Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/YIKIM ARRAY SRL

YIKIM ARRAY SRL

CUI 30368200 · SRL· Sat Greaca, Comuna Greaca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

YIKIM ARRAY SRL are sediul în Sat Greaca, Comuna Greaca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-87,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 K lei, față de 8,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1 K%

Marja netă calculată este -1 K% în 2025, față de -158% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,6%

Datoriile raportate sunt 112,1 K lei în 2025, față de 112,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 K lei-87,7% față de anul anterior2020: 122.7002021: 139.4752022: 42.7002023: 12.9032024: 8.7902025: 1.078
Rezultat net 2025-11,2 K leiPierdere redusă cu 19,4%2020: 78.6012021: 60.4182022: -31.9232023: -31.0442024: -13.8912025: -11.190
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2025-102,1 K leiDeficit de capital majorat cu 12,3%2020: 82.3472021: 122.7652022: 60.8422023: -77.0572024: -90.9492025: -102.138
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate070 K139 K2020: 122,7 K lei122,7 K20202021: 139,5 K lei139,5 K20212022: 42,7 K lei42,7 K20222023: 12,9 K lei12,9 K20232024: 8,8 K lei8,8 K20242025: 1,1 K lei1,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.038%-487%64,1%2020: 64,1%64,1%20202021: 43,3%43,3%20212022: -74,8%-74,8%20222023: -240,6%-240,6%20232024: -158%-158%20242025: -1.038%-1.038%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,6% · n=2.598

Cifra de afaceri: -87,7% față de anul anterior.Marjă netă -1.038% · -880 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-90,9 K lei
2025-102,1 K lei

Datorii raportate

2024112,8 K lei
2025112,1 K lei

Disponibilități bănești

202418,9 K lei
20257,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri12,9 K lei8,8 K lei1,1 K lei-87,7% față de anul anterior
Rezultat net-31 K lei-13,9 K lei-11,2 K leiPierdere redusă cu 19,4%
Capitaluri proprii-77,1 K lei-90,9 K lei-102,1 K leiDeficit de capital majorat cu 12,3%
Datorii117,3 K lei112,8 K lei112,1 K lei-0,6% față de anul anterior
Creanțe212 lei222 lei15 lei-93,2% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1.038%-158%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,6% (n=2.598) · 2024: 11,1% (n=2.920)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,09×0,19×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,24× (n=3.309) · 2024: 1,3× (n=3.615)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5 zile9,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98 zile (n=2.386) · 2024: 87,6 zile (n=2.624)

Stocuri în zile de vânzări677,9 zile110,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 16,3 zile (n=1.392) · 2024: 16,8 zile (n=1.509)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.078
Rezultat net
-11.190
Angajați
—
Datorii
112.091
Active imobilizate
—
Active circulante
9.953
Capitaluri proprii
-102.138
Venituri totale
1.078
Cheltuieli totale
12.268
Stocuri
2.030
Creanțe
15
Casă și conturi la bănci
7.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.790
Rezultat net
-13.891
Angajați
—
Datorii
112.758
Active imobilizate
—
Active circulante
21.809
Capitaluri proprii
-90.949
Venituri totale
8.790
Cheltuieli totale
22.681
Stocuri
2.700
Creanțe
222
Casă și conturi la bănci
18.887
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.903
Rezultat net
-31.044
Angajați
—
Datorii
117.298
Active imobilizate
—
Active circulante
40.241
Capitaluri proprii
-77.057
Venituri totale
12.903
Cheltuieli totale
43.947
Stocuri
8.177
Creanțe
212
Casă și conturi la bănci
31.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.700
Rezultat net
-31.923
Angajați
1
Datorii
152.980
Active imobilizate
—
Active circulante
213.822
Capitaluri proprii
60.842
Venituri totale
92.000
Cheltuieli totale
121.178
Stocuri
—
Creanțe
960
Casă și conturi la bănci
212.862
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.475
Rezultat net
60.418
Angajați
1
Datorii
1.483
Active imobilizate
27.767
Active circulante
96.481
Capitaluri proprii
122.765
Venituri totale
139.475
Cheltuieli totale
76.256
Stocuri
404
Creanțe
15.900
Casă și conturi la bănci
80.177
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.700
Rezultat net
78.601
Angajați
1
Datorii
1.583
Active imobilizate
37.287
Active circulante
46.643
Capitaluri proprii
82.347
Venituri totale
122.700
Cheltuieli totale
41.693
Stocuri
—
Creanțe
4.900
Casă și conturi la bănci
41.743
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 88% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 88% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-06-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30368200
Număr de înregistrare
J2012000373529
Înmatriculare
27 iunie 2012
EUID
ROONRC.J2012000373529
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU ISTRATE 4 Sat Greaca, Comuna Greaca Giurgiu
Adresă fiscală
Str. ALEXANDRU ISTRATE 4 Greaca GIURGIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iunie 2012
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMA MĂDĂLIN-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
YIKIM ARRAY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.06.2012
Înregistrare fiscală
28 iunie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000373529
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT GREACA COM. GREACA, STR. ALEXANDRU ISTRATE, NR.4
Cod poștal fiscal
87120
Strada sediului
Str. Alexandru Istrate
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Greaca Com. Greaca
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87120
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Istrate
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Greaca Com. Greaca
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87120

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Greaca, Comuna GreacaCAEN 4399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI