Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WGI GLOBAL INC. RENO SUCURSALA BUCURESTI

WGI GLOBAL INC. RENO SUCURSALA BUCURESTI

CUI 25722148 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

WGI GLOBAL INC. RENO SUCURSALA BUCURESTI are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 2025-156,9 K leiFără an comparabil2020: -1.084.8782021: -72.1592022: -649.5892023: 02024: 02025: -156.921
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202518,4 K lei-89,5% față de anul anterior2020: 736.0982021: 663.9392022: 14.3502023: 173.5992024: 175.3532025: 18.432
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii18,4 K lei-89,5% față de anul anterior
Datorii35,6 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei0 lei-156,9 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii173,6 K lei175,4 K lei18,4 K lei-89,5% față de anul anterior
Datorii0 lei0 lei35,6 K leiFără an comparabil
Creanțe12,3 K lei72,1 K lei119 lei-99,8% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)34,1%38%n=848100%41,5%n=897
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)65,9%59,7%n=8480%55,8%n=897
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)20,4%20,8%n=8486,8%21,1%n=897
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-290,6%0%n=8410%0%n=891
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-851,4%0%n=8150%0%n=875
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,21×1,25×n=923—1,33×n=977

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-156.921
Angajați
—
Datorii
35.575
Active imobilizate
11.000
Active circulante
43.007
Capitaluri proprii
18.432
Venituri totale
413.410
Cheltuieli totale
570.331
Stocuri
—
Creanțe
119
Casă și conturi la bănci
42.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
11.924
Active circulante
163.429
Capitaluri proprii
175.353
Venituri totale
1.902.465
Cheltuieli totale
1.900.711
Stocuri
—
Creanțe
72.068
Casă și conturi la bănci
91.361
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
14.665
Active circulante
158.934
Capitaluri proprii
173.599
Venituri totale
3.627.593
Cheltuieli totale
3.468.344
Stocuri
—
Creanțe
12.339
Casă și conturi la bănci
146.595
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-649.589
Angajați
—
Datorii
52
Active imobilizate
6.564
Active circulante
7.838
Capitaluri proprii
14.350
Venituri totale
222.038
Cheltuieli totale
871.627
Stocuri
—
Creanțe
-38.300
Casă și conturi la bănci
46.138
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-72.159
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
0
Active circulante
663.939
Capitaluri proprii
663.939
Venituri totale
141.144
Cheltuieli totale
213.303
Stocuri
—
Creanțe
652.147
Casă și conturi la bănci
11.792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.084.878
Angajați
0
Datorii
18.162
Active imobilizate
743
Active circulante
753.517
Capitaluri proprii
736.098
Venituri totale
3.878.950
Cheltuieli totale
4.963.828
Stocuri
0
Creanțe
671.455
Casă și conturi la bănci
82.062
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-02-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25722148
Număr de înregistrare
J40/7400/2009
Înmatriculare
29 iunie 2009
EUID
ROONRC.J40/7400/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul DIMITRIE POMPEI 9-9A 2A2 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. CASTANULUI 2C Oraş Pantelimon ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sucursala
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
1 februarie 2011
Înregistrare fiscală
10 mai 2022
Telefon
0314035210 · Firme cu același număr

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WGI GLOBAL INC. CARSON CITY SUCURSALA PANTELIMON
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 01.02.2011
Înregistrare fiscală
30 iunie 2009
Număr registrul comerțului
J23/214/2011
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
ALTE FORME DE PROPRIETATE
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0314035210 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. CASTANULUI, NR.2C, OFICIUL WGI NORD EST, ET.1
Cod poștal fiscal
77145
Strada sediului
Str. Castanului
Numărul sediului
2C
Localitatea sediului
Orş. Pantelimon
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77145
Detalii sediu
Oficiul WGI Nord Est
Strada domiciliului fiscal
Str. Castanului
Numărul domiciliului fiscal
2C
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Pantelimon
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77145
Detalii domiciliu fiscal
Oficiul WGI Nord Est

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2009
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Bulevardul Dimitrie PompeiCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI