Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WMW MOTORS KRON S.R.L.

WMW MOTORS KRON S.R.L.

CUI 45540922 · SRL· Sat Vulcan, Comuna Vulcan

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

WMW MOTORS KRON S.R.L. are sediul în Sat Vulcan, Comuna Vulcan. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 238,3 K lei, față de 230,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025238,3 K lei+3,4% față de anul anterior2022: 71.0752023: 110.7802024: 230.5802025: 238.310
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 20251+0% față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025115,1 K lei+7,2% față de anul anterior2022: 21.9702023: 32.3202024: 107.3052025: 115.063
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0119 K238 K2022: 71,1 K lei71,1 K20222023: 110,8 K lei110,8 K20232024: 230,6 K lei230,6 K20242025: 238,3 K lei238,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=892022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +3,4% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii115,1 K lei+7,2% față de anul anterior
Datorii63,1 K lei+293,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri110,8 K lei230,6 K lei238,3 K lei+3,4% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii32,3 K lei107,3 K lei115,1 K lei+7,2% față de anul anterior
Datorii7,9 K lei16 K lei63,1 K lei+293,8% față de anul anterior
Creanțe11,6 K lei35,5 K lei44,3 K lei+24,9% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=890%0%n=104
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)64,6%35,4%n=8787%41,5%n=107
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)35,4%56,8%n=8713%56,5%n=107
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,4%31,2%n=872,8%28,3%n=107
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=850%0%n=105
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=840%0%n=105
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,79×1,05×n=1027,49×1,17×n=126
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36066,89 zile78,78 zilen=8755,35 zile78,98 zilen=99
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile5,58 zilen=590 zile3,62 zilen=63
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați238.310 lei442.103 lein=82230.580 lei425.998 lein=88

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
238.310
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
63.060
Active imobilizate
2.417
Active circulante
175.706
Capitaluri proprii
115.063
Venituri totale
238.310
Cheltuieli totale
178.169
Stocuri
0
Creanțe
44.280
Casă și conturi la bănci
131.426
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
230.580
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
16.013
Active imobilizate
3.417
Active circulante
119.901
Capitaluri proprii
107.305
Venituri totale
230.580
Cheltuieli totale
153.290
Stocuri
0
Creanțe
35.450
Casă și conturi la bănci
84.451
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
110.780
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
7.882
Active imobilizate
0
Active circulante
40.202
Capitaluri proprii
32.320
Venituri totale
110.780
Cheltuieli totale
99.321
Stocuri
0
Creanțe
11.600
Casă și conturi la bănci
28.602
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
71.075
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
19.621
Active imobilizate
—
Active circulante
41.591
Capitaluri proprii
21.970
Venituri totale
71.075
Cheltuieli totale
47.216
Stocuri
—
Creanțe
29.200
Casă și conturi la bănci
12.391
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-01-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45540922
Număr de înregistrare
J8/245/2022
Înmatriculare
27 ianuarie 2022
EUID
ROONRC.J8/245/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
VULCAN 856 Sat Vulcan, Comuna Vulcan Braşov
Adresă fiscală
VULCAN 856 Vulcan BRAŞOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 2022
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEACȘU VASILE MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WMW MOTORS KRON S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2022
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000245089
Cod CAEN
5221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT VULCAN COM. VULCAN, VULCAN, NR.856
Cod poștal fiscal
507270
Strada sediului
VULCAN
Numărul sediului
856
Localitatea sediului
Sat Vulcan Com. Vulcan
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507270
Strada domiciliului fiscal
VULCAN
Numărul domiciliului fiscal
856
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vulcan Com. Vulcan
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507270

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

37 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8551 Rev. 2Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Vulcan, Comuna VulcanCAEN 5221
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI