Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WEBCORE SRL

WEBCORE SRL

CUI 22495075 · SRL· Municipiul Sebeş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

WEBCORE SRL are sediul în Municipiul Sebeş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 399,6 K lei, față de 396,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât80,1%

Marja netă calculată este 80,1% în 2025, față de 81,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-21,1%

Datoriile raportate sunt 21,8 K lei în 2025, față de 27,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025399,6 K lei+0,7% față de anul anterior2021: 299.9202022: 376.6112023: 395.9422024: 396.8392025: 399.589
Rezultat net 2025320 K lei-1,5% față de anul anterior2020: 02021: 251.4392022: 310.1512023: 324.8062024: 325.0352025: 320.020
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025359,5 K lei-1,4% față de anul anterior2020: 39.4732021: 290.9122022: 349.6242023: 364.2792024: 364.5082025: 359.493
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0200 K400 K—20202021: 299,9 K lei299,9 K20212022: 376,6 K lei376,6 K20222023: 395,9 K lei395,9 K20232024: 396,8 K lei396,8 K20242025: 399,6 K lei399,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,9%83,8%20202021: 83,8%83,8%20212022: 82,4%82,4%20222023: 82%82%20232024: 81,9%81,9%20242025: 80,1%80,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: +0,7% față de anul anterior.Marjă netă 80,1% · -1,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024364,5 K lei
2025359,5 K lei

Datorii raportate

202427,6 K lei
202521,8 K lei

Disponibilități bănești

2024118,9 K lei
2025100,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri395,9 K lei396,8 K lei399,6 K lei+0,7% față de anul anterior
Rezultat net324,8 K lei325 K lei320 K lei-1,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii364,3 K lei364,5 K lei359,5 K lei-1,4% față de anul anterior
Datorii23,4 K lei27,6 K lei21,8 K lei-21,1% față de anul anterior
Creanțe22,4 K lei269,3 K lei271,7 K lei+0,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă80,1%81,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)83,9%82,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii89%89,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat399.589 lei396.839 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)94,3%93%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)5,7%7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate2,3%1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale17,12×14,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări244,8 zile244,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,7 zile (n=4.307) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
399.589
Rezultat net
320.020
Angajați
1
Datorii
21.769
Active imobilizate
8.610
Active circulante
372.652
Capitaluri proprii
359.493
Venituri totale
399.826
Cheltuieli totale
68.051
Stocuri
—
Creanțe
271.734
Casă și conturi la bănci
100.918
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
396.839
Rezultat net
325.035
Angajați
1
Datorii
27.594
Active imobilizate
3.890
Active circulante
388.212
Capitaluri proprii
364.508
Venituri totale
403.155
Cheltuieli totale
66.267
Stocuri
0
Creanțe
269.319
Casă și conturi la bănci
118.893
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
395.942
Rezultat net
324.806
Angajați
1
Datorii
23.411
Active imobilizate
5.314
Active circulante
382.376
Capitaluri proprii
364.279
Venituri totale
397.048
Cheltuieli totale
68.535
Stocuri
—
Creanțe
22.424
Casă și conturi la bănci
359.952
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
376.611
Rezultat net
310.151
Angajați
1
Datorii
5.879
Active imobilizate
—
Active circulante
355.503
Capitaluri proprii
349.624
Venituri totale
379.780
Cheltuieli totale
65.866
Stocuri
-4.683
Creanțe
185.686
Casă și conturi la bănci
174.500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.920
Rezultat net
251.439
Angajați
—
Datorii
5.625
Active imobilizate
—
Active circulante
296.537
Capitaluri proprii
290.912
Venituri totale
300.012
Cheltuieli totale
45.633
Stocuri
—
Creanțe
86.145
Casă și conturi la bănci
210.392
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
39.473
Capitaluri proprii
39.473
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
39.473
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-10-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22495075
Număr de înregistrare
J2007001231011
Înmatriculare
1 octombrie 2007
EUID
ROONRC.J2007001231011
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VALEA FRUMOASEI 15 Municipiul Sebeş Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VALEA FRUMOASEI SEBEŞ ALBA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 octombrie 2007
Înregistrare fiscală
20 februarie 2026
Telefon
0742533966 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANAIT MIHAI-MAXIMILIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WEBCORE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.2007
Înregistrare fiscală
2 octombrie 2007
Număr registrul comerțului
J2007001231011
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş

Contact și adrese

Telefon
0744678402 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. VALEA FRUMOASEI, BL.15, SC.B, AP.6
Cod poștal fiscal
515800
Strada sediului
Str. Valea Frumoasei
Localitatea sediului
Mun. Sebeş
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
515800
Strada domiciliului fiscal
Str. Valea Frumoasei
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sebeş
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
515800

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
18 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
19 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7222 Rev. 1Consultanță și furnizare de alte produse software

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaMunicipiul SebeşStrada Valea FrumoaseiCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI