Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WORK AND TRAVEL CLUB S.R.L.

WORK AND TRAVEL CLUB S.R.L.

CUI 30001628 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-09-22. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

WORK AND TRAVEL CLUB S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-09-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-21,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 200 K lei, față de 254,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-122,7%

Marja netă calculată este -122,7% în 2024, față de 12,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024200 K lei-21,5% față de anul anterior2020: 260.4292021: 294.7892022: 278.2892023: 254.6292024: 199.986
Rezultat net 2024-245,4 K leiTrecere pe pierdere2020: 11.2142021: 14.9932022: 24.5722023: 32.9462024: -245.394
Angajați 20241-50% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2024-328,1 K leiDeficit de capital majorat cu 296,6%2020: -155.2502021: -140.2582022: -115.6862023: -82.7402024: -328.134
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K295 K2020: 260,4 K lei260,4 K20202021: 294,8 K lei294,8 K20212022: 278,3 K lei278,3 K20222023: 254,6 K lei254,6 K20232024: 200 K lei200 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-122,7%-51,7%19,3%2020: 4,3%4,3%20202021: 5,1%5,1%20212022: 8,8%8,8%20222023: 12,9%12,9%20232024: -122,7%-122,7%2024Reper 2024: mediana sectorului 19,3% · n=1.429

Cifra de afaceri: -21,5% față de anul anterior.Marjă netă -122,7% · -135,6 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-82,7 K lei
2024-328,1 K lei

Datorii raportate

20231,2 mil. lei
20241,3 mil. lei

Disponibilități bănești

202311,9 K lei
20246,4 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri278,3 K lei254,6 K lei200 K lei-21,5% față de anul anterior
Rezultat net24,6 K lei32,9 K lei-245,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-115,7 K lei-82,7 K lei-328,1 K leiDeficit de capital majorat cu 296,6%
Datorii1,4 mil. lei1,2 mil. lei1,3 mil. lei+8,5% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei1 mil. lei162,1 K lei-84,5% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-122,7%12,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 19,3% (n=1.429) · 2023: 24,5% (n=1.406)

Rezultat / active (A+B)-24,8%2,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 6,3% (n=1.066) · 2023: 12,1% (n=1.067)

Vânzări per angajat199.986 lei127.315 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 160.084 lei (n=1.073) · 2023: 145.418 lei (n=1.091)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-33,1%-7,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 53,6% (n=1.066) · 2023: 53,1% (n=1.068)

Datorii / active (A+B)133,1%107,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 45,2% (n=1.066) · 2023: 46,7% (n=1.068)

Ponderea activelor imobilizate73,3%6,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 10,7% (n=1.066) · 2023: 9,8% (n=1.068)

Active circulante / datorii totale0,2×0,87×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,43× (n=1.958) · 2023: 1,4× (n=1.930)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări291,8 zile1.483,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 108,9 zile (n=1.312) · 2023: 100,3 zile (n=1.280)

Stocuri în zile de vânzări171,8 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 2 zile (n=461) · 2023: 1,7 zile (n=473)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.986
Rezultat net
-245.394
Angajați
1
Datorii
1.318.275
Active imobilizate
726.183
Active circulante
263.958
Capitaluri proprii
-328.134
Venituri totale
300.754
Cheltuieli totale
546.148
Stocuri
95.420
Creanțe
162.116
Casă și conturi la bănci
6.422
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.629
Rezultat net
32.946
Angajați
2
Datorii
1.214.949
Active imobilizate
71.111
Active circulante
1.061.098
Capitaluri proprii
-82.740
Venituri totale
283.402
Cheltuieli totale
247.910
Stocuri
0
Creanțe
1.049.180
Casă și conturi la bănci
11.918
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.289
Rezultat net
24.572
Angajați
2
Datorii
1.421.178
Active imobilizate
71.504
Active circulante
1.233.988
Capitaluri proprii
-115.686
Venituri totale
324.280
Cheltuieli totale
296.870
Stocuri
—
Creanțe
1.087.278
Casă și conturi la bănci
146.710
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.789
Rezultat net
14.993
Angajați
2
Datorii
1.558.711
Active imobilizate
50.155
Active circulante
1.368.298
Capitaluri proprii
-140.258
Venituri totale
339.123
Cheltuieli totale
321.182
Stocuri
—
Creanțe
923.942
Casă și conturi la bănci
444.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.429
Rezultat net
11.214
Angajați
3
Datorii
1.291.017
Active imobilizate
68.986
Active circulante
1.066.781
Capitaluri proprii
-155.250
Venituri totale
356.352
Cheltuieli totale
342.116
Stocuri
0
Creanțe
590.077
Casă și conturi la bănci
476.704
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-02-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30001628
Număr de înregistrare
J40/3671/2012
Înmatriculare
29 martie 2012
EUID
ROONRC.J40/3671/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
REGINA ELISABETA 7-9 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul REGINA ELISABETA 7-9 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
14 februarie 2014
Înregistrare fiscală
15 septembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AFRĂSINEI RUXANDA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WORK AND TRAVEL CLUB S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 14.02.2014
Înregistrare fiscală
29 martie 2012
Număr registrul comerțului
J40/3671/2012
Cod CAEN
7810
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL REGINA ELISABETA, NR.7-9, PARTER CAMERA 17
Strada sediului
Bld. Regina Elisabeta
Numărul sediului
7-9
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
Parter Camera 17
Strada domiciliului fiscal
Bld. Regina Elisabeta
Numărul domiciliului fiscal
7-9
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
Parter Camera 17

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
22 septembrie 2026
Publicarea deciziei
22 septembrie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7810 Rev. 2Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7810
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI