Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/WOW SKIN ALIVOS S.R.L.

WOW SKIN ALIVOS S.R.L.

CUI 41797282 · SRL· Sat Viforâta, Comuna Aninoasa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

WOW SKIN ALIVOS S.R.L. are sediul în Sat Viforâta, Comuna Aninoasa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-19,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,9 mil. lei, față de 4,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3,6%

Marja netă calculată este 3,6% în 2025, față de 4,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-46,1%

Datoriile raportate sunt 579,3 K lei în 2025, față de 1,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,9 mil. lei-19,6% față de anul anterior2020: 355.4972021: 967.0542022: 1.079.4392023: 2.444.5072024: 4.881.9742025: 3.924.168
Rezultat net 2025139,7 K lei-35,8% față de anul anterior2020: 68.2112021: 122.7642022: 13.7322023: 220.7192024: 217.5452025: 139.731
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025784,1 K lei+21,7% față de anul anterior2020: 72.1642021: 194.9292022: 206.3522023: 427.0712024: 644.3362025: 784.067
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 355,5 K lei355,5 K20202021: 967,1 K lei967,1 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 4,9 mil. lei4,9 mil.20242025: 3,9 mil. lei3,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,6%19,2%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=46912020: 19,2%19,2%20202021: 12,7%12,7%20212022: 1,3%1,3%20222023: 9%9%20232024: 4,5%4,5%20242025: 3,6%3,6%2025

Cifra de afaceri: -19,6% față de anul anterior. Marja netă: 3,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii784,1 K lei+21,7% față de anul anterior
Datorii579,3 K lei-46,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei4,9 mil. lei3,9 mil. lei-19,6% față de anul anterior
Rezultat net220,7 K lei217,5 K lei139,7 K lei-35,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii427,1 K lei644,3 K lei784,1 K lei+21,7% față de anul anterior
Datorii579,7 K lei1,1 mil. lei579,3 K lei-46,1% față de anul anterior
Creanțe521,1 K lei716,2 K lei603,6 K lei-15,7% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,6%5,1%n=4.6914,5%5,7%n=4.985
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,5%31,6%n=4.066—36,2%n=4.303
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)42,5%68,1%n=4.066—63,3%n=4.303
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,7%11%n=4.066—11%n=4.303
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10,2%4,3%n=4.066—4,6%n=4.303
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,8%21%n=4.27933,8%21,1%n=4.534
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,24×1,1×n=5.9801,6×1,15×n=6.413
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36055,37 zile69,22 zilen=4.55452,81 zile64,91 zilen=4.770
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36090,14 zile67,46 zilen=4.07492,82 zile70,02 zilen=4.254
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.962.084 lei443.847 lein=3.3562.440.987 lei414.316 lein=3.672

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.924.168
Rezultat net
139.731
Angajați
2
Datorii
579.290
Active imobilizate
63.928
Active circulante
1.299.429
Capitaluri proprii
784.067
Venituri totale
3.955.061
Cheltuieli totale
3.787.504
Stocuri
982.540
Creanțe
603.559
Casă și conturi la bănci
-286.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.881.974
Rezultat net
217.545
Angajați
2
Datorii
1.074.120
Active imobilizate
—
Active circulante
1.718.456
Capitaluri proprii
644.336
Venituri totale
4.943.150
Cheltuieli totale
4.688.945
Stocuri
1.258.752
Creanțe
716.178
Casă și conturi la bănci
-256.474
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.444.507
Rezultat net
220.719
Angajați
2
Datorii
579.666
Active imobilizate
1.457
Active circulante
1.058.245
Capitaluri proprii
427.071
Venituri totale
2.489.991
Cheltuieli totale
2.246.169
Stocuri
507.982
Creanțe
521.084
Casă și conturi la bănci
29.179
Cheltuieli în avans
-52.965
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.079.439
Rezultat net
13.732
Angajați
2
Datorii
254.555
Active imobilizate
4.803
Active circulante
456.104
Capitaluri proprii
206.352
Venituri totale
1.110.589
Cheltuieli totale
1.087.498
Stocuri
358.835
Creanțe
128.327
Casă și conturi la bănci
-31.058
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
967.054
Rezultat net
122.764
Angajați
1
Datorii
213.138
Active imobilizate
8.416
Active circulante
399.651
Capitaluri proprii
194.929
Venituri totale
970.108
Cheltuieli totale
840.161
Stocuri
334.464
Creanțe
17.388
Casă și conturi la bănci
47.799
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
355.497
Rezultat net
68.211
Angajați
—
Datorii
162.440
Active imobilizate
8.609
Active circulante
225.995
Capitaluri proprii
72.164
Venituri totale
355.941
Cheltuieli totale
282.892
Stocuri
200.648
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
25.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41797282
Număr de înregistrare
J2019001696154
Înmatriculare
22 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J2019001696154
Formă juridică
SRL
Sediu social
Silozului 2 Sat Viforâta, Comuna Aninoasa Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Silozului 2 Viforâta DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2024
Telefon
0786038458 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ALIOHINA NADEJDA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WOW SKIN ALIVOS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.10.2019
Înregistrare fiscală
22 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001696154
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0786038458 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT VIFORÂTA COM. ANINOASA, STR. SILOZULUI, NR.2
Strada sediului
Str. Silozului
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sat Viforâta Com. Aninoasa
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Silozului
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Viforâta Com. Aninoasa
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 noiembrie 2019
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 iunie 2023
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 decembrie 2024
Publicare TVA la încasare
21 decembrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 1089 Rev. 3Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 2042 Rev. 3Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Viforâta, Comuna AninoasaCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI