Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/Z.A.Y. FABY S.R.L.

Z.A.Y. FABY S.R.L.

CUI 46371236 · SRL· Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

Z.A.Y. FABY S.R.L. are sediul în Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-46,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 623,7 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,4%

Marja netă calculată este 0,4% în 2025, față de 0,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+34,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025623,7 K lei-46,6% față de anul anterior2022: 107.7062023: 761.7472024: 1.167.1732025: 623.709
Rezultat net 20252,3 K lei-47,7% față de anul anterior2022: -1.6032023: 43.8572024: 4.4122025: 2.308
Angajați 20254+0% față de anul anterior2022: 32023: 52024: 42025: 4
Capitaluri proprii 202549,2 K lei+4,9% față de anul anterior2022: -1.4032023: 42.4542024: 46.8672025: 49.175
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0584 K1 mil.2022: 107,7 K lei107,7 K20222023: 761,7 K lei761,7 K20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 623,7 K lei623,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,5%2,1%5,8%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902022: -1,5%-1,5%20222023: 5,8%5,8%20232024: 0,4%0,4%20242025: 0,4%0,4%2025

Cifra de afaceri: -46,6% față de anul anterior. Marja netă: 0,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii49,2 K lei+4,9% față de anul anterior
Datorii868,4 K lei+39,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri761,7 K lei1,2 mil. lei623,7 K lei-46,6% față de anul anterior
Rezultat net43,9 K lei4,4 K lei2,3 K lei-47,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii42,5 K lei46,9 K lei49,2 K lei+4,9% față de anul anterior
Datorii438,7 K lei621,5 K lei868,4 K lei+39,7% față de anul anterior
Creanțe76,3 K lei184,2 K lei248,5 K lei+34,9% față de anul anterior
Angajați544+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,4%3,7%n=30.4900,4%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)5,4%24,6%n=27.2727%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)94,6%76,6%n=27.27293%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)62,8%32,1%n=27.27255,7%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,3%3,5%n=27.2630,7%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive4,7%26,7%n=25.1559,4%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,39×0,8×n=37.8800,48×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360143,44 zile61,23 zilen=29.16256,81 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați155.927 lei278.223 lein=25.896291.793 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
623.709
Rezultat net
2.308
Angajați
4
Datorii
868.389
Active imobilizate
576.507
Active circulante
341.057
Capitaluri proprii
49.175
Venituri totale
677.909
Cheltuieli totale
675.162
Stocuri
—
Creanțe
248.505
Casă și conturi la bănci
92.552
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.167.173
Rezultat net
4.412
Angajați
4
Datorii
621.481
Active imobilizate
372.271
Active circulante
296.077
Capitaluri proprii
46.867
Venituri totale
1.270.999
Cheltuieli totale
1.235.120
Stocuri
—
Creanțe
184.201
Casă și conturi la bănci
111.876
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
761.747
Rezultat net
43.857
Angajați
5
Datorii
438.731
Active imobilizate
380.729
Active circulante
100.456
Capitaluri proprii
42.454
Venituri totale
766.773
Cheltuieli totale
715.248
Stocuri
—
Creanțe
76.305
Casă și conturi la bănci
24.151
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.706
Rezultat net
-1.603
Angajați
3
Datorii
253.060
Active imobilizate
207.715
Active circulante
43.942
Capitaluri proprii
-1.403
Venituri totale
107.706
Cheltuieli totale
108.232
Stocuri
—
Creanțe
41.214
Casă și conturi la bănci
2.728
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46371236
Număr de înregistrare
J2022000415257
Înmatriculare
27 iunie 2022
EUID
ROONRC.J2022000415257
Formă juridică
SRL
Sediu social
MAGHERU 7 Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol Mehedinţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
G MAGHERU 7 Magheru MEHEDINŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iunie 2022
Înregistrare fiscală
13 februarie 2025
Telefon
0742656953 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZĂVĂLAȘI ANAMARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
Z.A.Y. FABY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.06.2022
Înregistrare fiscală
27 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000415257
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Telefon
0742656953 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, SAT MAGHERU COM. BREZNIŢA-OCOL, G MAGHERU, NR.7
Cod poștal fiscal
227072
Strada sediului
G MAGHERU
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sat Magheru Com. Brezniţa-Ocol
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
227072
Strada domiciliului fiscal
G MAGHERU
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Magheru Com. Brezniţa-Ocol
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
227072

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiSat Magheru, Comuna Brezniţa-OcolCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI