Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/XPOZIT DISPLAYS S.R.L.

XPOZIT DISPLAYS S.R.L.

CUI 27102592 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

XPOZIT DISPLAYS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-29,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6 mil. lei, față de 8,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256 mil. lei-29,5% față de anul anterior2020: 6.872.6072021: 3.632.2562022: 7.000.1442023: 7.438.4632024: 8.550.1942025: 6.028.760
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202514+27,3% față de anul anterior2020: 102021: 102022: 202023: 122024: 112025: 14
Capitaluri proprii 20258,1 mil. lei+7,6% față de anul anterior2020: 2.192.4772021: 2.389.5962022: 2.662.5192023: 2.945.5852024: 7.519.0902025: 8.089.640
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.9 mil.2020: 6,9 mil. lei6,9 mil.20202021: 3,6 mil. lei3,6 mil.20212022: 7 mil. lei7 mil.20222023: 7,4 mil. lei7,4 mil.20232024: 8,6 mil. lei8,6 mil.20242025: 6 mil. lei6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=5472020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -29,5% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii8,1 mil. lei+7,6% față de anul anterior
Datorii5,1 mil. lei-1,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,4 mil. lei8,6 mil. lei6 mil. lei-29,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii2,9 mil. lei7,5 mil. lei8,1 mil. lei+7,6% față de anul anterior
Datorii3,2 mil. lei5,2 mil. lei5,1 mil. lei-1,6% față de anul anterior
Creanțe6 mil. lei5 mil. lei5 mil. lei-1,3% față de anul anterior
Angajați121114+27,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=5470%0%n=603
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)51,5%36,2%n=56642,3%39,3%n=622
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)32,7%58,1%n=56629,3%56,4%n=622
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)65,5%30,7%n=56659,9%30,7%n=622
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=5640%0%n=620
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=5210%0%n=580
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,06×1,06×n=6021,37×1,13×n=680
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360296,32 zile91,46 zilen=546211,72 zile80,38 zilen=598
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36026,42 zile49,03 zilen=4983,31 zile43,32 zilen=541
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați430.626 lei333.763 lein=524777.290 lei291.584 lein=571

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.028.760
Rezultat net
0
Angajați
14
Datorii
5.125.592
Active imobilizate
10.281.382
Active circulante
5.415.756
Capitaluri proprii
8.089.640
Venituri totale
6.504.841
Cheltuieli totale
6.473.295
Stocuri
442.428
Creanțe
4.962.296
Casă și conturi la bănci
11.032
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.481.906
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
693.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.550.194
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
5.209.177
Active imobilizate
10.631.127
Active circulante
7.131.373
Capitaluri proprii
7.519.090
Venituri totale
8.649.062
Cheltuieli totale
8.493.411
Stocuri
78.528
Creanțe
5.028.424
Casă și conturi la bănci
2.024.421
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.034.233
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.438.463
Rezultat net
0
Angajați
12
Datorii
3.223.434
Active imobilizate
161.626
Active circulante
6.007.393
Capitaluri proprii
2.945.585
Venituri totale
7.483.466
Cheltuieli totale
7.139.088
Stocuri
28.795
Creanțe
5.962.193
Casă și conturi la bănci
16.405
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.000.144
Rezultat net
0
Angajați
20
Datorii
2.535.929
Active imobilizate
268.141
Active circulante
4.930.307
Capitaluri proprii
2.662.519
Venituri totale
6.835.264
Cheltuieli totale
6.521.529
Stocuri
12.853
Creanțe
4.784.055
Casă și conturi la bănci
133.399
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.632.256
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
3.828.045
Active imobilizate
320.490
Active circulante
5.993.932
Capitaluri proprii
2.389.596
Venituri totale
4.015.828
Cheltuieli totale
3.785.186
Stocuri
559.880
Creanțe
5.273.084
Casă și conturi la bănci
160.968
Cheltuieli în avans
3.013
Venituri în avans
99.794
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.872.607
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
5.215.229
Active imobilizate
500.403
Active circulante
7.162.875
Capitaluri proprii
2.192.477
Venituri totale
6.962.607
Cheltuieli totale
6.867.453
Stocuri
237.871
Creanțe
6.873.006
Casă și conturi la bănci
51.998
Cheltuieli în avans
3.063
Venituri în avans
258.635
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27102592
Număr de înregistrare
J40/15116/2017
Înmatriculare
31 august 2017
EUID
ROONRC.J40/15116/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE TITULESCU 14 21 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos de Centură 97 Oraş Popeşti Leordeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
17 iulie 2018
Înregistrare fiscală
19 august 2024
Telefon
0727221650 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CONSTANTINESCU IONELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
XPOZIT DISPLAYS S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 17.07.2018
Înregistrare fiscală
25 iunie 2010
Număr registrul comerțului
J2018003357238
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0727221650 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, ŞOS DE CENTURĂ, NR.97, BIROUL NR. 2
Strada sediului
Şos de Centură
Numărul sediului
97
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
BIROUL NR. 2
Strada domiciliului fiscal
Şos de Centură
Numărul domiciliului fiscal
97
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
BIROUL NR. 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2010
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2018
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2018
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3240 Rev. 2Fabricarea jocurilor și jucăriilor

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI