 lein=2.523

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.836.426
Rezultat net
1.423.446
Angajați
1
Datorii
933.154
Active imobilizate
1.289.275
Active circulante
3.217.573
Capitaluri proprii
3.573.694
Venituri totale
5.174.496
Cheltuieli totale
3.523.680
Stocuri
1.879.480
Creanțe
998.226
Casă și conturi la bănci
339.867
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.860.492
Rezultat net
844.879
Angajați
1
Datorii
5.817.649
Active imobilizate
—
Active circulante
7.444.983
Capitaluri proprii
2.150.248
Venituri totale
6.860.495
Cheltuieli totale
5.863.963
Stocuri
4.183.528
Creanțe
1.472.942
Casă și conturi la bănci
1.788.513
Cheltuieli în avans
573.608
Venituri în avans
50.694
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
9.709.205
Active imobilizate
977.166
Active circulante
9.695.322
Capitaluri proprii
1.311.891
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
7.167.385
Creanțe
546.407
Casă și conturi la bănci
1.981.530
Cheltuieli în avans
348.608
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
1.590
Angajați
1
Datorii
4.189.301
Active imobilizate
977.166
Active circulante
4.393.776
Capitaluri proprii
1.311.891
Venituri totale
15.059
Cheltuieli totale
13.377
Stocuri
3.754.088
Creanțe
492.610
Casă și conturi la bănci
147.078
Cheltuieli în avans
130.250
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.582.887
Rezultat net
616.346
Angajați
1
Datorii
2.925.096
Active imobilizate
828.496
Active circulante
3.159.249
Capitaluri proprii
1.161.631
Venituri totale
3.583.447
Cheltuieli totale
2.935.567
Stocuri
1.007.664
Creanțe
164.672
Casă și conturi la bănci
1.986.913
Cheltuieli în avans
98.982
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.409.532
Rezultat net
554.835
Angajați
1
Datorii
3.850.558
Active imobilizate
1.925.656
Active circulante
2.470.187
Capitaluri proprii
545.285
Venituri totale
1.409.613
Cheltuieli totale
840.683
Stocuri
1.887.641
Creanțe
92.404
Casă și conturi la bănci
490.142
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38772989
Număr de înregistrare
J2018000215058
Înmatriculare
31 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000215058
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHEORGHE DOJA 219E Municipiul Oradea Bihor
Adresă fiscală
Str GHEORGHE DOJA 123/C Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
5 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUŞESCU DENISA NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WATERVIEW APARTMENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.2018
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000215058
Cod CAEN
6812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. GHEORGHE DOJA, NR.219E
Strada sediului
Str. Gheorghe Doja
Numărul sediului
219E
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Gheorghe Doja
Numărul domiciliului fiscal
219E
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 februarie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 4110
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI