Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/YARRA ENERGY REC S.R.L.

YARRA ENERGY REC S.R.L.

CUI 38971078 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

YARRA ENERGY REC S.R.L. are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-60,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 153,5 K lei, față de 386,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-82,1%

Marja netă calculată este -82,1% în 2025, față de 2,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+8,7%

Datoriile raportate sunt 101,4 K lei în 2025, față de 93,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025153,5 K lei-60,3% față de anul anterior2020: 233.6982021: 484.6552022: 519.6062023: 564.2182024: 386.8192025: 153.498
Rezultat net 2025-126 K lei-1.355,8% față de anul anterior2020: 97.5992021: 106.8652022: 57.6652023: 27.1122024: 10.0302025: -125.956
Angajați 20251-66,7% față de anul anterior2020: 32021: 62022: 52023: 32024: 32025: 1
Capitaluri proprii 2025153,1 K lei-45,1% față de anul anterior2020: 117.3772021: 224.2432022: 281.9082023: 269.0302024: 279.0612025: 153.106
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0282 K564 K2020: 233,7 K lei233,7 K20202021: 484,7 K lei484,7 K20212022: 519,6 K lei519,6 K20222023: 564,2 K lei564,2 K20232024: 386,8 K lei386,8 K20242025: 153,5 K lei153,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-82,1%-20,1%41,8%Mediana sectorului (2025): 4,1% · n=2422020: 41,8%41,8%20202021: 22%22%20212022: 11,1%11,1%20222023: 4,8%4,8%20232024: 2,6%2,6%20242025: -82,1%-82,1%2025

Cifra de afaceri: -60,3% față de anul anterior. Marja netă: -82,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii153,1 K lei-45,1% față de anul anterior
Datorii101,4 K lei+8,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri564,2 K lei386,8 K lei153,5 K lei-60,3% față de anul anterior
Rezultat net27,1 K lei10 K lei-126 K lei-1.355,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii269 K lei279,1 K lei153,1 K lei-45,1% față de anul anterior
Datorii95,6 K lei93,3 K lei101,4 K lei+8,7% față de anul anterior
Creanțe91,8 K lei75,9 K lei82 K lei+8,1% față de anul anterior
Angajați331-66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-82,1%4,1%n=2422,6%4,3%n=591
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)59%30,9%n=23873,9%37,8%n=623
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)39,1%65,6%n=23824,7%56,4%n=623
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)35,1%32,9%n=23844,6%33,2%n=623
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-48,5%0,7%n=2382,7%0,6%n=621
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-82,3%15,5%n=2203,6%12,5%n=548
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,66×0,99×n=3092,24×0,96×n=827
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360192,34 zile54,11 zilen=22770,59 zile58,8 zilen=572
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360115,47 zile61,53 zilen=20632,91 zile31,34 zilen=493
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați153.498 lei219.966 lein=210128.940 lei263.614 lein=487

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.498
Rezultat net
-125.956
Angajați
1
Datorii
101.413
Active imobilizate
91.130
Active circulante
168.390
Capitaluri proprii
153.106
Venituri totale
194.657
Cheltuieli totale
318.666
Stocuri
49.234
Creanțe
82.009
Casă și conturi la bănci
37.147
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.001
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.819
Rezultat net
10.030
Angajați
3
Datorii
93.322
Active imobilizate
168.453
Active circulante
208.931
Capitaluri proprii
279.061
Venituri totale
410.389
Cheltuieli totale
393.679
Stocuri
35.365
Creanțe
75.852
Casă și conturi la bănci
97.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.001
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
564.218
Rezultat net
27.112
Angajați
3
Datorii
95.593
Active imobilizate
223.405
Active circulante
161.219
Capitaluri proprii
269.030
Venituri totale
659.518
Cheltuieli totale
626.711
Stocuri
15.846
Creanțe
91.755
Casă și conturi la bănci
53.618
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
20.001
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
519.606
Rezultat net
57.665
Angajați
5
Datorii
34.820
Active imobilizate
267.709
Active circulante
159.020
Capitaluri proprii
281.908
Venituri totale
607.630
Cheltuieli totale
544.279
Stocuri
36.036
Creanțe
22.780
Casă și conturi la bănci
100.204
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
110.001
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
484.655
Rezultat net
106.865
Angajați
6
Datorii
250.652
Active imobilizate
307.584
Active circulante
167.311
Capitaluri proprii
224.243
Venituri totale
517.813
Cheltuieli totale
405.770
Stocuri
34.253
Creanțe
37.416
Casă și conturi la bănci
95.642
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
233.698
Rezultat net
97.599
Angajați
3
Datorii
279.757
Active imobilizate
283.386
Active circulante
113.748
Capitaluri proprii
117.377
Venituri totale
233.817
Cheltuieli totale
132.745
Stocuri
25.214
Creanțe
19.901
Casă și conturi la bănci
68.633
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38971078
Număr de înregistrare
J2018000235106
Înmatriculare
6 martie 2018
EUID
ROONRC.J2018000235106
Formă juridică
SRL
Sediu social
Unirii 114 8F Municipiul Buzău Buzău
Adresă fiscală
Bld Unirii 114 Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 martie 2018
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VOICU IONEL GINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
YARRA ENERGY REC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.03.2018
Înregistrare fiscală
6 martie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000235106
Cod CAEN
3821
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, NR.114, BL.8F, ET.1, AP.4
Strada sediului
Bld. Unirii
Numărul sediului
114
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Bld. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
114
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 iunie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 3Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 3823 Rev. 3Alte activități de tratare a deșeurilor

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 3821
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI