Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WORKSHOP SRL

WORKSHOP SRL

CUI 19819996 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

WORKSHOP SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 421,8 K lei, față de 687,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19,7%

Marja netă calculată este 19,7% în 2025, față de 19,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+36,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025421,8 K lei-38,7% față de anul anterior2020: 262.3562021: 372.1222022: 483.4792023: 450.9302024: 687.7832025: 421.785
Rezultat net 202583 K lei-38,1% față de anul anterior2020: 75.4352021: 22.7682022: 16.2642023: 78.5992024: 134.0742025: 82.970
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025254 K lei-9% față de anul anterior2020: 165.5562021: 188.3242022: 154.0882023: 232.6872024: 279.0222025: 253.996
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0344 K688 K2020: 262,4 K lei262,4 K20202021: 372,1 K lei372,1 K20212022: 483,5 K lei483,5 K20222023: 450,9 K lei450,9 K20232024: 687,8 K lei687,8 K20242025: 421,8 K lei421,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,6%29,1%2020: 28,8%28,8%20202021: 6,1%6,1%20212022: 3,4%3,4%20222023: 17,4%17,4%20232024: 19,5%19,5%20242025: 19,7%19,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -38,7% față de anul anterior.Marjă netă 19,7% · +0,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024279 K lei
2025254 K lei

Datorii raportate

2024161,4 K lei
2025175,1 K lei

Disponibilități bănești

202469,8 K lei
202524,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri450,9 K lei687,8 K lei421,8 K lei-38,7% față de anul anterior
Rezultat net78,6 K lei134,1 K lei83 K lei-38,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii232,7 K lei279 K lei254 K lei-9% față de anul anterior
Datorii167,9 K lei161,4 K lei175,1 K lei+8,5% față de anul anterior
Creanțe154,9 K lei199,1 K lei271,4 K lei+36,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă19,7%19,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)19,3%30,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii32,7%48,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat421.785 lei687.783 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)59,2%63,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)40,8%36,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate21,8%29,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,92×1,91×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări231,6 zile104,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări34,2 zile21 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
421.785
Rezultat net
82.970
Angajați
1
Datorii
175.107
Active imobilizate
93.595
Active circulante
335.508
Capitaluri proprii
253.996
Venituri totale
421.801
Cheltuieli totale
331.759
Stocuri
40.039
Creanțe
271.388
Casă și conturi la bănci
24.081
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
687.783
Rezultat net
134.074
Angajați
1
Datorii
161.421
Active imobilizate
130.797
Active circulante
308.909
Capitaluri proprii
279.022
Venituri totale
689.039
Cheltuieli totale
539.344
Stocuri
40.039
Creanțe
199.120
Casă și conturi la bănci
69.750
Cheltuieli în avans
737
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
450.930
Rezultat net
78.599
Angajați
1
Datorii
167.905
Active imobilizate
39.691
Active circulante
359.234
Capitaluri proprii
232.687
Venituri totale
451.503
Cheltuieli totale
368.615
Stocuri
66.643
Creanțe
154.858
Casă și conturi la bănci
137.733
Cheltuieli în avans
1.667
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
483.479
Rezultat net
16.264
Angajați
1
Datorii
138.849
Active imobilizate
49.913
Active circulante
241.130
Capitaluri proprii
154.088
Venituri totale
487.462
Cheltuieli totale
466.812
Stocuri
71.075
Creanțe
138.559
Casă și conturi la bănci
31.496
Cheltuieli în avans
1.894
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
372.122
Rezultat net
22.768
Angajați
1
Datorii
142.911
Active imobilizate
68.488
Active circulante
261.965
Capitaluri proprii
188.324
Venituri totale
375.686
Cheltuieli totale
344.442
Stocuri
60.000
Creanțe
120.188
Casă și conturi la bănci
81.777
Cheltuieli în avans
782
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
262.356
Rezultat net
75.435
Angajați
1
Datorii
136.718
Active imobilizate
95.151
Active circulante
205.779
Capitaluri proprii
165.556
Venituri totale
264.554
Cheltuieli totale
181.673
Stocuri
13.479
Creanțe
120.978
Casă și conturi la bănci
71.322
Cheltuieli în avans
1.344
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-31Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-12-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

30 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19819996
Număr de înregistrare
J2006020790404
Înmatriculare
15 decembrie 2006
EUID
ROONRC.J2006020790404
Formă juridică
SRL
Sediu social
BARAJUL IEZERU 4 M2A+B Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale BARAJUL IEZERU 4 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
4 decembrie 2024
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0721092654 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHAI IRINA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WORKSHOP SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.12.2024
Înregistrare fiscală
15 decembrie 2006
Număr registrul comerțului
J2006020790404
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0721092654 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALE BARAJUL IEZERU, NR.4, BL.M2A+B, SC.A, ET.1, AP.6
Strada sediului
Aleea Barajul Iezeru
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Aleea Barajul Iezeru
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
13 decembrie 2017
Perioada 2: TVA de la
19 decembrie 2006
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
25 ianuarie 2019
Publicare TVA la încasare
26 ianuarie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (30) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE NATURALA GRIGORE ANTIPA28 din 30 înregistrări (93,3%) · Vezi relația

MUZEUL NATIONAL AL HARTILOR SI CARTII VECHI1 din 30 înregistrări (3,3%) · Vezi relația

BIROUL ROMAN DE METROLOGIE LEGALA1 din 30 înregistrări (3,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)7 din 30 înregistrări (23,3%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)6 din 30 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Diverse piese de schimb (Rev.2)2 din 30 înregistrări (6,7%) · Vezi selecția

Pompe (Rev.2)2 din 30 înregistrări (6,7%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de echipament de climatizare partiala (Rev.2)2 din 30 înregistrări (6,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

31 martie 2026Achiziție directă

Servicii de instalare sistem de ventilare - demisol zona expozitionala

Autoritate: MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE NATURALA GRIGORE ANTIPA

CPV 50700000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor de constructii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50700000-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.700 leiValoare publicată
31 martie 2026Achiziție directă

Servicii de reparare si de intretinere sistem filtrare si climatizare - mansarda

Autoritate: MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE NATURALA GRIGORE ANTIPA

CPV 50700000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor de constructii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50700000-2

Vezi detaliile atribuirii →
7.264 leiValoare publicată
12 martie 2026Achiziție directă

Servicii de mentenanță pentru sistemele de climatizare și ventilație

Autoritate: MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE NATURALA GRIGORE ANTIPA

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
112.300 leiValoare publicată
11 martie 2026Achiziție directă

Mentenanță pentru sistemul de încălzire al clădiri

Autoritate: MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE NATURALA GRIGORE ANTIPA

CPV 50720000-8 — Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50720000-8

Vezi detaliile atribuirii →
22.300 leiValoare publicată
12 decembrie 2025Achiziție directă

Pompa condens

Autoritate: MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE NATURALA GRIGORE ANTIPA

CPV 42122000-0 — Pompe (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42122000-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.010 leiValoare publicată
12 decembrie 2025Achiziție directă

Solutie anticoroziva

Autoritate: MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE NATURALA GRIGORE ANTIPA

CPV 24963000-2 — Produse anticorozive (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24963000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.490 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI