Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/XENON MEDIA GROUP S.R.L.

XENON MEDIA GROUP S.R.L.

CUI 43773557 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

XENON MEDIA GROUP S.R.L. are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 179,1 K lei, față de 293 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-19,6%

Marja netă calculată este -19,6% în 2025, față de 28,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+17,1%

Datoriile raportate sunt 51,5 K lei în 2025, față de 44 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025179,1 K lei-38,9% față de anul anterior2021: 157.9462022: 281.3922023: 233.2572024: 292.9592025: 179.105
Rezultat net 2025-35,1 K lei-142,2% față de anul anterior2021: 97.3332022: 171.9132023: 97.8002024: 83.2392025: -35.134
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025934 lei-98,9% față de anul anterior2021: 97.5332022: 172.1132023: 98.0002024: 83.4392025: 934
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0146 K293 K2021: 157,9 K lei157,9 K20212022: 281,4 K lei281,4 K20222023: 233,3 K lei233,3 K20232024: 293 K lei293 K20242025: 179,1 K lei179,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-19,6%21%61,6%Mediana sectorului (2025): 11,3% · n=3662021: 61,6%61,6%20212022: 61,1%61,1%20222023: 41,9%41,9%20232024: 28,4%28,4%20242025: -19,6%-19,6%2025

Cifra de afaceri: -38,9% față de anul anterior. Marja netă: -19,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii934 lei-98,9% față de anul anterior
Datorii51,5 K lei+17,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri233,3 K lei293 K lei179,1 K lei-38,9% față de anul anterior
Rezultat net97,8 K lei83,2 K lei-35,1 K lei-142,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii98 K lei83,4 K lei934 lei-98,9% față de anul anterior
Datorii31,7 K lei44 K lei51,5 K lei+17,1% față de anul anterior
Creanțe108,7 K lei64,8 K lei21 K lei-67,6% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-19,6%11,3%n=36628,4%28,8%n=387
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1,8%63,2%n=26665,5%68,1%n=286
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)98,2%38,1%n=26634,5%28,3%n=286
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)17,2%11,7%n=26611,2%11,6%n=286
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-67%4,3%n=26665,3%26,4%n=286
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-3.761,7%18,5%n=35899,8%48,6%n=370
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,84×1,96×n=4432,57×2,44×n=462
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36042,2 zile111,79 zilen=35579,64 zile101,03 zilen=369
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați89.553 lei144.669 lein=242146.480 lei166.318 lein=256

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.105
Rezultat net
-35.134
Angajați
2
Datorii
51.472
Active imobilizate
9.003
Active circulante
43.403
Capitaluri proprii
934
Venituri totale
179.727
Cheltuieli totale
213.064
Stocuri
—
Creanțe
20.996
Casă și conturi la bănci
22.407
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.959
Rezultat net
83.239
Angajați
2
Datorii
43.950
Active imobilizate
14.257
Active circulante
113.132
Capitaluri proprii
83.439
Venituri totale
300.306
Cheltuieli totale
214.064
Stocuri
—
Creanțe
64.805
Casă și conturi la bănci
48.327
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
233.257
Rezultat net
97.800
Angajați
1
Datorii
31.660
Active imobilizate
—
Active circulante
129.660
Capitaluri proprii
98.000
Venituri totale
233.374
Cheltuieli totale
133.240
Stocuri
—
Creanțe
108.665
Casă și conturi la bănci
20.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
281.392
Rezultat net
171.913
Angajați
1
Datorii
20.393
Active imobilizate
—
Active circulante
192.506
Capitaluri proprii
172.113
Venituri totale
281.393
Cheltuieli totale
103.464
Stocuri
—
Creanțe
1.200
Casă și conturi la bănci
191.306
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.946
Rezultat net
97.333
Angajați
—
Datorii
8.707
Active imobilizate
—
Active circulante
106.240
Capitaluri proprii
97.533
Venituri totale
158.060
Cheltuieli totale
56.526
Stocuri
—
Creanțe
33.105
Casă și conturi la bănci
73.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43773557
Număr de înregistrare
J2/355/2021
Înmatriculare
19 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2/355/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIVIU REBREANU 65 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LIVIU REBREANU 65 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 februarie 2021
Înregistrare fiscală
21 iulie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARBEŞ ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
XENON MEDIA GROUP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.2021
Înregistrare fiscală
19 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J02/355/2021
Cod CAEN
5813
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. LIVIU REBREANU, NR.65, AP.4
Cod poștal fiscal
310048
Strada sediului
Str. Liviu Rebreanu
Numărul sediului
65
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310048
Strada domiciliului fiscal
Str. Liviu Rebreanu
Numărul domiciliului fiscal
65
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310048

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL PECICA4 din 9 înregistrări (44,4%) · Vezi relația

GOSPODARIREA COMUNALA ARAD S.A.1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

ORASUL CHISINEU CRIS1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Universitatea Aurel Vlaicu din Arad1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Comuna Vladimirescu1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de editare (Rev.2)5 din 9 înregistrări (55,6%) · Vezi selecția

Servicii de publicitate (Rev.2)2 din 9 înregistrări (22,2%) · Vezi selecția

Diverse imprimate (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Servicii de promovare (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 iunie 2026Achiziție directă

ANUNTURI PUBLICITARE

Autoritate: Universitatea Aurel Vlaicu din Arad

CPV 79341000-6 — Servicii de publicitate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79341000-6

Vezi detaliile atribuirii →
5.250 leiValoare publicată
25 aprilie 2025Achiziție directă

Editare - tiparire ziar PECICANUL

Autoritate: ORASUL PECICA

CPV 79970000-4 — Servicii de editare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79970000-4

Vezi detaliile atribuirii →
17.775 leiValoare publicată
31 martie 2025Achiziție directă

Achizitionare servicii de realizare concept grafic

Autoritate: GOSPODARIREA COMUNALA ARAD S.A.

CPV 79341000-6 — Servicii de publicitate (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79341000-6

Vezi detaliile atribuirii →
5.400 leiValoare publicată
24 martie 2025Achiziție directă

Editare - tiparire ziar PECICANUL

Autoritate: ORASUL PECICA

CPV 79970000-4 — Servicii de editare (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79970000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.650 leiValoare publicată
15 mai 2024Achiziție directă

Diverse imprimate premiere Festivalul Pastratorii de Traditii

Autoritate: ORASUL PECICA

CPV 22900000-9 — Diverse imprimate (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22900000-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.757 leiValoare publicată
21 martie 2024Achiziție directă

Editare tiparire ziar

Autoritate: ORASUL PECICA

CPV 79970000-4 — Servicii de editare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79970000-4

Vezi detaliile atribuirii →
34.900 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 5813
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI