Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WOLFEX SRL

WOLFEX SRL

CUI 23927236 · SRL· Sat Malaia, Comuna Malaia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

WOLFEX SRL are sediul în Sat Malaia, Comuna Malaia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2%

Marja netă calculată este 2% în 2025, față de 2,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+113,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252 mil. lei-8,6% față de anul anterior2020: 805.1422021: 1.489.1582022: 2.517.5092023: 2.128.8912024: 2.203.8622025: 2.014.624
Rezultat net 202539,5 K lei-15,8% față de anul anterior2020: 17.5802021: 281.0252022: 348.1412023: 244.5712024: 46.9492025: 39.511
Angajați 20259+12,5% față de anul anterior2020: 82021: 92022: 112023: 92024: 82025: 9
Capitaluri proprii 2025366,6 K lei-2,8% față de anul anterior2020: 132.2432021: 413.2692022: 348.3812023: 380.4522024: 377.0442025: 366.555
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 805,1 K lei805,1 K20202021: 1,5 mil. lei1,5 mil.20212022: 2,5 mil. lei2,5 mil.20222023: 2,1 mil. lei2,1 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 2 mil. lei2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,4%18,9%2020: 2,2%2,2%20202021: 18,9%18,9%20212022: 13,8%13,8%20222023: 11,5%11,5%20232024: 2,1%2,1%20242025: 2%2%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=2.586

Cifra de afaceri: -8,6% față de anul anterior.Marjă netă 2% · -0,2 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024377 K lei
2025366,6 K lei

Datorii raportate

2024559,1 K lei
2025891,4 K lei

Disponibilități bănești

202444,9 K lei
2025152,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,1 mil. lei2,2 mil. lei2 mil. lei-8,6% față de anul anterior
Rezultat net244,6 K lei46,9 K lei39,5 K lei-15,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii380,5 K lei377 K lei366,6 K lei-2,8% față de anul anterior
Datorii576,2 K lei559,1 K lei891,4 K lei+59,4% față de anul anterior
Creanțe201,4 K lei84,1 K lei179,6 K lei+113,6% față de anul anterior
Angajați989+12,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2%2,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=2.586) · 2024: 2,7% (n=2.825)

Rezultat / active (A+B)3,1%5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.556) · 2024: 1,4% (n=2.768)

Rezultat / capitaluri proprii10,8%12,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14% (n=2.217) · 2024: 10,8% (n=2.417)

Vânzări per angajat223.847 lei275.483 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 239.865 lei (n=2.303) · 2024: 210.840 lei (n=2.519)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)29,1%40,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,3% (n=2.558) · 2024: 38,4% (n=2.771)

Datorii / active (A+B)70,9%59,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,9% (n=2.558) · 2024: 61,5% (n=2.771)

Ponderea activelor imobilizate57,2%54,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,3% (n=2.558) · 2024: 24,5% (n=2.771)

Active circulante / datorii totale0,6×0,77×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=3.123) · 2024: 1,08× (n=3.422)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări32,1 zile13,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 58,4 zile (n=2.471) · 2024: 62,8 zile (n=2.679)

Stocuri în zile de vânzări36,9 zile49,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 55,8 zile (n=2.152) · 2024: 61,2 zile (n=2.293)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.014.624
Rezultat net
39.511
Angajați
9
Datorii
891.424
Active imobilizate
719.266
Active circulante
538.713
Capitaluri proprii
366.555
Venituri totale
1.309.822
Cheltuieli totale
1.244.448
Stocuri
206.412
Creanțe
179.559
Casă și conturi la bănci
152.742
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.203.862
Rezultat net
46.949
Angajați
8
Datorii
559.120
Active imobilizate
506.183
Active circulante
429.981
Capitaluri proprii
377.044
Venituri totale
1.281.398
Cheltuieli totale
1.167.577
Stocuri
300.997
Creanțe
84.059
Casă și conturi la bănci
44.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.128.891
Rezultat net
244.571
Angajați
9
Datorii
576.182
Active imobilizate
511.335
Active circulante
445.299
Capitaluri proprii
380.452
Venituri totale
1.274.320
Cheltuieli totale
1.008.459
Stocuri
146.454
Creanțe
201.396
Casă și conturi la bănci
97.449
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.517.509
Rezultat net
348.141
Angajați
11
Datorii
680.267
Active imobilizate
419.060
Active circulante
609.588
Capitaluri proprii
348.381
Venituri totale
1.578.919
Cheltuieli totale
1.205.553
Stocuri
165.046
Creanțe
201.435
Casă și conturi la bănci
243.107
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.489.158
Rezultat net
281.025
Angajați
9
Datorii
552.889
Active imobilizate
644.602
Active circulante
321.556
Capitaluri proprii
413.269
Venituri totale
900.068
Cheltuieli totale
604.151
Stocuri
82.880
Creanțe
96.220
Casă și conturi la bănci
142.456
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
805.142
Rezultat net
17.580
Angajați
8
Datorii
218.952
Active imobilizate
191.422
Active circulante
159.773
Capitaluri proprii
132.243
Venituri totale
457.224
Cheltuieli totale
432.254
Stocuri
66.712
Creanțe
76.552
Casă și conturi la bănci
16.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-09-22Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-05-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23927236
Număr de înregistrare
J2008000597386
Înmatriculare
22 mai 2008
EUID
ROONRC.J2008000597386
Formă juridică
SRL
Sediu social
Podul Şipotului 257 Sat Malaia, Comuna Malaia Vâlcea
Adresă fiscală
Str Podul Şipotului 257 Malaia VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 mai 2008
Înregistrare fiscală
9 aprilie 2025
Telefon
725424977 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PLEŞANU CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WOLFEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.05.2008
Înregistrare fiscală
23 mai 2008
Număr registrul comerțului
J2008000597386
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Lotrului

Contact și adrese

Telefon
725424977 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT MALAIA COM. MALAIA, STR. PODUL ŞIPOTULUI, NR.257
Strada sediului
Str. Podul Şipotului
Numărul sediului
257
Localitatea sediului
Sat Malaia Com. Malaia
Județul sediului
VÂLCEA
Strada domiciliului fiscal
Str. Podul Şipotului
Numărul domiciliului fiscal
257
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Malaia Com. Malaia
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 mai 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Galicea2 din 4 înregistrări (50%) · Vezi relația

Inspectoratul de Politie Judetean Valcea1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA IONESTI1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lemn de foc (Rev.2)3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi selecția

Cherestea (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

22 septembrie 2025Achiziție directă

LEMN DE FOC SPECIA FAG

Autoritate: Comuna Galicea

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
46.440 leiValoare publicată
20 noiembrie 2024Achiziție directă

Achizitie lemn de foc

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA IONESTI

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
19.250 leiValoare publicată
14 noiembrie 2024Achiziție directă

lemn de foc

Autoritate: Comuna Galicea

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
46.750 leiValoare publicată
8 noiembrie 2024Achiziție directă

Cherestea rasinoase

Autoritate: Inspectoratul de Politie Judetean Valcea

CPV 03419000-0 — Cherestea (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03419000-0

Vezi detaliile atribuirii →
700 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 3Exploatarea forestieră

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Malaia, Comuna MalaiaCAEN 0220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI