Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/YELLOW FILM S.R.L.

YELLOW FILM S.R.L.

CUI 40555124 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

YELLOW FILM S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 168,3 K lei, față de 121,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut62,2%

Marja netă calculată este 62,2% în 2025, față de 46,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+517,8%

Datoriile raportate sunt 25,7 K lei în 2025, față de 4,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025168,3 K lei+38,3% față de anul anterior2020: 296.3202021: 264.9992022: 258.7702023: 190.2052024: 121.7102025: 168.335
Rezultat net 2025104,7 K lei+84,7% față de anul anterior2020: 260.9792021: 206.8852022: 203.1702023: 133.2482024: 56.7112025: 104.721
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025136,8 K lei+9,1% față de anul anterior2020: 261.1892021: 207.0952022: 203.4222023: 139.0612024: 125.3872025: 136.775
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 296,3 K lei296,3 K20202021: 265 K lei265 K20212022: 258,8 K lei258,8 K20222023: 190,2 K lei190,2 K20232024: 121,7 K lei121,7 K20242025: 168,3 K lei168,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%44%88,1%Mediana sectorului (2025): 24,1% · n=28282020: 88,1%88,1%20202021: 78,1%78,1%20212022: 78,5%78,5%20222023: 70,1%70,1%20232024: 46,6%46,6%20242025: 62,2%62,2%2025

Cifra de afaceri: +38,3% față de anul anterior. Marja netă: 62,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii136,8 K lei+9,1% față de anul anterior
Datorii25,7 K lei+517,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri190,2 K lei121,7 K lei168,3 K lei+38,3% față de anul anterior
Rezultat net133,2 K lei56,7 K lei104,7 K lei+84,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii139,1 K lei125,4 K lei136,8 K lei+9,1% față de anul anterior
Datorii7,4 K lei4,2 K lei25,7 K lei+517,8% față de anul anterior
Creanțe8,1 K lei16,4 K lei7,5 K lei-54% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri62,2%24,1%n=2.82846,6%26,2%n=2.864
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)84,2%57,5%n=2.49396,8%65,2%n=2.437
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)15,8%38,7%n=2.4933,2%28,9%n=2.437
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%24,2%n=2.4930%23,8%n=2.437
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)64,5%16,5%n=2.49343,8%17,5%n=2.436
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive76,6%51,8%n=2.76345,2%44,2%n=2.820
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,33×1,74×n=3.35731,19×2,32×n=3.343
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36016,11 zile96,61 zilen=2.60948,39 zile83,58 zilen=2.616
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile2,57 zilen=9730 zile4,32 zilen=945
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați168.335 lei185.600 lein=1.823121.710 lei183.705 lein=1.873

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.335
Rezultat net
104.721
Angajați
1
Datorii
25.659
Active imobilizate
0
Active circulante
162.434
Capitaluri proprii
136.775
Venituri totale
168.335
Cheltuieli totale
61.963
Stocuri
0
Creanțe
7.532
Casă și conturi la bănci
154.902
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.710
Rezultat net
56.711
Angajați
1
Datorii
4.153
Active imobilizate
0
Active circulante
129.540
Capitaluri proprii
125.387
Venituri totale
122.110
Cheltuieli totale
64.360
Stocuri
0
Creanțe
16.361
Casă și conturi la bănci
113.179
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.205
Rezultat net
133.248
Angajați
1
Datorii
7.434
Active imobilizate
0
Active circulante
146.495
Capitaluri proprii
139.061
Venituri totale
190.205
Cheltuieli totale
55.093
Stocuri
—
Creanțe
8.138
Casă și conturi la bănci
138.357
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.770
Rezultat net
203.170
Angajați
1
Datorii
61.953
Active imobilizate
4.406
Active circulante
260.969
Capitaluri proprii
203.422
Venituri totale
258.770
Cheltuieli totale
53.101
Stocuri
0
Creanțe
183.014
Casă și conturi la bănci
77.955
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.999
Rezultat net
206.885
Angajați
1
Datorii
2.125
Active imobilizate
10.398
Active circulante
233.590
Capitaluri proprii
207.095
Venituri totale
264.999
Cheltuieli totale
55.728
Stocuri
0
Creanțe
4.483
Casă și conturi la bănci
229.107
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
34.768
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.320
Rezultat net
260.979
Angajați
1
Datorii
3.369
Active imobilizate
7.685
Active circulante
256.873
Capitaluri proprii
261.189
Venituri totale
305.999
Cheltuieli totale
42.319
Stocuri
—
Creanțe
80
Casă și conturi la bănci
256.793
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40555124
Număr de înregistrare
J40/1230/2019
Înmatriculare
4 februarie 2019
EUID
ROONRC.J40/1230/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHIRLANDEI 6 P.36 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. GHIRLANDEI 6 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2019
Înregistrare fiscală
2 martie 2020

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOLAESCU VIRGIL-COSTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
YELLOW FILM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2019
Înregistrare fiscală
4 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J40/1230/2019
Cod CAEN
5911
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. GHIRLANDEI, NR.6, CAMERA NR. 1, BL.P.36, SC.1, ET.2, AP.7
Cod poștal fiscal
62244
Strada sediului
Str. Ghirlandei
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
62244
Detalii sediu
CAMERA NR. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Ghirlandei
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
62244
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 2Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5914 Rev. 2Proiecția de filme cinematografice

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 5911
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI