Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WONDER JUNGLE S.R.L.

WONDER JUNGLE S.R.L.

CUI 45564131 · SRL· Sat Suseni, Comuna Suseni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

WONDER JUNGLE S.R.L. are sediul în Sat Suseni, Comuna Suseni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 89,8 K lei, față de 96,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât25%

Marja netă calculată este 25% în 2025, față de 41,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-38,7%

Datoriile raportate sunt 21,4 K lei în 2025, față de 34,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202589,8 K lei-6,7% față de anul anterior2022: 54.5002023: 80.0802024: 96.2782025: 89.829
Rezultat net 202522,4 K lei-44,1% față de anul anterior2022: 21.0352023: 28.6822024: 40.1242025: 22.429
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202522,7 K lei-43,8% față de anul anterior2022: 21.2352023: 28.9222024: 40.3642025: 22.669
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate048 K96 K2022: 54,5 K lei54,5 K20222023: 80,1 K lei80,1 K20232024: 96,3 K lei96,3 K20242025: 89,8 K lei89,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,8%41,7%Mediana sectorului (2025): 19,5% · n=28872022: 38,6%38,6%20222023: 35,8%35,8%20232024: 41,7%41,7%20242025: 25%25%2025

Cifra de afaceri: -6,7% față de anul anterior. Marja netă: 25%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii22,7 K lei-43,8% față de anul anterior
Datorii21,4 K lei-38,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri80,1 K lei96,3 K lei89,8 K lei-6,7% față de anul anterior
Rezultat net28,7 K lei40,1 K lei22,4 K lei-44,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii28,9 K lei40,4 K lei22,7 K lei-43,8% față de anul anterior
Datorii3,6 K lei34,9 K lei21,4 K lei-38,7% față de anul anterior
Creanțe10,6 K lei30,5 K lei22,5 K lei-26,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri25%19,5%n=2.88741,7%23,1%n=3.976
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)51,4%58,8%n=2.154—65,8%n=2.949
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)48,6%40,4%n=2.154—33,1%n=2.949
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)11,9%14,5%n=2.154—13%n=2.949
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)50,9%16,6%n=2.154—18,4%n=2.948
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,9%57,3%n=2.68999,4%56,9%n=3.710
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,82×1,73×n=3.4272,16×2,31×n=4.646
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36090,04 zile84,68 zilen=2.627114,07 zile71,53 zilen=3.487
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați89.829 lei157.956 lein=1.65096.278 lei144.680 lein=2.393

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.829
Rezultat net
22.429
Angajați
1
Datorii
21.399
Active imobilizate
5.227
Active circulante
38.841
Capitaluri proprii
22.669
Venituri totale
89.990
Cheltuieli totale
66.680
Stocuri
—
Creanțe
22.466
Casă și conturi la bănci
16.375
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.278
Rezultat net
40.124
Angajați
1
Datorii
34.931
Active imobilizate
—
Active circulante
75.295
Capitaluri proprii
40.364
Venituri totale
96.278
Cheltuieli totale
55.210
Stocuri
—
Creanțe
30.508
Casă și conturi la bănci
44.787
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.080
Rezultat net
28.682
Angajați
1
Datorii
3.590
Active imobilizate
—
Active circulante
32.512
Capitaluri proprii
28.922
Venituri totale
80.187
Cheltuieli totale
50.718
Stocuri
—
Creanțe
10.641
Casă și conturi la bănci
21.871
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.500
Rezultat net
21.035
Angajați
1
Datorii
2.762
Active imobilizate
—
Active circulante
23.997
Capitaluri proprii
21.235
Venituri totale
54.500
Cheltuieli totale
32.213
Stocuri
—
Creanțe
15.789
Casă și conturi la bănci
8.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45564131
Număr de înregistrare
J19/51/2022
Înmatriculare
1 februarie 2022
EUID
ROONRC.J19/51/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Kertvége 30 Sat Suseni, Comuna Suseni Harghita
Adresă fiscală
Str. Kertvége 30 Suseni HARGHITA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 februarie 2022
Înregistrare fiscală
20 martie 2023
Telefon
0742164351 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PORTIK TIMEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WONDER JUNGLE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.2022
Înregistrare fiscală
1 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J19/51/2022
Cod CAEN
7410
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni

Contact și adrese

Telefon
0742164351 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT SUSENI COM. SUSENI, STR. KERTVÉGE, NR.30
Cod poștal fiscal
537305
Strada sediului
Str. Kertvége
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Sat Suseni Com. Suseni
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537305
Strada domiciliului fiscal
Str. Kertvége
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Suseni Com. Suseni
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537305

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

52 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1721 Rev. 2Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton

CAEN 1722 Rev. 2Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton

CAEN 1723 Rev. 2Fabricarea articolelor de papetărie

CAEN 1724 Rev. 2Fabricarea tapetului

CAEN 1729 Rev. 2Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.

CAEN 1811 Rev. 2Tipărirea ziarelor

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 1813 Rev. 2Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 1814 Rev. 2Legătorie și servicii conexe

CAEN 1820 Rev. 2Reproducerea înregistrărilor

CAEN 2041 Rev. 2Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere

CAEN 2042 Rev. 2Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)

CAEN 3213 Rev. 2Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7733 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8220 Rev. 2Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Suseni, Comuna SuseniCAEN 7410
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI