Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WORLD KIDS GARDEN S.R.L.

WORLD KIDS GARDEN S.R.L.

CUI 34727276 · SRL· Loc. Horezu, Oraş Horezu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

WORLD KIDS GARDEN S.R.L. are sediul în Loc. Horezu, Oraş Horezu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 524,9 K lei, față de 503,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,8%

Marja netă calculată este 1,8% în 2025, față de 4,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+59,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025524,9 K lei+4,2% față de anul anterior2020: 162.9752021: 136.8552022: 135.5692023: 98.4202024: 503.6002025: 524.900
Rezultat net 20259,3 K lei-62% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 28.3472024: 24.3382025: 9.260
Angajați 20256-14,3% față de anul anterior2020: 12021: 32022: 32023: 52024: 72025: 6
Capitaluri proprii 2025363,9 K lei+2,6% față de anul anterior2020: 371.2752021: 167.7202022: 301.9302023: 330.2772024: 354.6142025: 363.874
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0262 K525 K2020: 163 K lei163 K20202021: 136,9 K lei136,9 K20212022: 135,6 K lei135,6 K20222023: 98,4 K lei98,4 K20232024: 503,6 K lei503,6 K20242025: 524,9 K lei524,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,4%28,8%Mediana sectorului (2025): 5,2% · n=43282020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 28,8%28,8%20232024: 4,8%4,8%20242025: 1,8%1,8%2025

Cifra de afaceri: +4,2% față de anul anterior. Marja netă: 1,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii363,9 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii531,8 K lei+31,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri98,4 K lei503,6 K lei524,9 K lei+4,2% față de anul anterior
Rezultat net28,3 K lei24,3 K lei9,3 K lei-62% față de anul anterior
Capitaluri proprii330,3 K lei354,6 K lei363,9 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii144,3 K lei403,5 K lei531,8 K lei+31,8% față de anul anterior
Creanțe10,1 K lei302,9 K lei482,4 K lei+59,2% față de anul anterior
Angajați576-14,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,8%5,2%n=4.3284,8%9,4%n=2.293
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)40,6%8,3%n=3.90544,8%34,1%n=2.033
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)59,4%72,4%n=3.90551%55%n=2.033
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)43,6%41,6%n=3.90561,6%41,5%n=2.033
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1%0%n=3.9043,1%3,1%n=2.032
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,5%21,8%n=3.5136,9%27,3%n=1.974
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,95×0,72×n=5.9240,75×0,96×n=2.805
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360330,82 zile47,34 zilen=3.688216,55 zile88,91 zilen=2.060
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați87.483 lei134.906 lein=2.65771.943 lei140.763 lein=1.913

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
524.900
Rezultat net
9.260
Angajați
6
Datorii
531.808
Active imobilizate
390.726
Active circulante
504.956
Capitaluri proprii
363.874
Venituri totale
610.222
Cheltuieli totale
598.522
Stocuri
—
Creanțe
482.354
Casă și conturi la bănci
22.602
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
503.600
Rezultat net
24.338
Angajați
7
Datorii
403.548
Active imobilizate
487.636
Active circulante
303.609
Capitaluri proprii
354.614
Venituri totale
598.824
Cheltuieli totale
564.517
Stocuri
—
Creanțe
302.928
Casă și conturi la bănci
681
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
33.083
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.420
Rezultat net
28.347
Angajați
5
Datorii
144.301
Active imobilizate
584.547
Active circulante
18.338
Capitaluri proprii
330.277
Venituri totale
319.741
Cheltuieli totale
290.465
Stocuri
—
Creanțe
10.086
Casă și conturi la bănci
8.252
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
128.307
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
135.569
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
114.720
Active imobilizate
681.328
Active circulante
85.575
Capitaluri proprii
301.930
Venituri totale
363.487
Cheltuieli totale
227.922
Stocuri
0
Creanțe
41.280
Casă și conturi la bănci
44.295
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
350.253
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
136.855
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
217.216
Active imobilizate
766.306
Active circulante
196.802
Capitaluri proprii
167.720
Venituri totale
181.911
Cheltuieli totale
137.583
Stocuri
0
Creanțe
79.712
Casă și conturi la bănci
117.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
578.172
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
162.975
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
89.426
Active imobilizate
27.956
Active circulante
432.745
Capitaluri proprii
371.275
Venituri totale
168.225
Cheltuieli totale
55.092
Stocuri
62.057
Creanțe
267.751
Casă și conturi la bănci
102.937
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-07-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34727276
Număr de înregistrare
J2015000374387
Înmatriculare
1 iulie 2015
EUID
ROONRC.J2015000374387
Formă juridică
SRL
Sediu social
Merilor 13A Loc. Horezu, Oraş Horezu Vâlcea
Adresă fiscală
Str Merilor 13A Horezu VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 iulie 2015
Înregistrare fiscală
10 februarie 2026
Telefon
0740021179 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LAZĂR DOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WORLD KIDS GARDEN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.07.2015
Înregistrare fiscală
2 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000374387
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu

Contact și adrese

Telefon
0740021179 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, ORŞ. HOREZU, STR. MERILOR, NR.13A
Cod poștal fiscal
245800
Strada sediului
Str. Merilor
Numărul sediului
13A
Localitatea sediului
Orş. Horezu
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
245800
Strada domiciliului fiscal
Str. Merilor
Numărul domiciliului fiscal
13A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Horezu
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
245800

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaLoc. Horezu, Oraş HorezuCAEN 9329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI