Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WORK IN PROGRESS INTERACTIVE SRL

WORK IN PROGRESS INTERACTIVE SRL

CUI 27168864 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

WORK IN PROGRESS INTERACTIVE SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-46,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 243,6 K lei, față de 456,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-7,5%

Marja netă calculată este -7,5% în 2025, față de -32,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12,4%

Datoriile raportate sunt 340,1 K lei în 2025, față de 388,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
48/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025243,6 K lei-46,6% față de anul anterior2020: 3.824.2922021: 4.657.5472022: 3.945.9062023: 1.304.5902024: 456.5472025: 243.577
Rezultat net 2025-18,3 K leiPierdere redusă cu 87,8%2020: 3.067.6112021: 3.900.2002022: 2.901.5062023: 103.4452024: -150.0362025: -18.348
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 42021: 62022: 42023: 32024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025-62,9 K leiDeficit de capital majorat cu 41,2%2020: 2.992.1202021: 3.902.6002022: 2.904.3862023: 105.5252024: -44.5112025: -62.859
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 3,8 mil. lei3,8 mil.20202021: 4,7 mil. lei4,7 mil.20212022: 3,9 mil. lei3,9 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 456,5 K lei456,5 K20242025: 243,6 K lei243,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,9%25,4%83,7%2020: 80,2%80,2%20202021: 83,7%83,7%20212022: 73,5%73,5%20222023: 7,9%7,9%20232024: -32,9%-32,9%20242025: -7,5%-7,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 64,3% · n=8.209

Cifra de afaceri: -46,6% față de anul anterior.Marjă netă -7,5% · +25,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-44,5 K lei
2025-62,9 K lei

Datorii raportate

2024388,4 K lei
2025340,1 K lei

Disponibilități bănești

202423,9 K lei
202517 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei456,5 K lei243,6 K lei-46,6% față de anul anterior
Rezultat net103,4 K lei-150 K lei-18,3 K leiPierdere redusă cu 87,8%
Capitaluri proprii105,5 K lei-44,5 K lei-62,9 K leiDeficit de capital majorat cu 41,2%
Datorii474 K lei388,4 K lei340,1 K lei-12,4% față de anul anterior
Creanțe245,3 K lei211,3 K lei105,8 K lei-49,9% față de anul anterior
Angajați312+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-7,5%-32,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=8.209) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)-5,5%-29,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68% (n=6.456) · 2024: 63% (n=17.178)

Vânzări per angajat121.789 lei456.547 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 313.603 lei (n=6.582) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-19%-8,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77% (n=6.456) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)102,7%76,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=6.456) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate49,2%43%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 6,2% (n=6.456) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale0,49×0,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 4,09× (n=9.106) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări156,3 zile166,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 192,1 zile (n=7.791) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0 zile (n=2.774) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
243.577
Rezultat net
-18.348
Angajați
2
Datorii
340.052
Active imobilizate
162.703
Active circulante
168.323
Capitaluri proprii
-62.859
Venituri totale
269.267
Cheltuieli totale
287.615
Stocuri
0
Creanțe
105.777
Casă și conturi la bănci
16.958
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
53.833
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
456.547
Rezultat net
-150.036
Angajați
1
Datorii
388.379
Active imobilizate
218.487
Active circulante
290.120
Capitaluri proprii
-44.511
Venituri totale
499.514
Cheltuieli totale
649.550
Stocuri
0
Creanțe
211.267
Casă și conturi la bănci
23.920
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
72.833
Provizioane
91.906
Capital subscris vărsat
2.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.304.590
Rezultat net
103.445
Angajați
3
Datorii
474.029
Active imobilizate
293.909
Active circulante
377.478
Capitaluri proprii
105.525
Venituri totale
1.360.277
Cheltuieli totale
1.246.528
Stocuri
0
Creanțe
245.277
Casă și conturi la bănci
39.764
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
91.833
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.945.906
Rezultat net
2.901.506
Angajați
4
Datorii
1.441.236
Active imobilizate
391.840
Active circulante
4.064.615
Capitaluri proprii
2.904.386
Venituri totale
4.201.824
Cheltuieli totale
1.268.642
Stocuri
0
Creanțe
3.393.209
Casă și conturi la bănci
429.676
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
110.833
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.657.547
Rezultat net
3.900.200
Angajați
6
Datorii
107.221
Active imobilizate
0
Active circulante
4.009.821
Capitaluri proprii
3.902.600
Venituri totale
4.966.298
Cheltuieli totale
1.028.994
Stocuri
0
Creanțe
832.876
Casă și conturi la bănci
3.176.945
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.824.292
Rezultat net
3.067.611
Angajați
4
Datorii
83.693
Active imobilizate
0
Active circulante
3.075.813
Capitaluri proprii
2.992.120
Venituri totale
3.848.697
Cheltuieli totale
750.148
Stocuri
0
Creanțe
875.144
Casă și conturi la bănci
2.200.669
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

48/ 100Atenție moderată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-10-24; reactivare la 2018-04-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-04-27
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 4 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-10-24; reactivare la 2018-04-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-04-27
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-07-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27168864
Număr de înregistrare
J2010001104126
Înmatriculare
14 iulie 2010
EUID
ROONRC.J2010001104126
Formă juridică
SRL
Sediu social
Regele Ferdinand 22-26 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str RAPSODIEI 5 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iulie 2010
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2026
Telefon
0724125994 · Firme cu același număr
Website
www.wip.ro · Firme cu același domeniu

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BEJAN ALEXANDRU-OVIDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WORK IN PROGRESS INTERACTIVE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.2010
Înregistrare fiscală
14 iulie 2010
Număr registrul comerțului
J2010001104126
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0724125994 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. REGELE FERDINAND, NR.22-26, NIVEL 3
Cod poștal fiscal
400110
Strada sediului
Str. Regele Ferdinand
Numărul sediului
22-26
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400110
Detalii sediu
nivel 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Regele Ferdinand
Numărul domiciliului fiscal
22-26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400110
Detalii domiciliu fiscal
nivel 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
20 iulie 2020
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 2010
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2016
Perioada 2: Anulare operată la
5 mai 2016
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 mai 2016
Actualizare TVA la încasare
6 mai 2016
Publicare TVA la încasare
7 mai 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
24 octombrie 2016
Reactivare
27 aprilie 2018
Publicarea deciziei
18 noiembrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI