Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WILD FLOWERS SHOP S.R.L.

WILD FLOWERS SHOP S.R.L.

CUI 41859610 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

WILD FLOWERS SHOP S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 285,2 K lei, față de 278,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,5%

Marja netă calculată este -1,5% în 2025, față de -5,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+26,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025285,2 K lei+2,3% față de anul anterior2020: 172.0872021: 225.1452022: 226.3172023: 252.2372024: 278.7572025: 285.238
Rezultat net 2025-4,3 K lei+70,6% față de anul anterior2020: 28.1092021: 26.6502022: 1.2132023: 20.0372024: -14.5712025: -4.279
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202517,6 K lei-19,5% față de anul anterior2020: 28.5942021: 55.2442022: 46.4572023: 36.4942024: 21.9232025: 17.644
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0143 K285 K2020: 172,1 K lei172,1 K20202021: 225,1 K lei225,1 K20212022: 226,3 K lei226,3 K20222023: 252,2 K lei252,2 K20232024: 278,8 K lei278,8 K20242025: 285,2 K lei285,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,2%5,6%16,3%Mediana sectorului (2025): 2,3% · n=26382020: 16,3%16,3%20202021: 11,8%11,8%20212022: 0,5%0,5%20222023: 7,9%7,9%20232024: -5,2%-5,2%20242025: -1,5%-1,5%2025

Cifra de afaceri: +2,3% față de anul anterior. Marja netă: -1,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii17,6 K lei-19,5% față de anul anterior
Datorii6,6 K lei-12,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri252,2 K lei278,8 K lei285,2 K lei+2,3% față de anul anterior
Rezultat net20 K lei-14,6 K lei-4,3 K lei+70,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii36,5 K lei21,9 K lei17,6 K lei-19,5% față de anul anterior
Datorii8,8 K lei7,6 K lei6,6 K lei-12,7% față de anul anterior
Creanțe—350 lei442 lei+26,3% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1,5%2,3%n=2.638-5,2%1,8%n=2.652
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)73,8%13,9%n=1.65874,3%18,8%n=1.650
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27,7%85,3%n=1.65825,7%80,7%n=1.650
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)10,7%15%n=1.6588,2%13,8%n=1.650
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-17,9%2,1%n=1.656-49,4%1,4%n=1.648
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-24,3%33,2%n=1.755-66,5%26,1%n=1.760
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,22×0,85×n=3.1323,57×0,88×n=3.138
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,56 zile10,51 zilen=2.1350,45 zile10,14 zilen=2.102
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3605,81 zile52,88 zilen=2.3934 zile57,89 zilen=2.381
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați142.619 lei200.173 lein=1.808139.379 lei179.517 lein=1.826

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.238
Rezultat net
-4.279
Angajați
2
Datorii
6.615
Active imobilizate
2.562
Active circulante
21.331
Capitaluri proprii
17.644
Venituri totale
285.309
Cheltuieli totale
286.878
Stocuri
4.603
Creanțe
442
Casă și conturi la bănci
16.286
Cheltuieli în avans
366
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.757
Rezultat net
-14.571
Angajați
2
Datorii
7.581
Active imobilizate
2.424
Active circulante
27.080
Capitaluri proprii
21.923
Venituri totale
278.757
Cheltuieli totale
290.958
Stocuri
3.095
Creanțe
350
Casă și conturi la bănci
23.635
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.237
Rezultat net
20.037
Angajați
2
Datorii
8.782
Active imobilizate
—
Active circulante
41.276
Capitaluri proprii
36.494
Venituri totale
252.247
Cheltuieli totale
229.813
Stocuri
3.095
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
38.181
Cheltuieli în avans
4.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.317
Rezultat net
1.213
Angajați
2
Datorii
4.076
Active imobilizate
—
Active circulante
50.533
Capitaluri proprii
46.457
Venituri totale
226.332
Cheltuieli totale
223.195
Stocuri
948
Creanțe
40
Casă și conturi la bănci
49.545
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.145
Rezultat net
26.650
Angajați
2
Datorii
1.800
Active imobilizate
—
Active circulante
57.044
Capitaluri proprii
55.244
Venituri totale
225.145
Cheltuieli totale
196.514
Stocuri
1.939
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
55.105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.087
Rezultat net
28.109
Angajați
2
Datorii
2.198
Active imobilizate
—
Active circulante
30.619
Capitaluri proprii
28.594
Venituri totale
172.087
Cheltuieli totale
142.354
Stocuri
422
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.197
Cheltuieli în avans
173
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-01-25; reactivare la 2021-03-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-03-02
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-01-25; reactivare la 2021-03-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-03-02
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-11-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41859610
Număr de înregistrare
J2019015047407
Înmatriculare
6 noiembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019015047407
Formă juridică
SRL
Sediu social
MOŞILOR 257 55 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti
Adresă fiscală
Cal MOŞILOR 257 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 noiembrie 2019
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VLAD LIVIU CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WILD FLOWERS SHOP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.11.2019
Înregistrare fiscală
6 noiembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019015047407
Cod CAEN
4776
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, CAL MOŞILOR, NR.257, BL.55
Cod poștal fiscal
20878
Strada sediului
Cal. Moşilor
Numărul sediului
257
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20878
Strada domiciliului fiscal
Cal. Moşilor
Numărul domiciliului fiscal
257
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20878

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
25 ianuarie 2021
Reactivare
2 martie 2021
Publicarea deciziei
1 februarie 2021

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4776
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI