Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/YANYS BEST KONFORT S.R.L.

YANYS BEST KONFORT S.R.L.

CUI 39011048 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

YANYS BEST KONFORT S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 244,9 K lei, față de 223 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,8%

Marja netă calculată este 2,8% în 2025, față de -16,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+173,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025244,9 K lei+9,8% față de anul anterior2020: 92.3002021: 140.5632022: 214.7822023: 229.4942024: 223.0122025: 244.865
Rezultat net 20256,8 K lei+118,8% față de anul anterior2020: -32.4482021: -1.2382022: 41.3552023: -9.6442024: -36.0412025: 6.768
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 52021: 42022: 42023: 52024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025-186,9 K lei+3,5% față de anul anterior2020: -188.1022021: -189.3402022: -147.9852023: -157.6292024: -193.6702025: -186.902
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0122 K245 K2020: 92,3 K lei92,3 K20202021: 140,6 K lei140,6 K20212022: 214,8 K lei214,8 K20222023: 229,5 K lei229,5 K20232024: 223 K lei223 K20242025: 244,9 K lei244,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-35,2%-8%19,3%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=91902020: -35,2%-35,2%20202021: -0,9%-0,9%20212022: 19,3%19,3%20222023: -4,2%-4,2%20232024: -16,2%-16,2%20242025: 2,8%2,8%2025

Cifra de afaceri: +9,8% față de anul anterior. Marja netă: 2,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-186,9 K lei+3,5% față de anul anterior
Datorii217,5 K lei+2,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri229,5 K lei223 K lei244,9 K lei+9,8% față de anul anterior
Rezultat net-9,6 K lei-36 K lei6,8 K lei+118,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-157,6 K lei-193,7 K lei-186,9 K lei+3,5% față de anul anterior
Datorii168 K lei212,2 K lei217,5 K lei+2,5% față de anul anterior
Creanțe477 lei1,3 K lei3,7 K lei+173,9% față de anul anterior
Angajați554-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,8%3,1%n=9.190-16,2%1,3%n=13.055
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,14×0,52×n=10.5140,09×0,51×n=14.983
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,42 zile10,68 zilen=6.3302,17 zile10,82 zilen=8.309
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3605,37 zile22,52 zilen=5.2875,89 zile25,15 zilen=7.322
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați61.216 lei76.053 lein=5.76344.602 lei63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.865
Rezultat net
6.768
Angajați
4
Datorii
217.511
Active imobilizate
—
Active circulante
30.609
Capitaluri proprii
-186.902
Venituri totale
244.865
Cheltuieli totale
235.649
Stocuri
3.651
Creanțe
3.689
Casă și conturi la bănci
23.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.012
Rezultat net
-36.041
Angajați
5
Datorii
212.175
Active imobilizate
—
Active circulante
18.505
Capitaluri proprii
-193.670
Venituri totale
223.012
Cheltuieli totale
256.823
Stocuri
3.651
Creanțe
1.347
Casă și conturi la bănci
13.507
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.494
Rezultat net
-9.644
Angajați
5
Datorii
168.027
Active imobilizate
—
Active circulante
10.398
Capitaluri proprii
-157.629
Venituri totale
229.494
Cheltuieli totale
236.843
Stocuri
3.651
Creanțe
477
Casă și conturi la bănci
6.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
214.782
Rezultat net
41.355
Angajați
4
Datorii
166.593
Active imobilizate
—
Active circulante
18.608
Capitaluri proprii
-147.985
Venituri totale
214.782
Cheltuieli totale
171.279
Stocuri
3.651
Creanțe
477
Casă și conturi la bănci
14.480
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.563
Rezultat net
-1.238
Angajați
4
Datorii
203.302
Active imobilizate
—
Active circulante
13.962
Capitaluri proprii
-189.340
Venituri totale
140.563
Cheltuieli totale
140.394
Stocuri
3.651
Creanțe
681
Casă și conturi la bănci
9.630
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.300
Rezultat net
-32.448
Angajați
5
Datorii
188.944
Active imobilizate
—
Active circulante
842
Capitaluri proprii
-188.102
Venituri totale
113.707
Cheltuieli totale
145.258
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39011048
Număr de înregistrare
J2018000545290
Înmatriculare
13 martie 2018
EUID
ROONRC.J2018000545290
Formă juridică
SRL
Sediu social
DELFINULUI 28 Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DELFINULUI 28 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 martie 2018
Înregistrare fiscală
4 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MITROIU LEONARD IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
YANYS BEST KONFORT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.03.2018
Înregistrare fiscală
13 martie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000545290
Cod CAEN
9621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. DELFINULUI, NR.28
Cod poștal fiscal
100292
Strada sediului
Str. Delfinului
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100292
Strada domiciliului fiscal
Str. Delfinului
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100292

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI